Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Architektura staveb
Archiv článků od 9.6.2013 do 16.9.2013

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články

16.9.2013
Bc. Tomáš Seliger, DiS., Fakulta stavební VŠB-TU Ostrava

Článek popisuje, co je to Národní památkový ústav, jeho působnost, umístění pracovišť a aktivity. Dále jsou rozděleny druhy památkových ochran, (kulturní památka, národní kulturní památka, památková rezervace). V závěru je popsán zákon o státní památkové péči, povinnosti pro vlastníky a péči o kulturní památky.

14.9.2013

V úterý 10. září 2013 byla oficiálně zahájena činnost Centra bytových proměn, představující nové standardy v komfortním bydlení. Centrum bytových proměn dokáže rychle a kvalitně pomoci při uspokojování potřeb v rámci bydlení, bytových rekonstrukcí a interiérových proměn nejen členů a klientů SBD Praha.

3.9.2013
AGC Flat Glass Czech a.s., člen AGC Group

Na rostoucí poptávku architektů a zpracovatelů zajistit kompletní řešení pro lepení dekorativních skel odpovídá společnost AGC Glass Europe svou novou škálou kompatibilních lepidel a příslušenství: systém AGC FIX-IN. Zahrnuje pět produktů, škála byla vyvinuta pro snadnou a kvalitní instalaci.

3.9.2013
redakce

Hlasujte v tradiční letní fotosoutěži portálu TZB-info, tématem letošního roku je "Krása detailu". Fotografie mohli naši čtenáři posílat celé prázdniny, vybírat a hlasovat můžete již nyní, a to na našem facebooku, osobně na veletrhu For Arch v září v Praze a také níže v tomto článku.

1.9.2013
Ing. Kateřina Mertenová, Ph.D.

O tom, že dřevostavby mají od pradávna své místo nejen v běžném stavitelství, ale také v zahradní architektuře, přesvědčila svým brilantním příspěvkem na semináři ve Volyni 2013 architektka Kateřina Mertenová. Upravenou přednášku uvádíme s laskavým svolením autorky.

31.8.2013
Ing. arch. Oldřich Rejl, redakce, Petra Hůlová

Redakci TZB-info zaujalo vybrané řešení především konceptem prostorového uspořádání, interakcí objektů se zahradou a univerzálností jednotlivých objektů, kdy je možno postavit tyto jednoduché stavby dvě, tři, čtyři – podle prostorových potřeb, či podle finanční náročnosti fázování výstavby.

24.8.2013

Nevšední bydlení s netypickým architektonickým řešením s nádhernými výhledy na krkonošské masivy. To je nový rezidenční projekt Hrádeček v krkonošských Mladých Bukách. Projekt čítá v souhrnu 21 vil. Investorem je podnikatel Jiří Grund, architektonický návrh pochází od mnohokrát oceněného architekta Antonína Nováka ze studia DRNH.

10.8.2013
Mgr. Radomír Dohnal

Technika výpletů odpovídá tradičnímu principu na výplet rybářských košů a vrší, které se zužují od vrcholu až k základně. Patnáct inverzních kuželových pylonů slouží jako mechanická podpora, stejně tak jako podpůrná pavoučí síť vyrobená ze zesílených plastových vláken.

3.8.2013
Prefa Aluminiumprodukte s.r.o.

Východní Tyrolsko leží mezi vysokými a málo prostupnými horskými pásy a vyznačuje se mimořádně náročnými klimatickými podmínkami. Proto je zde velmi důležité mít při stavbě domu silného a spolehlivého partnera. Tuto cestu zvolil i Dr. Markus Walder při novostavbě svého domu v Messensee. Jeho dům je tak skvěle vybaven do každého počasí díky nejkvalitnějším hliníkovým střešním a fasádním systémům.

27.7.2013
VELUX Česká republika, s.r.o.

Denní světlo, zelené technologie, kvalitní design, důraz na sociální aspekty. Tak vidí studenti středních průmyslových škol stavebních budoucnost architektury. Do devátého ročníku soutěže Život pod střechou se zapojilo rekordních 172 studentů. Vítězný projekt přišel s návrhem letní chaty s šikmou travnatou střechou.

26.6.2013
Českomoravský beton, a.s., Ing. Roman Pánek - TBG Plzeň Transportbeton, Ing. Milada Mazurová - TBG Metrostav, Ing. Marie Hodačová Šimonovská

Srdcem každého planetária je kopule napodobující pomyslnou nebeskou klenbu. A podobné kopule se rozhodně se nestaví často. Betonové kopule Techmania Science Center v Plzni jsou do sebe vklíněné tak, že menší kopuli částečně překrývá ta větší. Jejich náročnou technickou realizaci umožnily speciální samozhutnitelné betony EASYCRETE® v pohledové kvalitě.

25.6.2013
James Hardie Europe GmbH, o.s.

V roce 2012 byla v Berlíně realizována stavba dvou nových sedmipatrových bytových domů. Použití dřeva u tak vysokých bytových domů (podlaha nejvyššího patra je téměř 20 metrů nad úrovní terénu) bylo možné díky obložení sádrovláknitými deskami fermacell s účinnou požární ochranou. Tak se opět dokazuje neudržitelnost tuzemských bariér kladených výškovým dřevostavbám.

22.6.2013
Martin Pertl, manažer pro Kraj Vysočina, Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR

Záměrem projektu Stavba Vysočiny je ocenit nejlepší stavby a rekonstrukce, které byly v kraji realizovány, oficiálně poděkovat a podpořit investory, architekty, projektanty a stavební firmy, prezentovat a zviditelnit architekturu a stavebnictví širší laické i odborné veřejnosti a dát signál, že estetická a řemeslná kvalita se vyplácí.

21.6.2013
Schiedel, s.r.o.

V šestém ročníku soutěže „Můj rodinný dům“, kterou pro studenty středních a vyšších odborných škol připravila společnost Schiedel spolu s Centrem pro podporu počítačové grafiky CEGRA, se utkal rekordní počet čtyřiceti soutěžících z celkem 8 škol.

18.6.2013
HENKEL ČR - stavební chemie CERESIT

Reprezentativní showroom o ploše 2700 m² otevřela v březnu letošního roku společnost SIKO KOUPELNY v Praze na Zličíně. Nový showroom je výjimečný v několika ohledech. Nejen svou úctyhodnou rozlohou prodejní plochy, ale především originálním řešením prostoru inspirovaným diagonálně orientovanou Broadwayí v New Yorku.

15.6.2013
Českomoravský cement, a. s.

Ve středu 29. května 2013 se v prostorách brněnského Domu umění uskutečnilo slavnostní vyhlášení výsledků druhého ročníku architektonické soutěže Města bez smogu. Vyhlášení spojeného s výstavou soutěžních návrhů se zúčastnili zástupci médií, vysokých škol, soutěžící i široká veřejnost. Vyhlašovatel soutěže společnost Českomoravský cement, a.s. udělil spolu s partnery celkově osm cen.

11.6.2013
James Hardie Europe GmbH, o.s.

„Lehká prefabrikace na bázi rámových konstrukcí dřeva bývá často spojována s uniformitou, malou architektonickou kreativitou a nízkou vůlí spolupráce s architekty. Firma RD Rýmařov si tyto nedostatky uvědomuje a hledá možnosti negovat uvedené argumenty. Proto možnost realizovat „GreenWell Conference & Coaching Centre“ byla chápána v Rýmařově jako velká výzva.“

9.6.2013
VELUX Česká republika, s.r.o.

Společnost VELUX Česká republika vyhlásila výsledky 2. ročníku studentské soutěže Active House Award zaměřené na návrhy projektů udržitelných staveb v aktivním standardu. Z přihlášených projektů z Česka a Slovenska ocenila mezinárodní odborná porota celkem 8 soutěžních prací.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama