Archiv článků od 13.9.2011 do 5.6.2012

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články       2  3  4  5  6  7  8  9  10  11   

stavební desky

Multifunkční stavební desky Schlüter®-KERDI-BOARD

5.6.2012 | Detalon, s.r.o.
V pozici přelomové stavební novinky jsou nyní multifunkční stavební desky Schlüter®-KERDI-BOARD. Stále více prováděcích firem i investorů přichází na výhody tohoto vpravdě revolučního řešení pro konstrukce stěn, příček a dalších interiérových stavebních součástí.

Novinkou FERMACELLu je sprchový podlahový set pro liniové žlaby Powerpanel TE

30.5.2012 | Fermacell GmbH, org. složka
Moderní stylové a komfortní koupelny a sprchy je možné jednoduše realizovat pomocí novinky v sortimentu sádrovláknitých a cementovláknitých systémů FERMACELL - sprchového podlahového setu pro liniové žlaby FERMACELL Powerpanel TE.

Konstrukční systém kombinující sádrovláknité desky FERMACELL a dřevěné I-nosníky Steico

18.5.2012 | Fermacell GmbH, org. složka
Školka plní požadavky na pasivní standard, byla postavena velmi rychle a její investor, Statutární město Olomouc, vyžadoval při zadání kromě energetické úspornosti a rychlosti také výborné požární a akustické parametry a k zdraví dětí ohleduplné konstrukce a materiály. Dřevěné nosníky STEICO spolu se sádrovláknitými deskami FERMACELL tyto požadavky splnily.

Kasper CZ – dřevěné střešní konstrukce se styčníkovou deskou, střešní vazníky, atypické dřevěné konstrukce a dřevostavby

11.5.2012 | Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce
Vazníky se styčníkovou deskou nejsou určeny jen pro střešní konstrukce a lze je použít i v prostorách s vysokými požadavky na ochranu proti požáru. Obytný vazník významně zhodnocuje podkroví, protože zachovává volnost prostoru. POSI systém jsou nosníky s kovovou diagonálou např. pro vedení instalací.
Akustický systém Knauf Heluz

Akustický systém pro mezibytové příčky se sádrovou omítkou KNAUF MP 75

2.5.2012 | Knauf Praha s.r.o., Richard Kroupa, Knauf Praha, Ing. Pavel Heinrich, HELUZ
V našem článku se budeme zabývat stavební akustikou mezibytových stěn, konkrétně hodnotou vzduchové neprůzvučnosti, která vyjadřuje zvukově izolační vlastnost dělící stavební konstrukce a její schopnost bránit šířeni hluku, který se šíří vzduchem. Pro navrhování (nejen) mezibytových stěn se uplatňuji v souvislosti se zákonem č. 258/2000 Sb. o ochraně veřejného zdraví.
Posuvné dveře

Posuvné dveře přinášejí více volnosti

25.4.2012 | SOLODOOR, a. s.
Pokud nejste majitelem rozlehlé vily, ale standardního bytu, určitě se potýkáte s nedostatkem místa. Elegantním řešením problému je instalace posuvných interiérových dveří. Není náročná finančně ani časově.
dřevostavby

Nejvyšší dřevěná budova v Německu už měří 25 metrů

19.4.2012 | Fermacell GmbH, org. složka
V prostorách bývalé letecké základny vzniká město budoucnosti: v Bad Aiblingu u Mnichova realizuje místní investor na asi 70 hektarech město s nulovými energetickými požadavky. Původní budovy vojenské základny budou buď odstraněny nebo modernizovány podle nejnovějších standardů. Současně budou doplněny novostavbami, které budou realizovány inovativním systémem dřevěných konstrukcí.
RigiStabil

Konstrukční deska RigiStabil umožní provádět nové konstrukce nejen v dřevostavbách

16.4.2012 | Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize Rigips
Systémy suché výstavby jsou nyní rozšířeny o konstrukční sádrokartonovou desku RigiStabil nejen do dřevostaveb. Jedinečný stavební materiál lze na stavbách v interiérech všestranně upotřebit. Za určitých podmínek lze desku použít i ve vnějším prostředí v chráněné expozici (podbití přesahu střechy, průjezdy atd.).
rigips omítky

Nejkrásnější interiéry soutěže Rigips Trophy 2012

31.3.2012 | Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize Rigips
Vyhlášení nejkrásnějších interiérů ze systémů suché vnitřní výstavby Rigips proběhlo již po sedmé v rámci národního kola Rigips Trophy 2012, které je součástí mezinárodní soutěže Saint-Gobain Gyproc Trophy.
fermacell

Přestavba administrativní budovy firmy JAF HOLZ v Rokycanech

29.3.2012 | Fermacell GmbH, org. složka
Pobočka rakouské rodinné firmy JAF HOLZ v Rokycanech se po 12 letech existence rozhodla rozšířit své administrativní zázemí. Stalo se tak v roce 2011 formou nástavby, kterou s využitím materiálů FERMACELL realizovali montážníci firmy Atrium Horažďovice – společnosti, která patří mezi přední dodavatele montovaných nízkoenergetických a pasivních dřevostaveb v ČR.

Novinka v sortimentu FERMACELL: nová protipožární deska Firepanel A1

24.2.2012 | Fermacell GmbH, org. složka
Po celé Evropě jsou pro veřejné budovy s montovanými konstrukcemi stále častěji vyžadovány obklady ze stavebních materiálů třídy reakce na oheň A1. Důvodem je evropská harmonizace zkoušek, resp. klasifikace protipožární ochrany, která vede ke zpřísnění národních požadavků na stavební materiály a konstrukční prvky.

Technické konopí, alternativní plnivo cementotřískových desek

20.2.2012 | Ing. Šárka Keprdová, Vysoké učení technické v Brně, Fakulta stavební, Ústav technologie stavebních hmot a dílců
Technické konopí je velice perspektivní surovina, která se díky svým dobrým mechanickým a tepelně-technickým vlastnostem dostává do popředí zájmů při výrobě stavebních prvků. Velkou výhodou je především rychlá obnovitelnost a výtěžnost konopného pazdeří. Článek pojednává o použití pazdeří technického konopí jakožto náhrada plnivové složky cementotřískových desek.

Nejmodernější vzdělávací a kulturní komplex v Polsku s inovativním konstrukčním řešením

6.12.2011 | Fermacell GmbH, org. složka
V novém Vědeckém centru Kopernik byla použita inovativní konstrukční řešení při využití mnoha moderních stavebních materiálů včetně sádrovláknitých desek FERMACELL a cementem pojených desek FERMACELL Powerpanel H2O, které byly díky svým jedinečným přednostem využity při konečných úpravách interiérů objektu.

Dvojnásobná obytná plocha díky nástavbě s konstrukcí na bázi dřeva

22.11.2011 | Fermacell GmbH, org. složka, Dipl. Ing. Jaroslav Benák
V hamburském předměstí byl nástavbami domů na sídlišti téměř zdvojnásoben obytný prostor a současně realizován udržitelný energetický koncept. Ze statických důvodů byla stavební nástavba provedena metodou dřevěných panelů, sádrovláknitými deskami FERMACELL mohl být přitom realizován individuální koncept požární ochrany.

Opláštění výtahových šachet systémem FERMACELL

15.11.2011 | Fermacell GmbH, org. složka
Z hlediska stavebních předpisů musí opláštění výtahových šachet splňovat řadu požadavků – důležitá je zejména mechanická odolnost a stabilita, zatížitelnost (výtahové šachty jsou díky rázovému zatížení z osob nebo předmětů vystaveny obzvlášť vysokému mechanickému zatížení), ale i požární bezpečnost, hygiena, ochrana zdraví a životního prostředí, bezpečnost při užívání a ochrana proti hluku.

Citlivá rekonstrukce podkarpatské Filharmonie Artura Malavskiého v Řešově

24.10.2011 | Fermacell GmbH, org. složka
Stávající budova řešovské filharmonie pochází z konce 60-tých let 20. stol. a největší předností byla její akustika. Její zachování bylo i jedním z hlavních cílů generální rekonstrukce. Také proto byly všechny závěsné stropy a příčky nového sálu osazeny akustickými panely, vyráběnými na bázi sádrovláknitých desek FERMACELL.

Deska Knauf Diamant - specialista na výtahové šachty v panelových domech

18.10.2011 | Knauf Praha s.r.o.
Deska Knauf Diamant splnila kriterium mechanické pevnosti dané evropskou normou a lze jí samostatně ohradit výtahovou šachtu bez účasti zámečnických konstrukcí. Akustické vlastnosti lze ovlivňovat složením vrstev montované příčky či hloubkou dutiny. Příčka montovaná s deskou Knauf Diamant je ve značné výhodě při porovnání zvukové neprůzvučnosti.

Unikátní řešení firemního sídla koncernu juwi ve Wörrstadtu

4.10.2011 | Fermacell GmbH, org. složka
Juwi, největší světový dodavatel řešení v oblasti obnovitelných energií, stanovil zcela nová měřítka pro výstavbu moderní kancelářské budovy. Tento kancelářský komplex představuje působivou realizaci vize zásobování energií z čistě obnovitelných zdrojů. Celá spodní dřevěná konstrukce je opláštěná sádrovláknitými deskami FERMACELL.

Jednodušší montáž a kratší pracovní časy s novou robustní deskou Massivbauplatte

16.9.2011 | Knauf Praha s.r.o.
Konstrukce příček z Massivbauplatte umožňuje zvětšit při montáži vzdálenost profilů, na které se deska připevňuje, ze standardních 625 mm na 1000 mm. Desky lze rovněž použít na konstrukce různých průchodových traktů a únikových chodeb, například u administrativních budov apod., kde je vyžadována robustnost příčky, požární odolnost 90 minut a rychlost montáže.

Materiály FERMACELL na rodinných domech realizovaných unikátním systémem Box House

13.9.2011 | Fermacell GmbH, org. složka
Systém Box House originálně (systém je chráněn mezinárodním užitným vzorem) kombinuje princip dřevostavby a modulární výstavby. Na rodinných domech realizovaných systémem Box House se široce uplatňují sádrovláknité materiály FERMACELL, které jsou použity na stropech, příčkách i v podlahách.
zpět na aktuální články       2  3  4  5  6  7  8  9  10  11   
 
 

Aktuální články na ESTAV.czŽaluziový kastlík od Ytongu usnadní instalaci žaluziíUnikátní stroj na opravu silnic, frézuje a zároveň pokládá nový povrchKdy může stavební úřad nařídit odstranění stavby, terénních úprav nebo zařízení?Italská vláda plánuje po pádu mostu kontroly staveb v celé zemi