další redakční články >>>REDAKČNÍ RECENZOVANÝ ČLÁNEK

Ověření použitelnosti alternativních surovin v cementotřískových deskách

27.1.2014 | Ing. Šárka Keprdová, doc. Ing. Jiří Bydžovský, Ph.D., Ing. Tomáš Melichar, Ph.D., VUT Brno, Fakulta stavební

Cementotřískové desky jsou stavební prvky, které slučují výhodné vlastnosti dřeva a cementu, a právě tento synergický účinek je určuje k všestrannému stavebnímu použití. Nevýhodou desek zůstává jejich poměrně vysoká cena. Snížení ceny lze dosáhnout částečnou náhradou výchozích surovin.

další články DENNÍ ČLÁNKY

Zázemí pro zaměstnance KOMA MODULAR s materiály fermacell na podhledech, stěnách i podlahách

16.4.2014 | Fermacell GmbH, org. složka
Promyšlená koncepce z dílny architektonické kanceláře Chybík+Krištof AA, nejmodernější materiály včetně sádrovláknitých desek fermacell greenline dokáže oslovit nejen architekty a projektanty, ale také širokou veřejnost. V modulární výstavbě vidí mladí architekti budoucnost výstavby a dokazují to i novou ryzí modulární stavbou v areálu společnosti.
starší zprávy >>>

Partneři oboru

logo Thomsit logo LIAPOR
logo FERMACELLlogo Condecor Constructionlogo CEMEX

Články

Nový Ski servis v obci Pstruží postavila ve velmi krátké době firma RD Rýmařov

7.4.2014 | Fermacell GmbH, org. složka
V říjnu 2012 započala výstavba dlouho očekávaného lyžařského areálu Plešivec v Krušných horách. Areál vznikl na „zelené louce“. Od listopadu do prosince loňského roku se na výstavbě podílela i společnost RD Rýmařov, která v obci Pstruží u Merklína (okres Karlovy Vary) postavila nový Ski servis.

Požární ochrana je celkem obtěžující záležitost – dokud nehoří

31.3.2014 | Miroslav Nyč,  Knauf Praha s.r.o.
Zdrojem nikdy nekončících změn jsou změny ve zkušebních normách v rámci CEN, v pravidlech pro rozšířené aplikace, v normách projektových a v neposlední řadě je nekonečnou inspirací k novým či zpřesňujícím řešením samotná odborná veřejnost. A každý podnět z reálných staveb je pro Knauf cenný.

Novinky ze světa stavebnictví na brněnském výstavišti

28.3.2014 | Veletrhy Brno, a.s.
Od 23. do 26. dubna se na brněnském výstavišti uskuteční další ročník Mezinárodního stavebního veletrhu IBF, který přinese novinky a aktuální trendy ze všech oborů stavebnictví a technického zařízení budov.

Na co se připravit před rekonstrukcí podlahy?

24.3.2014 | LIAPOR Lias Vintířov - LSM, k.s.
Chcete vyměnit starou podlahu za novou s modernějším povrchem? Pak možná jako většina ostatních narazíte na problém – podklad podlahy je křivý a před instalací nového povrchu ho bude nutné vyrovnat. Rovný podklad je totiž důležitý nejen pro správné položení nových podlahových desek, ale také pro umístění nábytku a dalšího vybavení místnosti.

Nová extra hladká stěrka Thomsit DM pro vrstvy 0,5-10 mm

20.3.2014 | HENKEL ČR - divize THOMSIT
Nová samonivelační vyrovnávací hmota Thomsit DM vyniká vysokou pevností, dobrým rozlivem, hladkostí a nízkým vnitřním pnutím při schnutí. Stěrka je určena k dokonalému vyrovnání všech druhů potěrů a v jedné pracovní operaci s ní lze realizovat vrstvu 0,5–10 mm.

Malé haly od Lindabu šetří řemeslníkům čas i peníze

18.3.2014 | LINDAB STAVBY
Společnost Lindab poskytuje rychlé, funkční a prostorově variabilní řešení pro drobné řemeslníky. Technologii výstavby z tenkostěnných ocelových skeletů lze za ekonomicky velmi příznivých podmínek využít pro montované dílny sloužící např. klempířům. Typickým příkladem jsou realizované klempířské dílny firmy STAV-INVEST a společnosti ProEx2000.

Zahradní cesty z raženého betonu

17.3.2014 | CONDECOR Construction a.s.
Dekorativní ražený beton je z pohledu zahradních cest velmi zajímavá alternativa, která stojí za zvážení – vypadá jako přírodní materiály, přitom je velmi odolný a snižuje starosti s údržbou na minimum.

Předváděcí akce "Fermacell – lepší sádroš" v průběhu 3 měsíců navštíví 60 prodejen stavebnin

17.3.2014 | Fermacell GmbH, org. složka
Ve 37 českých a moravských městech a v 60 prodejnách stavebnin se v průběhu března až června 2014 představí na předváděcí akci „Fermacell – lepší sádroš“ sádrovláknité materiály Fermacell. Jak už název projektu napovídá, zákazníkům stavebnin budou velmi názorně předvedeny výhody materiálů fermacell ve srovnání s klasickým sádrokartonem.

Montované domy na bázi dřeva – základní konstrukční materiály (2. díl)

17.3.2014 | Autor: Ing. Bohumil Koželouh, CSc., soudní znalec
V pětidílném seriálu představujeme vývoj a základní typy montovaných domů na bázi dřeva, základní konstrukční materiály, základní spojovací prostředky, požadavky na nosné prvky a nosné stěnové prvky(panely). V druhém díle základní konstrukční materiály.

Publikace "Fermacell: Navrhování a provádění dřevostaveb"

12.3.2014 | Fermacell GmbH, org. složka
Publikace „Fermacell: Navrhování a provádění dřevostaveb“ je určena nejen architektům, projektantům a prováděcím firmám, ale také statikům, stavebním úřadům a školám. Na téměř 140 stranách prezentuje expertní tým Fermacell své znalosti a praktické zkušenosti. Zdarma je ke stažení ve formátu PDF, případně si objednejte zpoplatněnou tištěnou verzi.

Posuzování vlivu trhlin na vzhled povrchových úprav betonu a železobetonu

10.3.2014 | doc. Ing. Jiří Dohnálek, CSc., soudní znalec, Betonconsult Praha
Příspěvek upozorňuje na situace, které vznikají při posuzování trhlin v betonových a železobetonových konstrukcích. I když jsou trhliny podle ČSN EN 1992-1-1 v železobetonových konstrukcích obecně připuštěny a pouze jejich šířka musí být omezena s ohledem na funkčnost konstrukce.

Rekonstrukce malého bytu – realizace velkého snu

10.3.2014 | Saint-Gobain Construction Products CZ a.s. - divize Rigips
Byt se za necelých 20 dní změnil k nepoznání – z neútulného místa k vysněnému hnízdečku. Navíc s originální policí nad kuchyňskou linkou, světelnými rampami, nikami v koupelně podle nápadů a netradiční vestavěnou šatní skříní v předsíni.

Nátěry na beton: typy, požadavky, normové parametry

3.3.2014 | Ing. Petr Tůma, Ph.D., Betonconsult Praha
Příspěvek popisuje základní rozdělení nátěrů na beton, které definuje norma ČSN EN 1504-2. Hodnotí jednotlivé předepsané parametry ve vztahu k požadavkům obvyklých konstrukcí a úvádí vhodná použití jednotlivých nátěrů. Uvedeny jsou příklady prováděných kontrol a posuzovaných závad.

Suché podlahy fermacell v prvorepublikovém hotelu Slunný dvůr

17.2.2014 | Fermacell GmbH, org. složka
Zchátralou budovu z 30. let 20. století, téměř k demolici, nynější majitelé citlivě zrekonstruovali s cílem navázat na dávné časy slávy tohoto hotelu. K vysokému komfortu hostů přispívají i podlahové prvky fermacell, které byly při rekonstrukci instalovány na ploše cca 620 m2 v hotelových pokojích

další články

Projekty 2014

Související rubriky

Reklama
E-mailový zpravodaj

Nejnovější články