Active House Award 2017 - téma Mateřské školy budoucnosti

Datum: 4.6.2017  |  Organizace: VELUX Česká republika, s.r.o.  |  Firemní článek

Společnost VELUX Česká republika, s.r.o. a VELUX SLOVENSKO spol. s r.o. vyhlásily další ročník soutěže Active House Award. Mezinárodní soutěž zaměřená na studenty vysokých škol v České a Slovenské republice si letos vytyčila náročný cíl – stanovit nové standardy pro budoucí střediska předškolní péče o děti, samozřejmě v rámci zásad aktivního domu. Mezi vítězné projekty rozdělí odborná porota částku 6 000 eur. Registrace je otevřená až do 15. listopadu 2017.

VELUX Česká republika, s.r.o.
Sokolova 1d
619 00 Brno

tel.:+420 531 015 512
e-mail:
web:www.velux.cz

Cílem soutěže Active House Award je nejen podpořit práci studentů na projektech udržitelných staveb a umožnit jim hlubší pochopení problematiky návrhu budov v aktivním standardu, ale definovat zároveň nový standard pro budoucí dětská centra a mateřské školy v České a Slovenské republice.

Mateřské školy a dětská centra jsou objekty, v nichž by mělo být automaticky zaručeno zdravé vnitřní prostředí. Soutěž nám umožňuje se studenty diskutovat o jejich postoji ke zdravým budovám. Můžeme sledovat, do jaké míry vnímají důležitost udržitelnosti a obnovitelných zdrojů v kontextu zdravého vnitřního prostředí," vysvětluje Klára Bukolská, hlavní architekt společnosti VELUX Česká republika.

Aktivní standard

Mateřské školy a další dětská centra mají v naší společnosti zcela zásadní postavení, a je proto pochopitelné, že by měly dětem nabídnout ideální podmínky, které budou stimulovat a rozvíjet jejich schopnosti. Soutěžní návrh by měl stavět na nosných myšlenkách aktivního standardu, který je definován kvalitou vnitřního prostředí, ohleduplností k životnímu prostředí a energetickou efektivitou objektu. Důležitá je především vzájemná integrace zmíněných aspektů a jejich vliv na samotnou architekturu, lidské zdraví a příjemné prostředí pro život. Studenti by se proto měli zaměřit mimo jiné na kvalitu denního osvětlení a čerstvého vzduchu přicházejících do budovy prostřednictvím střechy.

Active House Award „Future Kindergartens“ 2017

Studenti, kteří by se chtěli zúčastnit soutěže, se mohou nezávazně registrovat až do 15. listopadu 2017. V průběhu trvání soutěže budou také probíhat praktické webináře, na které budou registrovaní pozváni e-mailem. Soutěžní projekty na zvolené téma je nutné odevzdat do 1. prosince 2017. Slavnostní vyhlášení vítězů soutěže proběhne 15. prosince 2017. Odborná porota na základě stanovených kritérií rozdělí mezi soutěžící celkem 6 000 eur. Vítěz získá 1800 eur, druhý v pořadí 1000 eur, třetí 800 eur a na další ceny je určeno 2 400 eur.

Studenti se mohou nechat inspirovat referenčními stavbami z celého světa:
www.activehouse.info/active-house-cases/.

Více informací o soutěži:

E-mail: AHAward@velux.com
Oficiální stránka: www.activehouseaward.velux.com
Facebook: www.facebook.com/ActiveHouseAward/

V rámci posledního ročníku soutěže AHA, která probíhala také ve Švýcarsku a Rakousku, uspěli zejména čeští a slovenští studenti. Foto: Patricia Weisskirchner
V rámci posledního ročníku soutěže AHA, která probíhala také ve Švýcarsku a Rakousku, uspěli zejména čeští a slovenští studenti.
Foto: Patricia Weisskirchner
Mateřská škola Neufeldt (Rakousko), Foto: Kurt Kuball
Mateřská škola Neufeldt (Rakousko)
Foto: Kurt Kuball
Mateřská škola Solhuset (Dánsko), Foto: Adam Mørk
Mateřská škola Solhuset (Dánsko)
Foto: Adam Mørk
Mateřská škola Solhuset (Dánsko), Foto: Adam Mørk
Mateřská škola Solhuset (Dánsko)
Foto: Adam Mørk

Mateřská škola Solhuset (Dánsko), Foto: Adam Mørk
Mateřská škola Solhuset (Dánsko)
Foto: Adam Mørk 

Datum: 4.6.2017
Organizace: VELUX Česká republika, s.r.o.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


 
 

Aktuální články na ESTAV.czStát chce půjčit mladým rodinám na bydlení až dva miliony korunDo 3. ročníku České ceny za architekturu se přihlásilo 145 realizacíDveře bez rušivých detailů pro dokonalý interiérSpolečnost HELUZ byla oceněna na veletrhu Coneco