Archiv článků od 25.6.2013 do 2.5.2014

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články       2  3  4  5  6  7  8  9  10  11   

Desky Fermacell Powerpanel H2O nyní i s oblíbenou profilovanou TB hranou

2.5.2014 | Fermacell GmbH, org. složka
Desky fermacell Powerpanel H2O jsou ideální pro použití v prostorách, jejichž stěny jsou vystaveny trvalému zatížení vodou. V těchto náročných podmínkách poskytují ideální vodovzdorný podklad pro dlaždice, přírodní kámen nebo jiné obklady. Nově nabízí fermacell pro desky Powerpanel H2O k lepené spáře také profilovanou hranu (TB hrana) s možností tmelení.

Trendy dávají keramice novou roli

28.4.2014 | LASSELSBERGER, s.r.o. - značka RAKO
Dlažba do koupelny, na terasu dřevo, do obývacího pokoje tapeta? Složité rozhodování, které usnadní jeden tradiční materiál. Keramické obklady totiž nabízejí kreativní řešení pro celý domov. Mít dlažbu na podlaze a obklad na stěně je zcela běžné. Zkuste podle aktuálních trendů i chuti víc experimentovat a vyberte si z letošních novinek RAKO.

Zázemí pro zaměstnance KOMA MODULAR s materiály fermacell na podhledech, stěnách i podlahách

16.4.2014 | Fermacell GmbH, org. složka
Promyšlená koncepce z dílny architektonické kanceláře Chybík+Krištof AA, nejmodernější materiály včetně sádrovláknitých desek fermacell greenline dokáže oslovit nejen architekty a projektanty, ale také širokou veřejnost. V modulární výstavbě vidí mladí architekti budoucnost výstavby a dokazují to i novou ryzí modulární stavbou v areálu společnosti.

Nový Ski servis v obci Pstruží postavila ve velmi krátké době firma RD Rýmařov

7.4.2014 | Fermacell GmbH, org. složka
V říjnu 2012 započala výstavba dlouho očekávaného lyžařského areálu Plešivec v Krušných horách. Areál vznikl na „zelené louce“. Od listopadu do prosince loňského roku se na výstavbě podílela i společnost RD Rýmařov, která v obci Pstruží u Merklína (okres Karlovy Vary) postavila nový Ski servis.

Požární ochrana je celkem obtěžující záležitost – dokud nehoří

31.3.2014 | Knauf Praha s.r.o., Miroslav Nyč
Zdrojem nikdy nekončících změn jsou změny ve zkušebních normách v rámci CEN, v pravidlech pro rozšířené aplikace, v normách projektových a v neposlední řadě je nekonečnou inspirací k novým či zpřesňujícím řešením samotná odborná veřejnost. A každý podnět z reálných staveb je pro Knauf cenný.

Předváděcí akce "Fermacell – lepší sádroš" v průběhu 3 měsíců navštíví 60 prodejen stavebnin

17.3.2014 | Fermacell GmbH, org. složka
Ve 37 českých a moravských městech a v 60 prodejnách stavebnin se v průběhu března až června 2014 představí na předváděcí akci „Fermacell – lepší sádroš“ sádrovláknité materiály Fermacell. Jak už název projektu napovídá, zákazníkům stavebnin budou velmi názorně předvedeny výhody materiálů fermacell ve srovnání s klasickým sádrokartonem.

Publikace "Fermacell: Navrhování a provádění dřevostaveb"

12.3.2014 | Fermacell GmbH, org. složka
Publikace „Fermacell: Navrhování a provádění dřevostaveb“ je určena nejen architektům, projektantům a prováděcím firmám, ale také statikům, stavebním úřadům a školám. Na téměř 140 stranách prezentuje expertní tým Fermacell své znalosti a praktické zkušenosti. Zdarma je ke stažení ve formátu PDF, případně si objednejte zpoplatněnou tištěnou verzi.

Rekonstrukce malého bytu – realizace velkého snu

10.3.2014 | Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize Rigips
Byt se za necelých 20 dní změnil k nepoznání – z neútulného místa k vysněnému hnízdečku. Navíc s originální policí nad kuchyňskou linkou, světelnými rampami, nikami v koupelně podle nápadů a netradiční vestavěnou šatní skříní v předsíni.

Suché podlahy fermacell v prvorepublikovém hotelu Slunný dvůr

17.2.2014 | Fermacell GmbH, org. složka
Zchátralou budovu z 30. let 20. století, téměř k demolici, nynější majitelé citlivě zrekonstruovali s cílem navázat na dávné časy slávy tohoto hotelu. K vysokému komfortu hostů přispívají i podlahové prvky fermacell, které byly při rekonstrukci instalovány na ploše cca 620 m2 v hotelových pokojích

Unikátní luxusní moduly Comfort Line popírají kontejnerový vzhled stavby

4.2.2014 | Fermacell GmbH, org. složka
Řada referencí dokazuje vysokou kompetenci výrobce KOMA MODULAR s.r.o., letošní nové školky v Brně a Otrokovicích jsou přesto pozoruhodné. Unikátní moduly Comfort Line, vyvinuté vizovickým výrobcem, nemají mezi jinými moduly konkurenci – není totiž vidět typický kovový rám a ani fasáda nepřipomíná kontejner.

Výpočet vzduchové a kročejové neprůzvučnosti mezi místnostmi v obytných budovách

13.1.2014 | Ing. Jiří Nováček, Ph.D., Stavební fakulta, ČVUT v Praze
V článku je provedeno vzájemné porovnání vybraných výpočtových postupů pro stanovení vzduchové a kročejové neprůzvučnosti mezi místnostmi. Na základě výsledků výpočtů je pro referenční vzorek obytných budov stanoven teoretický vliv bočního přenosu zvuku na celkový přenos zvuku mezi místnostmi. Dále jsou představeny nové zjednodušené postupy pro odhad korekcí na boční přenos zvuku a kročejového zvuku v běžných případech.

Příčky fermacell v hotelu Beránek plní vysoké požadavky na požární odolnost a útlum zvuku

9.1.2014 | Fermacell GmbH, org. složka
Původní hotel se stejným názvem Beránek byl před zahájením výstavby zdemolován a na stejném místě vyrůstá v Úpici zcela nový objekt. Interiérové příčky nového hotelu jsou v rozsahu cca 8 000 m2 řešeny ze systému fermacell.

Výrobky s certifikátem Cradle to Cradle bodují v programu LEED V4

5.12.2013 | AGC Flat Glass Czech a.s., člen AGC Group
Certifikační program Cradle to Cradle se začíná stále více prosazovat. V rámci LEED verze 4 budou produkty s certifikátem Cradle to Cradle zahrnuty do hlavního programu, čímž přispějí k získání vyššího ohodnocení v oblasti Materiály a zdroje.
Podlaha z PVC

PVC a kontaminace vnitřních prostor budov toxickými ftaláty

18.11.2013 | RNDr. Jindřich Petrlík, Arnika Praha, Mgr. Jiří Kristian, Arnika Ostrava
V poslední době se stále častěji diskutuje o tom, jak zdravé jsou vnitřní prostory budov, a jedním z používaných hledisek je i přítomnost toxických látek, které se do nich uvolňují z použitých materiálů pro stavbu, pro vnitřní úpravu místností či z nábytku. K nejvíce diskutabilním materiálům patří některé plasty a mezi nim pak především polyvinylchlorid (PVC).
diskuse: 1 příspěvek, 23.01.2016 08:45

Hliníkové požáru odolné konstrukce nejvyšší kvality

14.10.2013 | Sapa Building System s.r.o.
Požární uzávěry Sapa Building System jsou v okruhu stavebních a požárních specialistů známé i díky své životnosti a užitné hodnotě. V naší nabídce najdete požární uzávěry zahrnující dveře, servisní okna, stěny i s dveřmi, automaticky posuvné dveře i fasády a střechy.

Desky Knauf Diamant a Knauf Silentboard pro dobré sousedské vztahy

24.9.2013 | Knauf Praha s.r.o., Miroslav Nyč
Kouzlo desek Knauf Diamant a Knauf Silentboard spočívá nejenom ve vysoké hodnotě vážené vzduchové neprůzvučnosti (čím větší, tím lepší). Jako v pohádkové truhle je v nich skryta schopnost posouvat zvukově kritické chování akustické konstrukce mimo pro člověka slyšitelné pásmo.

Odborná konference POVRCHOVÉ ÚPRAVY VE STAVEBNICTVÍ 2013

29.8.2013 | BETONCONSULT, s.r.o.
Společnost BETONCONSULT, s.r.o., pořádá letos první ročník odborné konference POVRCHOVÉ ÚPRAVY VE STAVEBNICTVÍ. Konference se uskuteční 18. září 2013 v Kulturním centru Novodvorská v Praze 4.

Největší sportcentrum v Plzni s deskami fermacell a výbornou akustickou izolací

17.7.2013 | Fermacell GmbH, org. složka
„Materiály fermacell jsme znali, přesto nás akustika nového fitness a wellness centra Golden Body v Plzni po dokončení příjemně překvapila. Fermacell jsme použili na podlahách a příčkách z více důvodů – podlahy se montují velmi jednoduše, konstrukce příček je lehká a má vysokou nosnost, podlahy a stěny přitom výborně akusticky izolují a jsou odolné proti požáru.“

Certifikace systémů dle ČSN aneb radosti a strasti výrobce ve střední Evropě

16.7.2013 | Knauf Praha s.r.o., Miroslav Nyč
Certifikace? Pro mnohé jde o nutné administrativní zlo, které nás jednou umoří. Certifikace systémů a materiálů Knauf či jejich shoda s evropskými normami není ale pouhý byrokratický nástroj státu. Předepsané a ověřené vlastnosti výrobků předchází možným reklamacím, ale rovněž brání zákazníka samotného před škodami vzniklými montáží či použitím systému nebo jednotlivého výrobku.

Chytrá kombinace dřeva, betonu a fermacellu na sedmipatrových bytových domech v Berlíně

25.6.2013 | Fermacell GmbH, org. složka
V roce 2012 byla v Berlíně realizována stavba dvou nových sedmipatrových bytových domů. Použití dřeva u tak vysokých bytových domů (podlaha nejvyššího patra je téměř 20 metrů nad úrovní terénu) bylo možné díky obložení sádrovláknitými deskami fermacell s účinnou požární ochranou. Tak se opět dokazuje neudržitelnost tuzemských bariér kladených výškovým dřevostavbám.
zpět na aktuální články       2  3  4  5  6  7  8  9  10  11   
 
 

Aktuální články na ESTAV.czŽaluziový kastlík od Ytongu usnadní instalaci žaluziíUnikátní stroj na opravu silnic, frézuje a zároveň pokládá nový povrchKdy může stavební úřad nařídit odstranění stavby, terénních úprav nebo zařízení?Italská vláda plánuje po pádu mostu kontroly staveb v celé zemi