Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
TZB studio
zobrazit program

Inovace výrobní technologie ve Slavoně

Zásadní inovaci výrobního procesu jsme ve Slavoně připravovali již od počátku roku 2013. Pro další rozvoj Slavony bylo navýšení výrobní kapacity nezbytné. Vedení firmy s vývojovými pracovníky navštívilo mnoho potenciálních dodavatelů strojů a zařízení, seznámilo se s výrobu ve špičkových firmách v Německu, Rakousku, Itálii, Francii a Švýcarsku. Spolu s procesní inovací se samozřejmě řešily i inovace výrobků a připravovaly další novinky.

Po důkladné analýze se ve Slavoně rozhodli pro skutečně unikátní řešení nové výrobní linky a automatické lakovny. V průběhu loňského roku vyřešili společně s dodavateli detaily inovativního technického řešení.

Již je vidět světlo na konci tunelu…

Letošní rok je pro společnost Slavona velmi náročný. Během jara proběhly dodávky zvolených technologií a rozběhl se zkušební provoz. V průběhu testování se řešila řada problémů.

Tím, že celá technologie odlišná od běžných řešení, bylo její zavedení složitější. Stejně jako s produkty, tak i s technologií si Slavona našla vlastní cestu. Vynaložené úsilí se rozhodně vyplatilo, po mnoha měsících peripetií je konečně celý proces inovace téměř dokončen.

Produktové inovace

Je připraveno několik novinek, které se budou v průběhu roku 2016 uvádět na trh.

Sortiment dřevohliníkových oken bude rozšířen o další typy. Základní řada HA110 LINE, bude doplněna o velmi úzký profil hliníkového opláštění rámu HA110 LIGHT. Tento nový produkt je určen pro masivní zateplení okenního rámu s minimálními tepelnými mosty.

Dřevěná okna SOLID COMFORT budou také doplněna o novou řadu. Samotný profil SC byl letos ještě zdokonalen. V současné době již jsou okna SC92 vyráběna s těmito inovacemi. Jedná se již o třetí generaci profilu SC92.

Také okna PROGRESSION byla v rámci inovačních procesů vylepšena a od léta je vyráběna jejich druhá generace. Na příští rok se chystají novinky i tohoto typu okna.

Inovovaná technologie detailněji

Představujeme Vám novou výrobní linku, díky které budeme schopni jednak rozšířit nabídku našich výrobků, ale také výrazně zvyšujeme produktivitu výroby. Její zprovoznění se potýkalo s mnoha technickými problémy. Přece jenom to je unikátní řešení, jaké v ČR prozatím není, a jsme v tomto systému výroby průkopníky.

Teď, když už je linka v provozu, tak je výroba vlastně velmi jednoduchá. Obsluha vloží jednotlivé prvky výrobků na podávací stůl a o vše ostatní se již stará vlastní CNC stroj. Ten si tento polotovar „načte“, zkontroluje rozměry a automatickými podavači pošle dál na strojní obrobení. V první části CNC linky vyvrtá všechny otvory a vyfrézuje příčné profily. Dřevěný polotovar se automaticky posouvá dále do další části stroje, kde se z obou stran současně vyprofiluje do finální podoby a vyjede z linky na podávací stůl. Tam si jej již obrobené polotovary odebere obsluha, aby zkontrolovala jejich kvalitu, obrousila je.Tyto díly po sklížení obsluha navěsí na automatické dráhy lakovny, která se již v automatickém režimu postará o dokonalou povrchovou úpravu.Výhodou jsou ideální podmínky pro dokonalý povrch a maximální životnost. Zavěšené okenní a dveřní prvky projedou polévací kabinou, kde získají impregnaci a mezivrstvu. Po vyjetí z kabiny proschnou v kondenzačním sušícím tunelu za optimálních podmínek. Po provedení mezibrusu se tyto prvky znovu zavěsí na háky a v automatickém režimu je robot s využitím elektrostatického pole nastříká silnovrstvou lazurou. Výhodou je samozřejmě absolutní přesnost, které při manuálním nástřiku lakýrník nedosáhne.

Jsme rádi, že se nám letos povedlo zdárně uvést novou technologii do provozu. Věříme, že inovované výrobky a novinky ocení naši zákazníci. www.slavona.cz

Vstupní a výstupní dopravníky výrobní linky
Vstupní a výstupní dopravníky výrobní linky
Výrobní linka
Výrobní linka

Druhá část CNC výrobní linky
Druhá část CNC výrobní linky
 
CNC frézovací a vrtací část
CNC frézovací a vrtací část
Frézování příčných profilů
Frézování příčných profilů
Polotovar procházející výrobníi linkou
Polotovar procházející výrobníi linkou

Robotické lakování
Robotické lakování
Lakovna stříkací komora
Lakovna stříkací komora
Sušení oken v kondenzačním tunelu
Sušení oken v kondenzačním tunelu


SLAVONA s.r.o.
logo SLAVONA s.r.o.

SLAVONA, s.r.o. je tradiční český výrobce dřevěných oken a dveří Realizuje dodávky výplní stavebních otvorů zejména pro rodinné domy, kde jsou stavebníci velmi nároční na kvalitu a parametry oken a dveří, zaměřuje se především na dřevěná eurookna, ...