Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
TZB studio
zobrazit program

Sádrokarton nové generace Habito H: Splňte i ty nejnáročnější požadavky svých zákazníků

Moderní výstavba vyžaduje nové přístupy. Teprve pak je možné splnit vysoké požadavky zákazníků a obstát v konkurenci. Jednou z cest je využití vysokopevnostních sádrokartonových desek Habito H od společnosti Rigips pro výstavbu bytových, mezibytových i bezpečnostních příček. Důvodů, proč je právě toto řešení skvělou volbou, je mnoho. Kromě finanční úspory jsou to především skvělé vlastnosti materiálu: výborná izolace zvuku, vysoká odolnost vůči mechanickému poškození, lehkost a zejména rychlost výstavby bez nutných technologických přestávek. A tím výhody nekončí.

Ekonomicky i ekologicky šetrná výstavba

Základním znakem práce se sádrokartonem nové generace je snadná manipulace a rychlost výstavby. Oproti klasickým zděným metodám se doba výstavby může zkrátit o více než polovinu. Kromě toho spotřebujete podstatně méně materiálu a jeho přeprava je snazší. To vše vede k výrazné finanční úspoře. Protože jsou příčky z desek Habito H až 7x lehčí než ty zděné, dochází také k menšímu zatížení nosné konstrukce budovy. Díky významné úspoře vody se stavba také stává ekologičtější.

Pevnost a odolnost s elegantním povrchem

Příčka z vysokopevnostního sádrokartonu Habito H od Rigipsu splňuje bezpečností třídu RC3 až RC4 podle ČSN EN 1627, díky čemuž se vyrovná příčkám z plných cihel. Je tedy vhodná nejen do bytů, ale i do komerčních prostor či do veřejných budov s požadavky na vysokou odolnost proti násilnému vniknutí (banka, pošta). Kromě mechanických vlastností dbá Habito H i na estetickou stránku. Na konci celého procesu můžete tmelit bez broušení v kvalitě Q3. Získáte tak krásný a hladký povrch připravený na okamžité vymalování, a to bez nutnosti penetrace. Navíc na povrchu příček neulpívá prach, což bývá problémem u běžného štuku.
Větší obytná plocha a variabilita použití

Mezibytové příčky Habito H splňující normové požadavky na vzduchovou neprůzvučnost jsou až 2x tenčí než příčky z cihel, díky čemuž máte možnost zákazníkovi nabídnout větší podlahovou/užitnou plochu. Velkou výhodou je také snadné zabudování elektroinstalace. To nevyžaduje žádné speciální nářadí na sekání drážek, a hlavně nezpomaluje samotnou výstavbu. Díky impregnaci lze Habito H využít i v prostoru s vyšší vzdušnou vlhkostí, jako jsou koupelny. Není třeba tedy složitě volit a kombinovat různé materiály.

Vysoký akustický komfort

Habito H se pyšní skvělými akustickými vlastnostmi. I při menší tloušťce mezibytové příčky dosáhnou o 14 až 20 dB lepší hodnoty vzduchové neprůzvučnosti než zděné příčky z tradičních materiálů. Skvěle odhluční jednotlivé místnosti interiéru i rušivé zvuky od sousedů či z ulice. Právě zvukový komfort je v současné době velmi žádanou vlastností.
Snadné kotvení bez výztuh i hmoždinek

Výhodou desky Habito H od Rigipsu je i fakt, že nemusíte mít vy ani klient předem rozmyšleno, kam se co pověsí. Pokud použijete běžný vrut do dřeva o průměru 5 mm, dosáhnete u malého vyložení břemene od stěny, do max. 10 cm, únosnosti až 34 kg na jeden kotevní bod. To bohatě stačí na běžnou kuchyňskou skříňku, závěsný televizor nebo polici s knihami. Police hluboká 40 cm kotvená dvěma běžnými vruty pak může vážit až 50 kg. Do příček není nutné předem vkládat žádnou výztuhu či výdřevu a není potřeba předvrtání, hmoždinek ani speciálního nářadí. I převěšování je velmi snadné, jednoduše vrut vyšroubujete a převěsíte. Vzniklé díry přetmelíte sádrovým tmelem Rifino Top.


Důkazy, které mluví jasně

Společnost Rigips se nebála výzvy a vlastnosti jednotlivých materiálů otestovala ve srovnávacím videu. Tři týmy využily ke stavbě stejné místnosti různé materiály: cihly, pórobeton a sádrokarton nové generace Habito H. Výsledek jasně ukázal, že tým pracující s vysokopevnostní sádrokartonovou deskou Habito H od Rigipsu byl schopen výstavbu dokončit za polovinu času, přičemž vytvořil nejtenčí (nejvíce užitné plochy) a nejlehčí konstrukci s akusticky nejlepšími vlastnostmi a spotřeboval výrazně méně matriálu.


Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize Rigips
logo Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize Rigips

Značka Rigips úspěšně působí na českém stavebním trhu přes 30 let. Za tu dobu se Rigips stal synonymem kvality, pokroku a inovací v oblasti suché vnitřní výstavby. Nabízí nejen dlouholetou praxí prověřený stavební materiál, ale také dokonalý konstrukční ...