Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
TZB studio
zobrazit program

--:--

Střešní okna
Archiv článků od 18.9.2012 do 10.7.2013

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články

10.7.2013
VELUX Česká republika, s.r.o.

Často se při řešení kvantity denního osvětlení uchylujeme k zjednodušujícímu pravidlu 1/10 prosklenné plochy vůči ploše místnosti. Z následujícího posudku, který zpracovala FAST VUT Brno jasně vyplývá, že toto pravidlo není vždy zárukou správně navrženého osvětlení místnosti.

30.6.2013
VELUX Česká republika, s.r.o.

LichtAktiv Haus je německým příspěvkem k evropskému experimentu společnosti VELUX a jejích partnerů pod názvem VELUX Model Home 2020. Dům prošel výraznou rekonstrukcí a modernizací a to především zevnitř. Podobných domů se po celém Německu nachází přes 13 milionů.

29.6.2013
VELUX Česká republika, s.r.o.

VELUX se svým experimentálním projektem Model Home 2020 ukazuje cestu ve vývoji udržitelného stavění. Aktivní domy, které z tohoto projektu vzešly, jsou CO2 neutrální, využívají v maximální míře obnovitelných zdrojů energie a pokrývají tak své energetické nároky ze svých vlastních zdrojů. Navíc všechny tyto budovy mají zdravé vnitřní prostředí.

9.6.2013
VELUX Česká republika, s.r.o.

Společnost VELUX Česká republika vyhlásila výsledky 2. ročníku studentské soutěže Active House Award zaměřené na návrhy projektů udržitelných staveb v aktivním standardu. Z přihlášených projektů z Česka a Slovenska ocenila mezinárodní odborná porota celkem 8 soutěžních prací.

3.6.2013
ROTO střešní okna s.r.o., : Ing. arch. Martin Tichý, produktový manažer společnosti Roto střešní okna s.r.o.

Prvotní funkcí každého střešního okna je především prosvětlit a provětrat interiér. Tento základní požadavek by však neměl zastínit další, neméně důležitý, kterým je výhled z okna a tedy i jeho správné umístění ve střeše. Dalším faktorem je otázka výběru materiálu okna a typ jeho zasklení v závislosti na potřebných tepelně technických parametrech. V neposlední řadě je potřeba zaměřit se na bezchybnou funkci okna bez nežádoucího orosování, protékání a profukování.

16.5.2013
Oldřich Rejl, redakce

Dne 17. dubna 2013 se uskutečnila ve stylovém prostředí Národní technické knihovny konference na téma kompozitních materiálů. Přednášela paní Ing. Alena Vimmrová, Ph.D., z Katedry materiálového inženýrství a chemie Fakulty stavební ČVUT v Praze, s komerční ale neméně zajímavou prezentací přišel pan Ing. Tomáš Švec ze společnosti Velux.

6.5.2013
ROTO střešní okna s.r.o.

Přednosti plastového střešního okna jsou již všeobecně známé – dlouhá životnost a prakticky žádná údržba. Roto je navíc ohleduplné k životnímu prostředí, protože plastové střešní okno Roto Designo je vyráběno z materiálu, který je recyklovatelný. Je však pravda, že dřevěné střešní okno a jeho teplý tón má své kouzlo.

6.5.2013
VELUX Česká republika, s.r.o.

Rekonstrukce některých typů staveb vyžadují citlivá řešení korespondující s historickým významem starší zástavby. Společnost VELUX, mnohdy vnímaná pouze jako dodavatel řešení do novodobých staveb, nabízí možnosti prosvětlení podkrovních prostor, aniž by byl narušen historický ráz rekonstruovaných budov.

2.5.2013
VELUX Česká republika, s.r.o.

I v parných dnech může být v podkrovních bytech příjemně. Nejlepší ochranu před horkým letním sluncem zajistí venkovní stínicí doplňky. Společnost VELUX jich má ve svém portfoliu hned několik druhů. V letošním roce pak navíc přichází s novinkou - jednoduchou venkovní roletou, která sníží prostup slunečního tepla až o 96 % a ještě šetří vaši peněženku.

19.3.2013
OKNA.EU, Ing. Jiří Chomát

Výměna nových oken se dříve či později týká v podstatě každého z nás – ať už jste se rozhodli rekonstruovat starý byt či dům nebo jen Vás netěsnost starých oken donutila je vyměnit. V článku se zaměříme na konkrétní kroky a opatření co ohlídat, aby vlastní výměna oken proběhla jak má a my jsme byli s nově namontovanými okny i provedenými pracemi maximálně spokojeni.

13.2.2013
Ing. Petr Bohuslávek, redakce

Návrh programu Nová zelená úsporám je stále v meziresortním připomínkovém řízení. Naposledy byl aktuální stav Nové Zelené úsporám představen na veletrhu For Pasiv. V návrhu dotačního titulu se nově objevila samostatná podpora instalace ekologických zdrojů vytápění. Výzva pro bytové domy bude nejdříve v roce 2015.

1.2.2013
Ing. Jan Klečka, Útvar technologií a materiálů, Metrostav a.s. Praha

Po 35 letech vypadl ze závazné normy požadavek na nejnižší vnitřní povrchovou teplotu na výplních otvorů. Zhotovitelé tuto změnu pravděpodobně uvítají, neboť budou moci reklamace týkající se tohoto problému odmítat. Je však správné takto uvažovat a vědomě snižovat kvalitu staveb?

24.10.2012
AGC Flat Glass Czech a.s., člen AGC Group

Nové izolační sklo THERMOBEL TG ANTI-FOG je dalším významným krokem společnosti AGC ve vývoji izolačních skel. Téměř dokonalá izolace v podobě užití plastových, dřevěných nebo hliníkových oken, případně hliníkových fasád se zasklením formou izolačních trojskel s sebou přináší některé nepříjemné průvodní jevy, například zamlžení oken z exteriéru.

17.10.2012
Ing. Petr Bohuslávek, redakce

V Hradci Králové probíhá odborný seminář Otvorové výplně stavebních konstrukcí 2012. Letošní již sedmý ročník se věnuje vlastnostem oken, požadavkům na výrobky i na dokončenou konstrukci, zkoušení oken a jejich správnému zabudování. Vybrané postřehy nabízíme v následujícím článku.

22.9.2012
VELUX Česká republika, s.r.o.

Bydlení budoucnosti kloubí zdravé vnitřní prostředí, energetickou úspornost a maximální využití přirozeného denního světla s lehkostí moderního designu. Zároveň klade důraz na sladění s místním prostředím, využívá lokálních výrobců a materiálů typických pro daný region. Koncept, který bere v úvahu architektonické, historické i přírodní prostředí, ve kterém je postaven. To je Maison Air et Lumière – poslední počin projektu VELUX Model Home 2020.

18.9.2012
SLAVONA s.r.o.

Koncept šetrných staveb typu pasivního domu v počátcích provázela především snaha maximálně vyhovět požadavkům na úspory energie. Design a komfort ale přitom často zůstávaly stranou pozornosti stavitelů. Společnost Slavona představuje nové okno pro pasivní domy Progression, které přináší jak špičkovou technologii s řadou „vychytávek“ a zlepšení pokud jde o energetické parametry, tak designovou špičku v daném segmentu.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama