Zveme Vás k návštěvě webových stránek firem, které se letošního veletrhu FOR ARCH nebudou účastnit vlastní expozicí, ale nabízejí Vám své novinky.
Společnost Xella CZ spustila své internetové stránky ytong.cz ve zbrusu novém designu. Domovský web, který dostal kromě nového kabátu také injekci v podobě unikátního obsahu, nabídne odborné i laické veřejnosti komplexní informace o nabízeném sortimentu produktů, službách YTONG nebo zajímavých referenčních stavbách.
Zveme Vás na seminář, kde zazní informace o právě vycházející revizi tepelnětechnické požadavkové normy 73 0540-2, a to z úst člena normalizační komise Tepelná ochrana budov. Dále zazní přednášky s názornými příklady chyb při zateplování budov, o výzkumu průběhu teplot v inverzní skladbě střechy, principech jejího navrhování a o navrhování solárních kolektorů na bytové domy a jejich montáži na fasády bytových domů.
HELUZ Family 50 2in1 v sobě spojuje ty nejlepší vlastnosti kvalitního zdicího materiálu a tepelné izolace. Vývojem tohoto na českém trhu jedinečného produktu sestávajícího z cihelných bloků HELUZ Family 50 a vloženého expandovaného polystyrenu se podařilo realizovat záměr nabídnout cihelný blok vhodný pro výstavbu domů s téměř nulovou spotřebou energie.
Moderní sídliště B15 v jižním Tyrolsku je úspěšným příkladem energeticky účinných staveb šetrných k životnímu prostředí. PREFA zde zabodovala v mnoha ohledech - vysokou kvalitou, dlouhou životnosti, odborným poradenstvím, perfektním zpracováním a skutečností, že fasádní šindel PREFA je vyroben až z 90 % recyklovaného hliníku.
Energeticky nulové domy jsou v souvislosti s novou evropskou směrnicí vnímány částí odborníků jako šance a jinými odborníky jako hrozba a nemravnost. Ne všichni ovšem vědí, co si pod takovým označením představit. Příspěvek komentuje odraz nové směrnice v návrhu revize základní tepelně technické normy.
Šikmé střechy plní v dnešní době nejen funkci ochrany před deštěm. Využití podkrovních prostor k obytným účelům z nich udělalo obvodové pláště, které musí odolávat vlhkostním vlivům, jak z exteriéru, tak z interiéru. Často diskutovaným problémem je skladba konstrukce a použité materiály. Tyto dva faktory výrazně ovlivňují tepelně vlhkostní režim v konstrukci a tím i kvalitu vnitřního mikroklimatu.
Zkušenosti ze stavebních dozorů dokládají, že očekávání při revitalizaci či rehabilitaci bytového fondu, které zahrnují regenerace, popřípadě alespoň opravy panelových bytových domů, nejsou v praxi zcela naplňována. Současně se ukazuje, jak je fundovaný technický dozor investora pro kvalitu prováděných prací důležitý.
Vrstva štěrku z pěnového skla REFAGLASS bude tvořit součást dokonale izolované obálky nového pasivního domu, jehož stavbu jsme měli možnost navštívit s naší redakcí. Nenasákavá tepelná izolace a drenážní vrstva v jednom je po částech hutněna, tak aby byla připravena na přenos zatížení v základové spáře.
www.nakominuzalezi.cz je nový portál, vytvořený ve spolupráci se společností Schiedel a Společenstvem kominíků ČR. Obsahuje informace pro volbu, návrh a výstavbu komína, pro jeho provoz a údržbu.
Okna jsou v současnosti z hlediska tepelných izolací i z hlediska konstrukčního řešení jedním z nejvíce problematických míst v obydlí, ať již se jedná o novostavby nebo starší zástavby. Řada z nás sleduje u výběru správného zasklení pouze součinitel prostupu tepla zasklením Ug, ale na celkovou spotřebu energie v domě má vliv součinnost více parametrů.
Izolace z kamenné vlny ROCKWOOL se vyznačují řadou jedinečných vlastností a jednou z nich je mimo jiné nehořlavost. Díky této skutečnosti dokáží zajistit efektivní požární bezpečnost budov. Jejich požární odolnost potvrzují na jedné straně samotné stavby, na straně druhé požární testy, při nichž se provádí měření.
Průmyslové podlahy v mnoha provozech jsou nyní v popředí zájmu investorů, neboť jejich životnost je v mnoha případech téměř u konce. Řada Tiefbau je určena primárně pro rekonstrukce železobetonových konstrukcí. Podlahy průmyslových a komerčních prostor vyžadují vlastnosti zaručující jejich dlouhodobou životnost, vysokou odolnost proti otěru a vysoký statický modul pružnosti.
V rámci grantového projektu Dřevěné vícepodlažní budovy byla v laboratořích Akademie věd a Tazus v Praze provedena m.j. řada zkoušek styčníků s ocelovými deskami, které potvrdily teoretické předpoklady a výpočty a prokázaly jejich spolehlivost a funkční i ekonomickou výhodnost pro využití v praxi. Zde několik výsledků z experimentálních zkoušek.