Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Knauf Cleaneo RE - nový design s vysokou akustickou účinností

Knauf Cleaneo RE doslova rozhýbává své děrování v podobě nestejně velkých obdélníků, které jsou nepravidelně, ale akusticky nesmírně účinně, rozmístěny. Nový design byl vyvinut samotnými architekty, konkrétně interiérovým architektem a designérem prof. Rudolfem Schrickerem z ateliéru Schricker v německém Coburgu. Jde o nepravidelné děrování s podílem otvorů 13,6 %, čímž je nový design nejen zajímavý, ale i velmi dobře akusticky pohltivý.
Další novinku naleznete na hranách. Nová deska je vybavena zcela novou hranou UFF, která se v současnosti zavádí u všech ostatních děrovaných desek Knauf. Hrana UFF nabízí zcela novou kvalitu spáry a výrazné zjednodušení při montáži. V kombinaci s tmelem Knauf Uniflott zvyšuje její tvar pevnost spáry a výrazně zjednodušuje a zrychluje zatmelení.

Ke zvýšení pevnosti přispívá i to, že je spára již z výroby penetrována, což snižuje nebezpečí sprahnutí tmelu. Tvar spáry rovněž oproti hraně SK snižuje riziko poškození při manipulaci s deskou. Montáž zrychluje i sesazování desek bez montážní pomůcky (u SK hran pomůcka fixovala vzdálenost děrování ve spárách). Desky se k sobě sesadí vždy modrým pruhem k červenému, srovnají se směrově podle okrajů desky a tvar hrany zajistí shodnou osovou vzdálenost děrování jako v ploše desky.

Vítanou pomůckou při montáži je i speciální špachtle na tmelení děrovaných desek. Spára se zatmelí Uniflottem, nechá ze zavadnout, a poté se touto skloněnou špachtlí seřízne. Výřez v ní zajistí mírný přebytek tmelu ve spáře, který kompenzuje mírné smrštění tmelu při vysychání. Poté se spára již jen lehce přebrousí.
Jednoznačné výhody nové UFF hrany

Méně odpadu / otočení o 180°
Při řezání desky zůstanou 3 použitelné hrany. Zbytek se tak může snadno použít v další řadě nebo na jiném místě.
Lepší ochrana
Díky stupňovité hraně je lícová hrana desky optimálně chráněna na všech čtyřech stranách. V důsledku toho se zamezí poškození na stavbě a výrazně se sníží případný odpad.
Zlepšená pevnost hran
Zúžení šířky hrany a současně vytvoření nového šikmého zkosení o 45° výrazně zvyšuje stabilitu a pevnost hrany.
Rychlá práce
Díky přesným rozměrům UFF hrany lze rychle a přesně, bez nutnosti montážní pomůcky vzájemné sesadit desky a tím automaticky docílit správné vzdálenosti děrování. Speciální tvarování UFF hrany umožňuje dostatečný prostor pro tmel a vzniká tak velmi pevný spoj mezi deskami nenáchylný k praskání.

Desky jsou nadále standardně recepturovány s Cleaneo efektem, tedy schopností desky odstraňovat z ovzduší zápach (cigaretový kouř, pachy z kuchyně atd.) i škodlivé látky typu formaldehyd, emise ze změkčovadel v oblečení, retardéry hoření z nábytku i oblečení atd.). Třída reakce na oheň A2-s1, d0. Standardní rozměr desky: 1199 x 1999 x 12,5 mm. Desky jsou dodávány s černou nebo bílou akustickou tkaninou na rubu desek.

Více o Knauf CLEANEO RE

Technický list a montážní návod Knauf CLEANEO UFF


Knauf Praha s.r.o.
logo Knauf Praha s.r.o.

Společnost KNAUF Praha s.r.o. působí na českém stavebním trhu od roku 1991. Je jedním z nejvýznamnějších výrobců stavebních materiálů v oblasti sádrokartonových produktů a systémů. Značka Knauf je vždy spojována s vysokou kvalitou a nadstandardním ...