Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál
Izolace proti vodě a radonu
Archiv článků od 14.12.2007 do 28.8.2010

Archiv recenzovaných článků

zpět na aktuální články

28.8.2010
Vlastimil Růžička, redakce

Nároky na soudní znalce v oboru stavebnictví se zvyšují, legislativa houstne, a přestože se materiály a technologie neustále vylepšují, na kvalitě předávaných staveb to není patrné. V rozhovoru jsme oslovili inženýra Marka Novotného, soudního znalce v oboru stavební izolace a stavební fyzika.

7.8.2010
RHEINZINK ČR, s.r.o.

Použití titanzinku RHEINZINK umožnilo individuální řešení konstrukce. Vizuálně unikátní objekt je zvýrazněn použitým přírodním materiálem s výjimečným estetickým vzhledem, který je díky přirozené patinaci bezúdržbový a uchovává si své funkční i estetické vlastnosti po několik generací.

12.7.2010
Ing. Petr Bohuslávek, redakce

V roce 2010 probíhá revize ČSN 73 1901 Navrhování střech - Základní ustanovení, ČSN P 73 0600 Hydroizolace staveb - Základní ustanovení a ČSN P 73 0606 Hydroizolace staveb - Povlakové hydroizolace - Základní ustanovení. Jaké nové požadavky a pojmy nové normy přinesou? V čem se změní jejich koncepce oproti předcházejícím předpisům? Na to jsme se zeptali zpracovatelů.

1.7.2010
FATRA, a.s.

Bez odpovědné kontroly a řádného odzkoušení fóliových izolací včetně jednoznačného písemného výstupu nelze nikdy s jistotou tvrdit, že je dílo provedeno řádným a zcela spolehlivým způsobem, a že není nikde z jakéhokoli důvodu poškozeno.

31.5.2010
doc. Ing. Václav Kupilík, CSc.

Střecha má chránit proti mrazu, dešti, sněhu a větru nejen uživatele objektu, ale veškeré konstrukce a hodnoty pod ní. Na střechu je nutno nahlížet v širších souvislostech – jako je souvrství krytiny, pojistných fólií, tepelných izolací, krovů, vnitřních obkladů atd. Krytina ze skládaných prvků sama o sobě nemůže být vodotěsná vůči hydrostatickému tlaku.

5.5.2010
Ing. Zdeněk Vávra, Ing. Pavel Dohnálek, MSCE

Hydroizolace z MS polymerů, které stojí na rozhraní mezi polyuretany a silikony a kombinují jejich pozitivní vlastnosti, umožňují realizovat celou řadu technologických kroků při vytváření hydroizolační ochrany staveb, které v minulosti nebyly možné.

20.4.2010
Lindab střešní krytiny

Střecha chrání váš dům jako štít a zároveň ho zdobí jako koruna. Představuje jeho nejdůležitější část, která 24 hodin každý den v roce musí odolávat všem rozmarům počasí - srážkám sněhovým i dešťovým, krupobití, vichřicím, střídání teplot i chemickým exhalacím. Nechejte si poradit u odborníků!

8.4.2010
FATRA, a.s.

Hydroizolační systém FATRAROOF THERMO řeší komplexně jednoplášťové střešní konstrukce s tepelně izolační a parotěsnou vrstvou o klasickém uspořádání vrstev, v parametru plochých i šikmých střech. Do komplexního sendvičového řešení patří kromě hydroizolační fólie také tepelněizolační vrstva z polystyrenu či minerální vaty.

23.3.2010
FATRA, a.s.

Vzhledem k tomu, že v současné době probíhá na základě podpory orgánů EU rozvoj tzv. obnovitelných zdrojů energie (solární, větrná, geotermální a energie z biomasy), jejichž předností je, že nezatěžují životní prostředí exhalacemi a nevratnou produkcí skleníkových plynů, podpořilo vedení Fatry a.s. záměr vlastní výroby integrovaných fotovoltaických folií pod názvem Fatrasol.

4.3.2010
Meffert ČR spol. s r.o.

Při odstraňování vlhkosti ze staveb se v posledním desetiletí osvědčily materiály chovající se vůči vodě jako kapilárně aktivní. Kapilárně aktivní materiály díky své pórovité struktuře dovednou vodu okamžitě při prvním kontaktu do sebe nasát a velice rychle v sobě transportovat nebo uložit až do okamžiku jejího odevzdání do okolí např. ve formě vodní páry.

26.1.2010
Schüco International KG

Společnost Schüco svým systémem MSE 100 východ/západ přináší na trh inovaci v oblasti fotovoltaických systémů montovaných na ploché střechy. Díky minimálnímu a rovnoměrnému plošnému zatížení tohoto tenkovrstvého systému nastaveného ve směru východ/západ lze snadno pronikat na další nové střechy – a to za optimálního využití disponibilní střešní plochy.

17.11.2009
redakce

Pod záštitou hejtmana Jihočeského kraje Jiřího Zimoly a pod odbornou garancí doc. Ing. Zdeňka Kutnara, CSc, pořádá Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích mezinárodní konferenci s názvem Defekty budov. Uskuteční se v budějovickém hotelu Gomel 19. a 20. listopadu.

9.2.2009

Článek shrnuje informace o konstrukčních úpravách chránících před atmosférickými srážkami, srážkovou vodou povrchovou, podzemní netlakovou vodou a podzemní tlakovou vodou.

3.2.2009
Ing. Kamila Vachova, technická podpora Izolprotan s.r.o., pobočka Praha

V současné době je na našem trhu celá řada řešení, která sice splňují požadavky na vzhled, s dlouhodobou vodotěsností je to mnohem slabší.

14.12.2007
, Jan Rypl - manažer aplikací JUTA a.s.

Na stavebním trhu se pohybuje obrovská škála různých typů střešních krytin, které však mají velice rozdílné požadavky z hlediska použití na určitý sklon střechy, tj. mají rozdílný bezpečný sklon dané střešní krytiny. Od 7° sklonu pro falcovaný plech, až po 45° sklon krytiny z rákosí či slámy. Ne vždy je však toto možné dodržet.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama