Archiv článků od 17.11.2010 do 8.8.2011

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články       2  3  4  5  6  7  8  9  10  11   

Protihluková ochrana interiérových příček, pracovní postupy a uchycení pomocné konstrukce

8.8.2011 | ROCKWOOL, a.s.
Konstrukce příčky, která je schopna od sebe zvukově izolovat dvě místnosti z hlediska hluku přenášeného vzduchem, zajišťuje vzduchovou neprůzvučnost. Stěna opatřená výplní izolace z kamenné vlny ROCKWOOL zabezpečí útlum hluku až o 15 dB. Deska Airrock ND má vynikající akustické vlastnosti a tepelněizolační vlastnosti (λd=0,035 W/m.K).

Nejlevnější jsou profily, které vůbec nepoužijete

19.7.2011 | Knauf Praha s.r.o., Miroslav Nyč
Společnosti Knauf se podařilo v roce 2010 uvést úspěšně na trh suchou podlahu F146 a desku Diamant. Letošní novinkou jsou desky Knauf Massivbauplatte. Tloušťka desky 25 mm umožňuje především zvětšit vzdálenosti profilů ze standardních 625 mm na 1000 mm, což představuje významnou úsporu v použití profilů, a to téměř o 40 %.

Každá nová deska posunuje hranice požární odolnosti

27.6.2011 | Knauf Praha s.r.o., Ivan Sklenář
Knauf věnuje požární odolnosti zvýšenou pozornost nejen ve svém požárním katalogu, kterým se musí montážní firmy řídit, ale rovněž odbornými školeními zahrnujícími požární odolnost systémů. Každá firma, která se zabývá montáží desek požární odolnosti, musí mít příslušný certifikát, dokladující, že o problematice něco ví a je schopna dodržovat zásady technologického postupu.

Jak se lepí velké formáty flexibilní lepicí maltou Ceresit CM 17 Stop Dust

21.6.2011 | HENKEL ČR - stavební chemie CERESIT, Text: Jana Komárková | Foto: Vladimír Brada
Kladenskou nemocnici určitě znáte, i když jste v ní třeba nikdy nebyli. Zahrála si totiž ve filmu Jak básníci přicházejí o iluze. A právě v budoucích operačních sálech se pokládaly velkoformátové obklady, které je potřeba lepit celoplošně a vzhledem k jejich rozměru použít lepidlo vyhovující takto náročné aplikaci. Zde to byla flexibilní lepicí malta Ceresit CM 17 Stop Dust.

Novinka: Řešení Ytong pro bytové domy

15.6.2011 | Xella CZ, s.r.o.
Investoři, architekti, stavební firmy nebo developeři. To všechno jsou odborníci, kteří patří k nejnáročnějším zákazníkům. Přesně vědí, co chtějí a požadují od stavebních materiálů. Důraz kladou na kvalitu, dobré technické vlastnosti i hospodárnost.

První rodinný dům v ČR s konstrukčním systémem I- nosníků FERMACELL+STEICO

10.6.2011 | Fermacell GmbH, org. složka
V klidné části obce Podlusky vyrostl na konci loňského roku rodinný dům od firmy DBH s.r.o., kde byl poprvé v ČR použit konstrukční systém I-nosníků FERMACELL+STEICO. Sádrovláknité materiály FERMACELL našly uplatnění na nosných i vnitřních stěnových konstrukcích, na podlahách i stropech přízemního rodinného domu.
Knauf na TZB-info

Upevnění konstrukcí do sádrokartonu a dimenzační tabulky podle typu opláštění

6.6.2011 | Knauf Praha s.r.o., Jan Juhás
Konstrukce suché výstavby Knauf, ať už se jedná o příčky, podhledy, šachtové stěny a předsazené stěny, jsou konstrukcemi staticky nenosnými. To ovšem neznamená, že neunesou dodatečná užitná zatížení. U sádrovláknitých desek Knauf Vidiwall je únosnost opláštění tloušťky 12,5 mm až 22 kg na jeden bod a u cementových desek Aquapanel až 20 kg na jeden bod.

Prosvětlete si interiér s wall cladding

31.5.2011 | AGC Flat Glass Czech a.s., člen AGC Group, Ing. Pavel Hotový
Lakovaná skla se v aplikaci wall cladding vyznačují výbornou barevnou stabilitou, vysokou odolností proti vlhkosti a poškrábání a dobrou kompatibilitou s různými typy silikónů. Na obkládání stěn jsou k dispozici velké rozměry i formát běžných obkladů. V komerčních objektech se uplatní antibakteriání funkce.

Zhluboka a zdravě se nadechnout s FERMACELL greenline

30.5.2011 | Fermacell GmbH, org. složka
"Zdravé bydlení je pro nás velmi důležité, zejména kvůli dětem", zdůrazňují mladí manželé, kteří si pořídili přízemní dům na bázi montované dřevostavby ze 70. let. Že byl dům silně zatížen formaldehydem, se projevilo až při kontrole vzduchu v místnostech. Použití sádrovláknitých desek FERMACELL greenline způsobilo razantní snížení zatížení škodlivými látkami.
Lakovaná skla Lacobel -  wall cladding snadno nahradí běžné keramické obklady

Elegance v interiéru - lakovaná a matovaná skla

18.5.2011 | AGC Flat Glass Czech a.s., člen AGC Group
Atraktivním materiálem jsou lakovaná a matovaná skla Lacobel® a Matelac® společnosti AGC Glass Europe, která dokáží nejen elegantně podtrhnout barevný tón interiéru, ale zároveň i vytvořit výrazný designový prvek. Lakovaná skla jsou k dispozici i ve verzi s polypropylenovým filmem, který v případě rozbití skla zabraňuje dalším škodám či zranění.

Stabilní - i když se třese země

17.5.2011 | Fermacell GmbH, org. složka, Dipl.-Ing. Jaroslav Benák, z přednášky ve Volyni
Sádrovláknité desky Fermacell získaly jako první deskový materiál v Německu stavebně technické osvědčení pro použití v seizmicky namáhaných oblastech a mohou tak být používány ve všech seizmických oblastech pro stavbu jedno nebo vícepodlažních budov na bázi dřeva. Zkoušky byly prováděny v různých evropských ústavech.

Zeď s tvrdostí Diamantu

11.5.2011 | Knauf Praha s.r.o.
Tvrdost desek Diamant znamená nový standard v sádrokartonu. Větší odolnost proti povrchovému poškození, snadná aplikace hmoždinek s vysokou únosností, nízká hmotnost, rychlost výstavby, vynikající akustické i požární vlastnosti. Proto jsou desky Diamant vhodné jak pro novostavby, dřevostavby a komerční budovy, tak i pro rekonstrukce výtahových šachet a podhledů.

Dubnové konference patřily u Fermacellu dřevostavbám

8.5.2011 | Fermacell GmbH, org. složka
V dubnu 2011 proběhla na výstavišti v Nitře celodenní konference "Systémová řešení pro konstrukce na bázi dřeva", pořádaná společností Fermacell ve spolupráci s firmami STEICO, VESPER FRAMES, Archdesign, VP Architects a TERMO+SK. Dále se materiály Fermacell již tradičně prezentovaly na mezinárodním oborovém semináři "Dřevostavby" ve Volyni.

Ytong si pro veletrh IBF přichystal řadu novinek

31.3.2011 | Xella CZ, s.r.o.
Společnost Xella CZ vás ve dnech 12. - 16. 4. srdečně zve na brněnské výstaviště, kde bude v rámci veletrhu IBF 2011 prezentovat své novinky v sortimentu a koncept energetických úspor s pórobetonem Ytong. Stavebníkům rodinných domů představí aktuální kampaň „Nejvýhodnější nabídka“, která v sobě zahrnuje výhodný balíček služeb a prémiových produktů za výjimečnou cenu.

Společnost Rigips oceněna za napojení interiérové příčky na úzké fasádní sloupky

24.2.2011 | Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize Rigips
Společnost Rigips, s.r.o., získala Čestné uznání v soutěži o Stavební výrobek – technologii roku 2010 České stavební akademie. Ohodnocena byla technologie redukovaného napojení interiérové příčky na úzké fasádní sloupky za úspěšné akustické řešení a konkrétní stavební návrh pružně reagující na aktuální potřebu.

Budova nového krajského ředitelství Lesů ČR s materiály FERMACELL

16.2.2011 | Fermacell GmbH, org. složka
Ačkoli to na moderní budově Krajského ředitelství Lesů ČR ve Zlíně není na první pohled viditelné, koncipována je jako dřevostavba. Své výhody na ní prokazují i sádrovláknité materiály FERMACELL. Organický obloukovitý tvar dvoupodlažního objektu vychází z osazení do krajiny přesně po vrstevnici.

Desky FERMACELL se díky odolnosti vůči nárazům uplatňují ve sportovních a víceúčelových halách

1.2.2011 | Fermacell GmbH, org. složka
Stěnové a stropní konstrukce ve sportovních halách musí splňovat nejenom požadavky požární ochrany a zvukové izolace, ale musí být odolné vůči nárazům. To znamená: opláštění musí odolávat trvalému mechanickému zatížení míči (kopaná, házená a další míčové sporty) bez povrchových změn a poškození spodní konstrukce.

Vědomosti jsou náskok

20.1.2011 | Knauf Praha s.r.o.
Odborné semináře přinesou informace o systémech KNAUF. Konkrétně předvedeme jejich praktické využití. Teoretický a praktický obsah rozšíří možnosti využití nejnovějších trendů v technologiích a umožní Vám přistupovat ještě cíleněji a hospodárněji k přáním Vašich zákazníků.

Boletické panely s deskami FERMACELL

11.12.2010 | Fermacell GmbH, org. složka
Objekt zdravotního střediska ve St. Městě na Uherskohradištsku byl v minulosti postaven pomocí tzv. boletických panelů v kombinaci s vyzdívkami z plných cihel. V průběhu roku 2010 prošel kompletní rekonstrukcí a na novou fasádu, realizovanou v minulosti z tzv. boletických panelů, byly použity sádrovláknité desky FERMACELL.

Stavíte nové příčky a stěny? S modrými akustickými systémy budete mít doma ticho.

17.11.2010 | Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize Rigips
Chcete stavět stěny, příčky, nebo nově rozdělovat místnosti? Při volbě stavebního materiálu je třeba zvážit nejen druh materiálu, jeho hmotnost, dobu výstavby, ale i to, jak dokáže zvukově izolovat.
zpět na aktuální články       2  3  4  5  6  7  8  9  10  11   
 
 

Aktuální články na ESTAV.cz„Soutěž o nejlepší projekt“ pro studenty od společnosti Wienerberger má své vítězeJak utlumit hluk ze stavebních prací? Postavte si stan!Na Vysočině přibylo do června 671 bytů, meziročně o 60 % víceZájem o státní půjčky na bydlení po prvotním náporu ochabl