Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Venkovní roleta střešního okna Velux - celoroční ochrana interiéru

Datum: 21.4.2015  |  Organizace: VELUX Česká republika, s.r.o.  |  Firemní článek

Venkovní rolety jsou jedním z nejúčinnějších řešení proti přehřívání v letních slunečných měsících, ale zároveň úniku tepla z místností v chladném zimním období. A to je především v podkroví, které je nejvíce vystavováno změnám počasí, velmi důležité.

VELUX Česká republika, s.r.o.
Sokolova 1d
619 00 Brno

tel.:+420 531 015 512
e-mail:
web:www.velux.cz

V období léta, kdy se teploty šplhají vysoko, dokáže venkovní roleta VELUX zachytit až 95 % tepla ze slunečních paprsků a snížit tak vnitřní teplotu až o 7° C, aniž byste museli používat jiné prostředky proti přehřívání. Jak je to možné?
„Pro nejlepší ochranu před horkým letním sluncem je potřeba zachytit sluneční paprsky ještě před dopadem na skleněnou tabuli okna. Proto se doplňky chránící před prostupem slunečního tepla instalují na okno z vnější strany,“ vysvětluje Tomáš Švec, produktový manažer společnosti VELUX.

V zimě je pak situace zcela opačná – v interiéru topíme a snažíme se vyvarovat chladu zvenku, aniž bychom však měli příliš vysokou spotřebu energie. I zde pomůže venkovní roleta VELUX, která dokáže zabránit úniku tepla v zimním období a snižovat tak tepelné ztráty až o 17 %.

Předokenní roleta snižuje vnitřní hluk při dešti i krupobití až o polovinu

Předokenní roleta nabízí komfort i v dalších situacích - během intenzivní bouřky, silného deště nebo v případě velkých krup tlumí hluk a chrání střešní okno před poškozením. Roleta prokazatelně snižuje vnitřní hluk při dešti i krupobití až o polovinu a vy se tak můžete nerušeně věnovat rozdělané práci nebo v klidu spát.
Venkovní roleta VELUX zlepšuje tepelně-izolační vlastnosti střešního okna. Dokáže snížit vnitřní teploty v letním období až o 7 °C a v zimním období snížit tepelné ztráty až o 17 %. Navíc chrání střešní okno při špatných povětrnostních podmínkách před jeho poškozením, tlumí venkovní hluk z deště i krupobití a poskytuje obyvatelům podkroví dokonalé soukromí.

Výběr z ovládání na elektriku nebo na solární pohon

Také ovládání je opravdu snadné. Pokud již vlastníte střešní okna VELUX, můžete k nim venkovní rolety nainstalovat i dodatečně. Na výběr jsou tři způsoby ovládání - kromě klasického manuálního je k dispozici také ovládání dálkové. Pohodlné dálkové ovládání má buďto elektrický nebo solární pohon, ke kterému není zapotřebí přívod elektřiny.

Jak je vidět, venkovní roleta je opravdu všestranným doplňkem pro střešní okna, ať už svítí slunce, prší nebo mrzne, až praští. Kromě své funkčnosti je ale také elegantním designovým doplňkem podkroví. Venkovní roleta VELUX na solární pohon získala ocenění iF product design Award a Red dot design award 2012. Jedním z argumentů, který porotu přesvědčil o výjimečnosti tohoto produktu, je elegantně splývající solární panel.
Venkovní roleta se dá ovládat manuálně, pro větší pohodlí však můžete rolety ovládat i dálkově. Vybrat si můžete ovládací systém prostřednictvím elektrického či solárního pohonu. Ovládání venkovní rolety je opravdu snadné, otevře se nebo zavře za pár vteřin.
 

Datum: 21.4.2015
Organizace: VELUX Česká republika, s.r.o.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích