opravné prostředky ze zákona 406, když nelze povinnosti splnit
principy referenčních hodnot
kombinace zdrojů a systémů, regulace a monitoring
argumentace pro opatření
registrace
Energetická náročnost budov od 2022
prezenčně středa 1.12.2021
Praha
registrace
Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
TZB studio
zobrazit program

Schüco LivIng – tepelně izolovaný systém pro plastová okna a dveře německé kvality

Společnost Schüco představila nový systém pro plastová okna a dveře. Schüco LivIng má stavební hloubku 82 mm a vychází z dosavadního profilu Schüco Corona SI 82, který překonává z hlediska tepelně izolačních vlastností, bezpečnosti, komfortu při zpracování i designu.

Schüco LivIng s novou technologií těsnění
Schüco LivIng s novou technologií těsnění

Díky hodnotám U až na úrovni pasivních domů se jedná o klíčový profil pro výrobu úsporných oken a dveří. Oproti původnímu profilu jde o kombinovaný systém, nabízený jak ve variantě s dorazovým těsněním a dvěma těsnicími rovinami, tak v provedení s přídavným středovým těsněním a třemi těsnicími rovinami. Oba typy profilů lze kombinovat, což zpracovatelům přináší zejména úspory při skladování, koncovým zákazníkům pak komfortnější užívání – bez průvanu, vlhkosti a hluku.

Další přidanou hodnotou profilu Schüco LivIng je v rozích svařitelné EPDM těsnění s tvarovou pamětí, exkluzivně vyvinuté ve spolupráci se společností Semperit. Tyto v Německu vyráběné profily mají odolnost proti poničení a vloupání do třídy RC 2.

Nový plastový systém Schüco LivIng přináší široké možnosti využití u nových i rekonstruovaných rodinných domů a apartmánového bydlení. Využitelný je nejen pro klasická okna a vchodové dveře, balkonové dveře, paralelně odstavené posuvné a sklopné dveře, ale i všechny další atypické tvary oken včetně obloukových, doplněné o okenní příčky a další designové prvky.

I pro pasivní domy

Jedná se o 7komorový profil stavební hloubky 82 mm, který výrobce nabízí se dvěma nebo třemi těsnicími rovinami. U varianty s dorazovým těsněním profil dosahuje hodnoty Uf 1,0 W/(m2K), při provedení se středovým těsněním pak 0,96 W/(m2K). S vhodně zvoleným zasklením lze s tímto profilem vyrobit okna i pro pasivní domy. Volba závisí čistě na preferencích zákazníka. Konstrukci je možné osadit zasklením až do tloušťky 52 mm, stejně tak lze volit typ kování až v třídě bezpečnosti RC 2.

Prvenství ve vývoji těsnění

Schüco LivIng s v rozích svařovaným EPDM těsněním
Schüco LivIng s v rozích svařovaným EPDM těsněním
Schüco LivIng: okno v odstínu Karamell
Schüco LivIng: okno v odstínu Karamell

Výrobce u profilu Schüco LivIng jako první na trhu použil v rozích svařitelné EPDM těsnění. Toto vůči klimatickým vlivům vysoce odolné těsnění má oproti standardním typům (např. TPV, TPE) těsnění vynikající tvarovou paměť. Inovovaná v rozích svařitelná varianta EPDM těsnění byla exkluzivně vyvinuta ve spolupráci se společností Semperit. Kromě dokonalého těsnicího účinku, bez přerušení po celém obvodě, je jeho obrovskou výhodou odolnost vůči UV záření i stabilita v extrémních klimatických podmínkách, pružnost si zachovává při teplotách od −40 do +120 °C.

Design s možností volby více než 160 odstínů či textury dřeva

Koncoví zákazníci ocení nejen dlouhodobě vynikající těsnicí vlastnosti bez průvanu, vlhkosti a hluku, ale i neomezený výběr barev. Dokonalý metalický povrch, inspirovaný metodami používanými v automobilovém průmyslu, přináší technologie AutomotiveFinish, jejíž základní vzorník byl letos rozšířen o další 3 odstíny (Light Silver, Deep Bronze a Metallic Black). Dále jsou k dispozici klasické fólie s více než 160 jednobarevnými odstíny i texturou dřeva anebo aluminiové krycí lišty (v prodeji pravděpodobně od konce třetího kvartálu 2016), které pokrývají všechny RAL a eloxované odstíny. S ohledem na trend fasád v různorodých tónech šedé nechybí tato barva ani v nabídce Schüco LivIng.

Benefity pro zpracovatele

Významné úspory, časové i finanční, vznikají u profilu Schüco LivIng v průběhu plánování, objednávek, zpracování a instalace. Jak u systému s dorazovým, tak u varianty se středovým těsněním se používá jednotný koncept těsnění, profilu křídla a komponent kování, což významně optimalizuje skladovací náklady. Shodná základní geometrie drážky u křídla a vnějšího rámu urychluje zpracování díky jednotnému nastavení strojů při zpracování. Identické spojovací články pro sloupky a příčky stejně jako totožné ocelové výztuhy u vnějšího rámu a křídla jsou dalšími příklady komplexního stavebnicového systému, který zpracovateli umožňuje zdokonalit výrobu a snížit skladovací zásoby.

Více na www.schueco.cz.

Schüco LivIng: nová generace plastových oken a dveří s optimalizovanou výrobou
Schüco LivIng: nová generace plastových oken a dveří s optimalizovanou výrobou
Schüco LivIng: provedení se středovým těsněním a třemi těsnicími rovinami
Schüco LivIng: provedení se středovým těsněním a třemi těsnicími rovinami
Schüco LivIng: nárožní pohled na variantu s metalickou úpravou povrchu
Schüco LivIng: nárožní pohled na variantu s metalickou úpravou povrchu


Schüco International KG
logo Schüco International KG

Společnost Schüco International KG nabízí systémy pro okna, dveře a fasády, které splňují vysoké požadavky na design, komfort a bezpečnost. Zároveň díky energetické efektivitě redukují emise CO2 a přispívají tak k šetření přírodních zdrojů.