Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Trvalá ochrana Schüco SmartActive pro budovy s vysokými hygienickými požadavky

Okna a kliky od Schüco s antimikrobiálním účinkem

Pro nemocnice, pečovatelské domy, sanatoria a obecně všechny veřejné objekty s vysokou koncentrací osob a zvýšenými nároky na hygienu vyvinula společnost Schüco povrch SmartActive, antimikrobiální úpravu rámů oken a rukojetí.


Odolná vrstva z čistého kovového mikrostříbra vytváří trvalý ochranný účinek. Aktivní povrch okamžitě ničí choroboplodné zárodky a brání jejich dalšímu šíření. V průběhu celého dne tak dochází k redukci minimálně 99,9 % patogenů včetně multirezistentních bakterií. Složení bez nanočástic zabraňuje proniknutí do lidské pokožky.

Povrch SmartActive pro hliníková okna Schüco
Povrch SmartActive pro hliníková okna Schüco

Hygienické požadavky veřejných budov, poskytujících zdravotnické, pečovatelské a vzdělávací služby, dále administrativních objektů i celého sektoru veřejné dopravy průběžně narůstají a vyžadují preventivní opatření, a to nejen v průběhu chřipkové sezóny. Zejména v nemocnicích a ošetřovatelských zařízeních se vyskytují multirezistentní zárodky, které již na běžnou léčbu nereagují. Na klasických rámech, klikách a madlech mohou nejrůznější patogeny po dotyku kontaminovanou osobou přetrvávat dlouhou dobu a šířit se dále. Preventivní ochranný štít v podobě Schüco SmartActive tomuto účinně předchází.

Nový antimikrobiální povrch pro madla a rámy lze aplikovat na širokou škálu okenních systémů Schüco. Jak práškový nátěr profilů, tak exkluzivní řada madel a klik s eloxovanou, práškovou či nerez (INOX a vzhled INOX) povrchovou úpravou obsahují aktivní částice mikrostříbra. Bakterie či jiné choroboplodné zárodky při kontaktu s tímto povrchem umírají a dalšímu šíření je účinně zabráněno. V průběhu 24 hodin se tak redukuje přinejmenším 99,9 % nebezpečných mikroorganismů, včetně multirezistentních bakterií. Tato ochrana je mikrobiologicky prokazatelná. Jedná se o všestranné řešení vhodné pro každého. Používá se vysoce kvalitní mikrostříbro, čistě kovové, bez nanočástic, proto nehrozí proniknutí do lidské pokožky. Tato složka je netoxická, neškodná pro lidské zdraví, využívaná v lékařství a dokonce také v certifikované přírodní kosmetice. Povrch SmartActive zároveň okenním profilům a klikám ponechává jejich původní vzhled, rozdíl mezi standardním a antimikrobiálním povrchem na pohled nelze rozeznat. Také výrobní postup je identický s běžnými metalickými okenními systémy Schüco.

Více na www.schueco.cz.

Antimikrobiální okna s povrchem Schüco SmartActive
Antimikrobiální okna s povrchem Schüco SmartActive

Schüco International KG
logo Schüco International KG

Společnost Schüco International KG nabízí systémy pro okna, dveře a fasády, které splňují vysoké požadavky na design, komfort a bezpečnost. Zároveň díky energetické efektivitě redukují emise CO2 a přispívají tak k šetření přírodních zdrojů.