Archiv článků od 7.11.2007 do 11.12.2010

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články       1  2  3  4  5  6  7  8  9  10   

Boletické panely s deskami FERMACELL

11.12.2010 | Fermacell GmbH, org. složka
Objekt zdravotního střediska ve St. Městě na Uherskohradištsku byl v minulosti postaven pomocí tzv. boletických panelů v kombinaci s vyzdívkami z plných cihel. V průběhu roku 2010 prošel kompletní rekonstrukcí a na novou fasádu, realizovanou v minulosti z tzv. boletických panelů, byly použity sádrovláknité desky FERMACELL.

Stavíte nové příčky a stěny? S modrými akustickými systémy budete mít doma ticho.

17.11.2010 | Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize Rigips
Chcete stavět stěny, příčky, nebo nově rozdělovat místnosti? Při volbě stavebního materiálu je třeba zvážit nejen druh materiálu, jeho hmotnost, dobu výstavby, ale i to, jak dokáže zvukově izolovat.

Kouzelný svět skla

29.9.2010 | AGC Flat Glass Czech a.s., člen AGC Group
Okno je vznešeným prvkem domu, který propojuje interiér s okolní přírodou, vymezuje i otevírá daný prostor, rozšiřuje ho i ohraničuje. Především pak okno vpouští do budov světlo, a tak příznivě ovlivňuje náladu jejich uživatelů.

Podlaha pro každého, aneb nová sádrokartonová deska F 146

14.9.2010 | Knauf Praha s.r.o.
Společnost Knauf uvádí na trh novinku v podobě sádrokartonové desky F 146, která je určena pro suché podlahové konstrukce. Největším přínosem tohoto nového podlahového systému je kombinace velmi jednoduchého zpracování a příznivé ceny.

Přes sádrokartonové konstrukce se přehnala velká voda. Co s tím?

27.8.2010 | Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize Rigips, Ing. Jiří Otta
Voda může vniknout do interiéru budovy mnoha cestami - vadnými vnitřními rozvody, špatně napojenými domácími spotřebiči, děravou střechou či při přírodních katastrofách. Letošní letní přívalové deště zvedaly hladiny potoků a řek a voda způsobila řadu potíží. Technický tým společnosti Rigips by rád pomohl radou při následných opravách poškozených staveb.

Pevná a tvrdá = nová deska Diamant z produkce firmy Knauf

10.8.2010 | Knauf Praha s.r.o.
Nová protipožární impregnovaná deska DIAMANT vyniká zvýšenou pevností a tvrdostí povrchu při standardním zpracování, ale ve srovnání s běžnými deskami typu DF nabízí navíc vylepšené zvukově izolační vlastnosti. Můžeme dosáhnout snížení hladiny hluku až o 8 dB, a to zejména v pásmech lidské řeči (125-1000 Hz).

Podlahy FERMACELL v Centru ekologické výchovy ve Cvrčovicích u Kladna

26.6.2010 | Fermacell GmbH, org. složka
Ve Cvrčovicích u Kladna byla dokončena výstavba Centra ekologické výchovy za 60 milionů korun. Investorem bylo město Kladno, většinu nákladů uhradila Evropská unie. V novém centru jsou na ploše téměř 600 m2 použity podlahové prvky FERMACELL.

Tepelně izolační obvodové zdivo SUPER IZO

7.4.2010 | BETONOVÉ STAVBY - GROUP s.r.o. Klatovy
Klatovská společnost BETONOVÉ STAVBY - GROUP s.r.o., působící na českém stavebním trhu již od roku 1993, je výrobcem a dodavatelem kompletního stavebního systému pro hrubé stavby. Systém sestává z tepelněizolačních tvárnic SUPER IZO a IZO PLUS, vnitřního nosného a nenosného zdiva, bednicích dílců, stropních konstrukcí BSK a BSSP. Důležitým doplňkem jsou též kompletní komínové systémy BLK a PLEWA.

RigiProfily - nové profily pro větší pevnost sádrokartonových konstrukcí

22.1.2010 | Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize Rigips
Společnost Rigips, s. r. o., přináší na český trh zcela nové a pevnější profily pro montáž sádrokartonových konstrukcí pod názvem RigiProfily.

VIDEO - systém Lindab RdBX. Položit. Zaklapnout. Hotovo.

3.11.2009 | Lindab střešní krytiny
Videoukázka montáže vnitřních příček. Lindab RdBX zjednodušuje a zrychluje sestavení vodicích a svislých profilů. Různé délky bez řezání. Jednoduše profil položíte, zaklapnete - a práce je hotová.

Renovace fasády průmyslových objektů systémem Lindab Coverline

27.10.2009 | Lindab střešní krytiny
Díky dlouholeté průmyslové tradici České republiky se na našem území nachází velké množství původních objektů, které jsou nebo budou stále využívány jako výrobní či skladové prostory. Budovy, často výrazně starší 20 let, byly stavěny při použití tehdy dostupných a běžných materiálů. Převáženě se jedná o plné nebo duté cihly a železobetonové panely. V minulosti bezpochyby splnili to, co se od nich očekávalo. Nicméně v současné době, kdy je kladen velký důraz na snižování spotřeby energií, již nevyhovují svými vysokými náklady na provoz a údržbu a často také nesplňují estetické požadavky majitele.

Ytong se stal výrobcem roku 2009

23.10.2009 | Xella CZ, s.r.o.
V září 2009 proběhlo slavnostní vyhlášení soutěže Nejlepší výrobce stavebnin 2009. Výrobce pórobetonových tvárnic Ytong, společnost Xella CZ, se umístila na nejvyšší příčce. Oceněna byla zejména za technologický pokrok v oblasti tepelněizolačních zdicích materiálů, moderní přístup k výrobě a za progresivní obchodní politiku. Zvláštní pozornost poroty si získala také letošní novinka společnosti, pórobetonová tvárnice třídy P1,8 300, nejlehčí masivní materiál na současném trhu.

Přes sádrokartonové konstrukce se přehnala velká voda. Co s tím?

23.7.2009 | Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize Rigips, Ing. Jiří Otta, vedoucí Centra technické podpory Rigips
Voda může vniknout do interiéru budovy mnoha cestami – vadnými vnitřními rozvody, špatně napojenými domácími spotřebiči, děravou střechou či při přírodních katastrofách.

Zelené dotace pro Ytong

8.7.2009 | Xella CZ, s.r.o.
Výrobce stavebního systému Ytong, společnost Xella CZ, potvrdil pozici lídra na poli nízkoenergetického stavění. Do databáze výrobků a technologií programu Zelená úsporám se jí podařilo zaregistrovat své výrobky Ytong Lambda a Ytong Multipor. Každý z certifikovaných materiálů je využitelný v klíčových segmentech dotačního programu: v investicích do energetických úspor při rekonstrukcích i do novostaveb v pasivním energetickém standardu.

Sádrovláknité desky FERMACELL jsou součástí stěnových konstrukcí a podlah v obytném parku CUBBE v Brně

2.6.2009 | Fermacell GmbH, org. složka
Moderní bydlení na okraji Brna, které spojuje příjemné bydlení v klidné zóně s vynikající dostupností do centra Brna v blízkosti nákupní zóny Brno-jih - to je obytný park CUBBE v Brně-Dolních Heršpicích. Výstavba těchto bytových domů je v okolí Brna i jižní Moravy ojedinělá především díky stavební technologii - domy jsou budované technologií velkoplošné prefabrikace na bázi dřeva.

LINDAB RdBX - Položit. Zaklapnout. Hotovo.

5.5.2009 | Lindab střešní krytiny
Firma Lindab přichází na český trh s revolučním řešením, a to zjednodušenou konstrukcí sádrokartonových příček. Nový profil stojky Lindab RdBX umožní rychlejší, jednodušší a flexibilnější montáž než doposud.

"Wall Cladding" - obkládání stěn skly Lacobel® a Matelac®

29.12.2008 | AGC Flat Glass Czech
Atraktivním a velice módním materiálem jsou lakovaná a matovaná skla Lacobel® a Matelac®. Jednoznačně největším trendem v použití těchto skel je obkládání stěn, tzv. wall cladding, které snadno nahradí běžné keramické obklady.

Mezibytové stěny JINAK

7.11.2007 | Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize Rigips, Roman Ludl
Mezibytové stěny ze sádrokartonu? Proč ne. Rigips je má a říká jim bezpečnostní příčky. Při zachování všech výhod systémů suché výstavby, jako jsou nízká hmotnost, vysoké hodnoty akustické izolace či požární odolnosti a v neposlední řadě i rychlost výstavby, přinášejí bezpečnostní příčky Rigips oproti standardním systémům i bezpečnost proti neoprávněnému vniknutí a navíc i úsporu místa a finančních prostředků.
zpět na aktuální články       1  2  3  4  5  6  7  8  9  10   

Témata 2018

Partneři - Podlahy příčky povrchy

logo CEMEX
logo LIAPOR
logo CEMIX

logo KNAUF

Doporučené články

Redakce TZB-info natočila

 
 

Aktuální články na ESTAV.czWebinář: Otázky a odpovědi z Wienerberger fóra 2018 - Tepelná technikaČisté tržby mezinárodního koncernu Lindab v roce 2017 vzrostly na 826,6 mil. EURBřeclavská nemocnice vsadila na energetické úspory. Ročně na energiích ušetří okolo 40 %Luxusní a inteligentní bydlení ze staré prádelny vzniklo v Brně