Archiv článků od 11.6.2012 do 18.6.2013

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články       2  3  4  5  6  7  8  9  10  11   

Tiché zázemí v nové prodejně SIKO KOUPELNY vytvořily multipodkladové desky Ceresit CL 58

18.6.2013 | HENKEL ČR - stavební chemie CERESIT
Reprezentativní showroom o ploše 2700 m² otevřela v březnu letošního roku společnost SIKO KOUPELNY v Praze na Zličíně. Nový showroom je výjimečný v několika ohledech. Nejen svou úctyhodnou rozlohou prodejní plochy, ale především originálním řešením prostoru inspirovaným diagonálně orientovanou Broadwayí v New Yorku.

Jak projektovat vápenopískové domy Kalksandstein

12.6.2013 | Kalksandstein CZ s.r.o., vápenopískové cihly Zapf Daigfuss, Ing. Martin Konečný
V naší praxi se velmi často setkáváme se zažitými stereotypy při projektování zděných staveb. Vápenopískové zdivo Kalksandstein je určené zejména pro zděné stěnové systémy, proto bychom chtěli přinášet zejména projektantům praktické návody „jak na to“.

Nová mateřská školka v Jesenici u Prahy vyrostla díky modulům UNIKO

31.5.2013 | Fermacell GmbH, org. složka
Moderní modulová výstavba je jedním z účinných léků na nedostatek kapacit v mateřských školách, který trápí obce i rodiče v posledních letech v celé republice. Dalším důkazem výhod staveb realizovaných jako kontejnerové sestavy je i nová školka v Jesenici u Prahy. Na stěnách modulů UNIKO jsou použity materiály fermacell, se kterými má UNIKO dlouholeté zkušenosti.

Rekonstrukce obvodového pláště obchodního centra NOSRETI v Brně s materiály fermacell

29.5.2013 | Fermacell GmbH, org. složka
Provozovatel obchodního centra se v loňském roce rozhodl dodat vzhledu budovy moderní ráz a v červnu 2012 zahájila stavební společnost Stavoprojekta Brno přípravné práce na regeneraci obvodového pláště a na výměně stávajících oken. Plášť budovy z boletických panelů je po rekonstrukci tvořen sádrovláknitými deskami fermacell o tloušťce 15 mm.

Pilíře postavíte nejlépe z tzv. CDemek či CVček

21.5.2013 | HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.
Mrazuvzdorné maloformátové cihly, tzv. CDm a CV mají i mezi moderním cihelným materiálem své nezastupitelné místo. Díky své mrazuodolnosti až 25 cyklů, vysoké pevnosti a specifické velikosti se hodí především pro stavbu pilířů, uplatní se také jako lícové a pohledové zdivo.

Dřevostavby s Knaufem

9.5.2013 | Knauf Praha s.r.o.
Až doposud byla otázka volby vnějšího pláště budovy otázkou ceny, ale od loňského roku nabízí firma Knauf systémy pro konstrukci difuzně uzavřené, difuzně otevřené i provětrávané obvodové stěny. Z pohledu ceny je tak ideálním řešením „zlatá střední česká cesta“, kdy lze využít vlastností systémů s provětrávanou fasádou a cenově přístupnou variantou kontaktní fasády.

Vysoká vzduchová a kročejová neprůzvučnost podlahových prvků fermacell Silentio potvrzena

17.4.2013 | Fermacell GmbH, org. složka
Zkušebna CSI ve Zlíně potvrdila vysokou vzduchovou a kročejovou neprůzvučnost nového produktu fermacell Silentio. Laicky to znamená, že s materiály fermacell Silentio jsou stropy dřevostaveb téměř bezhlučné. Výsledky zkoušky jsou pozitivní zprávou pro všechny, kteří uvažují o dřevostavbě, pro výrobce dřevostaveb i pro ty, kteří se chystají rekonstruovat dřevěné trámové stropy.

Studium vlastností popílku vznikajícího jako vedlejší produkt při výrobě cementotřískových desek

4.2.2013 | Ing. Tomáš Melichar, Ph.D., doc. Ing. Jiří Bydžovský, CSc., Ing. Miroslav Vacula
Článek je zaměřen na analyzování základních parametrů popílku, který vzniká jako vedlejší produkt při výrobě cementotřískových desek. Dále je provedena komparace s vybranými typy vedlejších energetických produktů. Konkrétně se jedná o testování těchto alternativních surovin z hlediska vybraných parametrů, které jsou podstatné pro následující využití v cementových kompozitech s organickou výztuží.
Přístupy k hodnocení vzduchové neprůzvučnosti

Přístupy k hodnocení vzduchové neprůzvučnosti mezi místnostmi v budovách pro bydlení

17.12.2012 | Ing. Jiří Nováček, Ph.D., Stavební fakulta, ČVUT v Praze
V článku je na konkrétních příkladech provedeno vzájemné porovnání vybraných přístupů k hodnocení vzduchové neprůzvučnosti mezi místnostmi. Na základě popsaných výhod a nevýhod je vybrán nejvhodnější přístup. Přitom je kladen důraz na jednotnost hodnocení pro různé typy stavebních prvků a na uživatele staveb, tedy že hodnoty objektivních veličin vzduchové neprůzvučnosti mají korelovat se subjektivním hodnocením.

Konference o novinkách v oblasti suché výstavby

7.12.2012 | Bc. Oldřich Rejl, redakce
V Brně 21. listopadu roku 2012 se uskutečnily přednášky, informující o novinkách, které pro projektanty a architekty připravila firma Knauf. Na setkání zazněla přednáška arch. Evy Jiřičné. Akce se uskutečnila ve slavné, nedávno citlivě rekonstruované vile Tugendhat.

Desky Knauf v City Green Court, stavbě ohodnocené certifikátem Leed Platinum

28.11.2012 | Knauf Praha s.r.o.
City Green Court již ve fázi projektu počítala s energeticky úsporným řešením a dosáhla na certifikát Leed Platinum. U sádrokartonových konstrukcí byl kladen velký důraz na akustiku. Na stavbě se pečlivě hlídaly detaily napojení konstrukcí na prostupy, dotěsnění skleněných příček a dutinové podlahy.
Deska Knauf La Vita pro reduDeska Knauf La Vita pro redukci elektromagnetického zářeníkci elektromagnetického záření

Sádrokartonová deska La Vita slouží k podstatné redukci elektromagnetického záření uvnitř budov

22.11.2012 | Knauf Praha s.r.o.
Deska La Vita je funkční sádrokartonová deska, do jejíhož rubového kartonu jsou integrována karbonová vlákna schopná odvést elektromagnetické vlnění připojeným zemnícím (nulovým) drátem do země. Deska Knauf La Vita je určena do elektromagnetickým vlněním exponovaných interiérů.

Strop s ukrytým obrazem v letní rezidenci rakouských císařů

1.11.2012 | Fermacell GmbH, org. složka
V „Gardetraktu“ vídeňského barokního zámku Schönbrunn vzniklo za 5 mil. Euro nové návštěvnické centrum. Realizace přestavby byla možná díky pečlivě schválenému konceptu se Spolkovým památkovým úřadem. Stěny uvnitř „Gardetraktu" byly kompletně odstraněny a obnovena byla střešní konstrukce. Restaurovány byly fasády a i nadále zůstal zachován jejich původní vzhled.

Výhody modulární výstavby v praxi: Přístavba mateřské školy v obci Hvozdná

29.7.2012 | Fermacell GmbH, org. složka
Budova ZŠ a MŠ v obci Hvozdná s plechovou střechou valbového typu je postavena tradiční zděnou technologií. Nově vybudovaná přístavba pro dvě třídy MŠ je řešena jako dvoupodlažní objekt se zastřešením plochou střechou s atikami. Vedení obce zvolilo pro navýšení kapacit obou typů škol modulární výstavbu a v modulech slušovické firmy FAGUS se opět osvědčily sádrovláknité desky FERMACELL.

Zajímavá dřevostavba DOMY D.N.E.S. s kombinací původních materiálů a moderních technologií

23.7.2012 | Fermacell GmbH, org. složka
Společnost DOMY D.N.E.S. z Třebíče realizuje v průběhu jara letošního roku na místě původního venkovského stavení zajímavou dřevostavbu, která využívá jak moderní technologie, tak i původní materiály. Cihly z původního stavení našly uplatnění v interiérech domu, v nosné konstrukci byly přitom použity špičkové materiály FERMACELL včetně desek FERMACELL greenline a FERMACELL Vapor.
interiérové sklo

Máte rádi sklo použité v interiéru jako funkční nebo designový prvek?

29.6.2012 | AGC Flat Glass Czech a.s., člen AGC Group
Stavíte dům nebo renovujete svůj současný interiér? Dívejte se v sobotu 30. 6. od 18 hodin na pořad Jak se staví sen. V rámci pořadu bylo v rekonstruovaném bytě použito mimo jiné lakované sklo se saténovou povrchovou úpravou Matelac Silver Bronze a lakované sklo se saténovou povrchovou úpravou Matelux. Nenechte si ujít tento díl a získejte tak inspiraci pro použití skla v interiéru.

Pálení dřevostavby s materiály FERMACELL ve zkušebně v Batizovcích

27.6.2012 | Fermacell GmbH, org. složka
Ve středu 16. května 2012 proběhla v certifikované zkušebně v Batizovcích požární zkouška, která měla názorně demonstrovat odolnost dřevostaveb před požárem. Ve zkoušeném domku byla část stěnových konstrukcí ze systémů FERMACELL a zkouška byla součástí dlouhodobého úsilí změnit normu, která je v současné době platná na Slovensku.

Nová požárně technická řešení firmy Knauf

20.6.2012 | Knauf Praha s.r.o., Miroslav Nyč
V uplynulém roce 2011 jsme se v Knauf Praha velmi pilně věnovali rozšiřování našich požárních řešení, abychom nabídli co nejekonomičtější a pro zákazníka nejvýhodnější variantu nosných stěn a požárních předělů.

Systémové řešení podkroví se sádrokartonem

15.6.2012 | Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize Rigips
V současnosti se bez sádrokartonu neobejde prakticky žádná podkrovní stavba. Opláštění podhledů nebo šikmin deskami je obvyklým stavebním řešením.

Novinkou mezi sádrokartonovými deskami je Knauf TOPAS se zvýšenou tuhostí a požární odolností

11.6.2012 | Knauf Praha s.r.o.
Sádrokartonová deska TOPAS splňuje náročné požadavky na vysokou únosnost stěn pro zavěšení různých předmětů, například kuchyňských linek. Současně je tato deska schopna plnit i funkci deskové statické výztuže u rámových konstrukcí (ocelové i dřevěné skeletové konstrukce). Tyto vylepšené vlastnosti byly docíleny zvýšenou hustotou jádra desky.
zpět na aktuální články       2  3  4  5  6  7  8  9  10  11   
 
 

Aktuální články na ESTAV.czKdy může stavební úřad nařídit odstranění stavby, terénních úprav nebo zařízení?Opuštěnou sklárnu u Teplic nahradí moderní průmyslový areálŽaluziový kastlík od Ytongu usnadní instalaci žaluziíUnikátní stroj na opravu silnic, frézuje a zároveň pokládá nový povrch