Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
TZB studio
zobrazit program

--:--

Střešní okna
Archiv článků od 18.7.2013 do 6.8.2014

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články

6.8.2014
VELUX Česká republika, s.r.o.

Střešní okna přivádějí více světla a čerstvý vzduch do podkrovních prostor a zároveň jejich obyvatelům poskytují výhledy do okolí. Aby bydlení v podkroví bylo co nejpříjemnější, je důležité už při výběru střešních oken myslet na praktickou stránku jejich každodenního používání. Jedním z rozhodujících parametrů při výběru střešních oken je způsob jejich ovládání.

6.7.2014
VELUX Česká republika, s.r.o.

Jubilejního 10. ročníku soutěže Život pod střechou, kterou pod záštitou MŠMT ČR každoročně vyhlašuje společnost VELUX se zúčastnil rekordní počet 211 studentů z 20 škol. Vítězem jubilejního ročníku soutěže Život pod střechou se stal Jiří Formánek ze SPŠ Stavební Opava.

27.6.2014
VELUX Česká republika, s.r.o.

Dobré klimatické podmínky uvnitř budov se štědrým přísunem denního světla a čerstvého vzduchu jsou klíčem ke zdravým domácnostem, kancelářím, školkám a školám. Denní světlo má významné antibakteriální účinky, ovlivňuje náš metabolizmus či psychické zdraví.

23.6.2014
Deceuninck, spol. s r.o.

O tom, kolik ve výsledku ušetříme za energie, rozhodují nejen použité stavební materiály, ale i způsob jejich montáže. Z pohledu obvodového pláště jsou to právě okna a dveře, které způsobují největší tepelné ztráty. Proto by měly být funkční, technicky precizní a vzhledově atraktivní.

14.6.2014
VELUX Česká republika, s.r.o.

Na slavnostním udílení cen prvního ročníku mezinárodní soutěže VELUX International Design Award (VIDA), které se konalo 22. května 2014 na Design Academy v nizozemském Eindhovenu, byli představeni dva vítězové a uděleno pět čestných uznání. První cenu získala Hyunjeong Kim z Univerzity umění v Berlíně za svůj neotřelý design rolet „Ferro Fluid Scales“.

Grohe termostatické bezpečné a úsporné baterie s chladným povrchem
1.6.2014
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce, Tereza Ďoubalová, Native PR

Uhlídat neposedné a zvídavé děti není jednoduchý úkol. Rodiče nemohou mít oči všude, zvlášť když na každém kroku číhá na děti spousta nebezpečí. Proto by alespoň domov měl působit jako oáza klidu a bezpečí.

30.5.2014
VELUX Česká republika, s.r.o.

Přehřívání, hlučné krupobití nebo déšť, komáři či ostré slunko mohou narušit pohodu v podkroví. Společnost VELUX radí, jak si i v letních dnech v podkroví odpočinout a načerpat potřebnou energii.

9.5.2014
VELUX Česká republika, s.r.o.

Jak přinést do podkroví ještě více denního světla a zároveň zajistit menší energetické výdaje? A to vše v elegantním promyšleném designu? Společnost VELUX na tyto otázky odpovídá Novou generací střešních oken. Je navržena tak, aby splnila představy všech domácností a zároveň vyšla vstříc všem rodinným rozpočtům.

Izolace okna VELUX ThermoTechnologyTM
26.4.2014
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Je to nejlepší okno, jaké jsme kdy měli, zaznělo na představení nové generace střešních oken VELUX. U nové generace střešních oken VELUX došlo k zúžení okenního rámu i křídla. Výsledkem je až o 10 % větší prosklená plocha při stejné velikosti okna a tím pádem více denního světla v interiéru.

3.3.2014
OKNA.EU, Ing. Jiří Chomát

Je smutným rysem současného trhu, že často až přehnaný tlak zákazníků na cenu vede výrobce oken k jejich zlevňování nutně doprovázeným snižováním jejich technické úrovně a kvality. Zásady, co mají splňovat kvalitní okna, se však ani v této složité době nijak nemění, stejně jako se nemění očekávání zákazníků z hlediska jejich funkčnosti a spolehlivosti.

6.10.2013
VELUX Česká republika, s.r.o.

Studenti architektury se mohou opět přihlásit do prestižní architektonické soutěže IVA 2014, jejímž ústředním námětem je práce s denním světlem. Soutěž klade důraz na inovativní myšlení a neotřelé náměty: Denní světlo v hustě osídlených městských oblastech. Denní světlo a udržitelnost. Jak přepravovat a ukládat denní světlo? Denní světlo, voda a vítr. Denní světlo, zdraví a pohoda. Zpracování nejen těchto témat mohou čeští a slovenští studenti architektury přihlašovat do 3. března 2014.

4.10.2013
VELUX Česká republika, s.r.o.

V době chladných a krátkých dnů oceníme každý zdroj tepla, který nás zahřeje. Začínáme se proto vystavovat světlu, ale i teplu slunečních paprsků, snažíme se vpouštět slunce do našich domovů a udržet ho tam. Poradíme vám, jak si co neúčinněji zajistit tepelnou pohodu v podkroví i v chladných měsících a přitom udržet kvalitní vnitřní prostředí a dostatek čerstvého vzduchu.

2.9.2013
VELUX Česká republika, s.r.o.

Střešní okna zajišťují nejen přísun denního světla do interiéru, ale majitelům podkroví poskytují i krásné výhledy do okolí. Pro dosažení co nejlepších výsledků je ovšem nutné vědět, jak správně střešní okna umístit. Odborník Ing. Tomáš Švec ze společnosti VELUX vám poradí, jak si zajistit nejlepší výhled do okolí.

27.7.2013
VELUX Česká republika, s.r.o.

Denní světlo, zelené technologie, kvalitní design, důraz na sociální aspekty. Tak vidí studenti středních průmyslových škol stavebních budoucnost architektury. Do devátého ročníku soutěže Život pod střechou se zapojilo rekordních 172 studentů. Vítězný projekt přišel s návrhem letní chaty s šikmou travnatou střechou.

18.7.2013
VELUX Česká republika, s.r.o.

Od září 2006 vstoupila v platnost nová evropská norma EN 12101-2 Zařízení pro usměrňování pohybu kouře a tepla. Za tímto označením se skrývají důležitá zákonná nařízení, která se dotýkají každého z nás, protože zvyšují naši bezpečnost. Společnost VELUX inovovala v souladu s touto normou systém zařízení pro odvod kouře a tepla, který je založený na elektricky ovládaném kyvném střešním okně a řídicím systému.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama