Archiv článků od 4.5.2014 do 11.12.2014

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články       2  3  4  5  6  7  8  9  10  11   

Fermacell vydává nový Požární a akustický katalog konstrukcí fermacell

11.12.2014 | Fermacell GmbH, org. složka
Ve srovnání s posledním vydáním z listopadu 2013 obsahuje nová publikace 56 nových stěnových konstrukcí s hodnotami pro vzduchovou neprůzvučnost a požární odolnost. Oživením publikace jsou vizualizace základních konstrukcí s pojmenováním jejích jednotlivých složek.

Tmel Uniflott umožňuje tmelit i řezané hrany sádrokartonových desek jen ve 3 krocích

1.12.2014 | Knauf Praha s.r.o., Miroslav Nyč
Kombinace Uniflottu a hrany HRAK umožňuje tmelení podélných hran desek bez výztužné pásky. Pokud výztužnou pásku přesto vložíte, získáte nejen nesmírně pevný, ale i překvapivě elastický spoj. Unikátnost povrchového bratříčka, tmelu Uniflott Finish, spočívá nejenom v přednostech, schopnost natažení i v tloušťkách do 3 mm a perfektní hladkosti, ale hlavně v extrémně snadné brousitelnosti.

Pětipatrová mikro-budova - geniální ukázka architektury na omezeném prostoru

24.11.2014 | Mgr. Radomír Dohnal
Návrh atypického bydlení spojené s domácí kanceláří/pracovnou od japonského architekta Ryue Nishizawy. Budova, stísněná mezi dva obytné bloky a ústící do rušné ulice, nese navzdory jasnému minimalistickému pojetí hodnoty vnitřní plnosti. Na závěr nabízíme navíc komentář o využívání skla ve stavbách.

Materiály z oblasti suché výstavby v certifikovaném objektu Florentinum

18.11.2014 | Knauf Praha s.r.o.
Cílem investora, společnosti Penta, bylo vytvořit nadčasové obchodní centrum společně s bezprostředním okolím budovy a citlivě jej začlenit do okolní zástavby. Pro nás je však podstatné, že firma Knauf se na projektu podílela dodávkou prakticky všech typů materiálů z oblasti suché výstavby, které vyrábí.

Ekologické izby hamburskej kliniky s minimom emisií vďaka fermacell greenline

11.11.2014 | Fermacell GmbH, org. složka
Pod názvom „Ekologická izba“ vybavila jedna z hamburských nemocníc dve nemocničné izby vybavením pre obmedzenie množstva škodlivín a zharmonizovala ich pre špeciálne potreby pacientov s MCS syndrómom a civilizačnými chorobami. Boli pri tom použité len také stavebné materiály, ktoré boli vopred odskúšané na svoju zdravotnú nezávadnosť.

Ekologické pokoje hamburské kliniky s minimem emisí díky deskám fermacell greenline

11.11.2014 | Fermacell GmbH, org. složka
Pod názvem „Ekologický pokoj“ realizovala hamburská nemocnice dva nemocniční pokoje s vybavením pro omezení množství škodlivin. Pokoje slouží pro pacienty s MCS syndromem a pacienty s civilizačními chorobami. Použity byly jen předem odzkoušené zdravotně nezávadné stavební materiály. Konstrukce stěn se realizovaly pomocí desek fermacell greenline.

Ukázka náročných konstrukčních řešení s využitím možností sádrokartonu

10.11.2014 | Knauf Praha s.r.o., Ivan Sklenář
Současná architektura a moderní výstavba se bez sádrokartonu prostě neobejde. Těch důvodů je mnoho, ale jeden mezi nimi vyčnívá. Za pomoci sádrokartonu mohou architekti navrhovat tvarově i konstrukčně zajímavá řešení, která by nebylo možné z jiných materiálů vzhledem k nákladům vůbec realizovat. Příkladem za všechny je v březnu otevřená Galerie Teplice.

Nová silikon-akrylátová mozaiková omítka Ceresit CT 77 v 48 barevných odstínech

5.11.2014 | HENKEL ČR - stavební chemie CERESIT
Nová barevná paleta Mosaics of the World® nabízí 48 různobarevných kompozic, které pomohou vytvořit zajímavý finální vzhled vnějších i vnitřních stěn. Barevností však atraktivita nové omítky Ceresit CT 77 nekončí. Je pro ni charakteristická nízká nasákavost, odolnost proti znečištění a povětrnostním vlivům, odolnost proti nárazu a oděru a zvýšená ochrana proti biologickému napadení.

Desky fermacell Powerpanel H2O chrání konstrukci vzorového domu ATRIUM před vlhkostí

3.11.2014 | Fermacell GmbH, org. složka
Nový vzorový dům JUBILEUM Plzeň společnosti ATRIUM Horažďovice byl otevřen v září 2014 a už dnes je zřejmé, že laické i odborné veřejnosti nabídne nejmodernější technologie a unikátní technická řešení. Svůj podíl na tom mají i sádrovláknité a cementovláknité desky fermacell, kterou jsou na domě použity v konstrukci obvodových stěn i stropů.

Publikace „Fermacell – navrhování vysokých stěn“ otevírá nový segment výstavby

1.10.2014 | Fermacell GmbH, org. složka
Fermacell je, jako v jiných případech, i v oblasti vysokých stěn v popředí evropského vývoje a naplňuje svoji pověst inovátora a výrobce s vysokým technickým know-how. Dokazuje to i nová publikace „Fermacell – navrhování vysokých stěn“.

Studentské bydlení s podlahovým vytápěním Siccus a stropním systémem Comfort Panel HL

2.9.2014 | Uponor, s.r.o.
Studenti Technické university v Darmstadtu spolu s Jörgem Stettem, ředitelem aplikovaného inženýrství pro vytápění a chlazení Uponor GmbH, našli řešení podlahového i stropního vytápění a chlazení v projektu studentské rezidence Cubity. Projekt byl představen v soutěži Solar Decathlon Europe 2014 ve Versailles, Francie.

Suchá výstavba nebo klasické zdění? Ekonomické a technické porovnání konstrukcí

14.7.2014 | Dipl.-Ing.(FH) Jaroslav Benák, Fermacell GmbH
Jednou z hlavních výhod dělících stěn ze sádrovlákna je rychlost a komplexnost jejich montáže. Při použití těchto materiálů nevznikají žádné prostoje čekáním na vyschnutí mokrých procesů. Prostory jsou ihned obyvatelné. Předností je také jednoduché a čisté zpracování.
diskuse: 3 příspěvky, poslední 18.01.2016 19:13

Řešení skladby stěnových desek v roubence vedoucího výroby Tesařství ŽAKO

24.6.2014 | Fermacell GmbH, org. složka
Když člověk něco dělá pro sebe, je jasné, že to chce mít uděláno nejlíp, jak jen to jde. Platí to i pro roubený rodinný dům, který si postavil v obci nedaleko Jablonce nad Nisou vedoucí výroby Tesařství ŽAKO. Fermacell je v rodinném domě Michala Žáka použitý na předstěnách obvodových stěn a na podlahách v patře.

Systémy suché výstavby – předváděcí akce: Fermacell – lepší sádroš

10.6.2014 | Ing. arch. Petr Brandejský, redakce
Náš redaktor ověřoval reklamní hesla sádrovláknitých desek fermacell - mě neprorazíš, nezapálíš, nepřekřičíš, nestrhneš, nepromáčíš, nezdvojuješ. Jak dopadl? "Kdybych znal produkci fermacellu před lety, ušetřil bych si spoustu starostí s předěláváním našeho bytu."

Kalitelná lakovaná skla Lacobel T od AGC si můžete vybrat v 15 módních barvách

10.6.2014 | AGC Flat Glass Czech a.s., člen AGC Group
AGC Glass Europe odpovídá na nové požadavky a rostoucí nároky zpracovatelů, architektů a spotřebitelů škálou kalitelných lakovaných skel Lacobel T. Nabídka je rozšířena o dalších 11 nových módních barev, které jsou k dispozici od května 2014.
Grohe termostatické bezpečné a úsporné baterie s chladným povrchem

Bezpečná domácnost: tipy, které zajistí rodičům klidné spaní

1.6.2014 | Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce, Tereza Ďoubalová, Native PR
Uhlídat neposedné a zvídavé děti není jednoduchý úkol. Rodiče nemohou mít oči všude, zvlášť když na každém kroku číhá na děti spousta nebezpečí. Proto by alespoň domov měl působit jako oáza klidu a bezpečí.

Stylová dřevostavba založená na dřevěné rámové konstrukci a sádrovláknitých deskách fermacell

31.5.2014 | Fermacell GmbH, org. složka
Na okraji obce Vratislavice nad Nisou stojí další dům značky Vesper Homes, realizovaný podle návrhu architektonického ateliéru Labor 13 konstrukčním systémem VF CLT, založeném na dřevěné rámové konstrukci a sádrovláknitých deskách fermacell. A proč se investoři rozhodli pro dřevostavbu?

Pasivní dům na severu Francie se 450 m2 fermacell Greenline na stěnách a stropech

26.5.2014 | Fermacell GmbH, org. složka
Ekologicky smýšlející majitel se rozhodl realizovat dům svépomocí tak, aby měl své nápady plně pod kontrolou. Vybral vhodné stavební materiály a přesvědčil místní stavební firmy, aby je využili v jeho budoucím domově: dřevěnou konstrukci z Finska, okna s trojskly, dřevěné obložení či sádrovláknité desky fermacell Greenline.

Sádrokarton v rodinném domě? Jako doma!

5.5.2014 | Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize Rigips
Mladí manželé se rozhodli pro stavbu rodinného domu, který by vyhovoval jejich požadavkům. Toho chtěli docílit především chytrým použitím moderních a kvalitních materiálů. O sádrokarton se začali zajímat hlavně kvůli využití v podkroví, ale nakonec se stal převládajícím stavebním materiálem jejich domu.

Na akci "Lepší sádroš" vám odborníci na suchou výstavbu odpoví na jakoukoliv otázku

4.5.2014 | Vlastimil Růžička, redakce
Až do června bude probíhat akce s názvem Fermacell – lepší sádroš. Speciálně upravený přívěs cestuje po českých a moravských městech s týmem specialistů, kteří jsou připraveni odpovědět na všechny otázky. Redakční návštěvu jsme absolvovali ve stylové provozovně Jaf Holz v Brandýse nad Labem.
zpět na aktuální články       2  3  4  5  6  7  8  9  10  11   
 
 

Aktuální články na ESTAV.czKdy může stavební úřad nařídit odstranění stavby, terénních úprav nebo zařízení?Opuštěnou sklárnu u Teplic nahradí moderní průmyslový areálŽaluziový kastlík od Ytongu usnadní instalaci žaluziíUnikátní stroj na opravu silnic, frézuje a zároveň pokládá nový povrch