další redakční články >>>REDAKČNÍ RECENZOVANÝ ČLÁNEK

Výroba, vlastnosti a použití buničiny z ozdobnice čínské ve stavebnictví

8.2.2016 | Ing. Michal Frank, Výzkumný ústav stavebních hmot Brno (VUSTAH), Ing. Jan Gojný, Ph.D., Fakulta chemicko-technologická, Univerzita Pardubice

Ozdobnice čínská, která byla použita pro výrobu buničiny popsanou v tomto článku, je zástupcem tzv. energetických rostlin a do budoucna by mohla alespoň částečně nahradit dosud používanou dřevní hmotu z jehličnanů.

další články DENNÍ ČLÁNKY

Rekonstrukce interiéru i exteriéru v mateřské škole Brno Záhumenice

4.2.2016 | Kratochvíl parket profi, s.r.o.
V brněnské školce si po rekonstrukci děti hrají na příjemných přírodních elastických podlahách Wineo PURLINE od německého výrobce Windmöller Flooring. Jedná se o organickou podlahu, vyrobenou z obnovitelných surovin a přírodního plniva, která splňuje přísná kritéria zdravotních a bezpečnostních standardů.
starší zprávy >>>

Partneři oboru

logo Condecor Constructionlogo LIAPOR
logo Thomsitlogo CEMIXlogo KNAUF

Články

Podhled s neotřelým designem

29.1.2016 | Saint-Gobain Construction Products CZ a.s. - divize Rigips
Kazetové podhledy Gyptone jsou demontovatelné sádrokartonové podhledy Rigips, u nichž se skloubí vynikající akustické vlastnosti s atraktivním vzhledem, jednoduchou a rychlou montáží.

Německá firma nanolamina oHG hledá své obchodní partnery pro vstup na český trh

28.1.2016 | Česko-německá obchodní a průmyslová komora
Firma nanolamina oHG provádějící čištění, lakování a úpravu povrchů by ráda v České republice navázala obchodní kontakty a spolupráci především s obchodníky a uživateli působícími v oboru stavebnictví (řemeslníky, restaurátory, dekoratéry, zahradními a krajinnými architekty).

Průvzdušnost OSB desek v závislosti na typu a tloušťce desky

25.1.2016 | Ing. Matěj Hodoušek, doc. Ing. Martin Böhm, Ph.D., Ing. Jitka Beránková, Ph.D., Výzkumný a vývojový ústav dřevařský, Praha s.p., Ing. Jaromír Srba, Katedra dřevěných výrobků a konstrukcí, Fakulta lesnická a dřevařská, Česká zemědělská univerzita v Praze
Uvedený text referuje o výsledcích zkoušky průvzdušnosti OSB desek. Byly zkoušeny dva typy a dvě tloušťky materiálu OSB ve vzduchotěsné komoře podle ČSN EN 12114. Výsledky ukázaly, že s rostoucím tlakovým rozdílem se lineárně zvyšuje průvzdušnost. Na hodnoty průvzdušnosti má prokazatelný vliv jak typ, tak i tloušťka materiálu.
diskuse: 3 příspěvky, poslední 29.01.2016 12:48

Pro stavbu nového pavilonu v mladoboleslavské nemocnici byl důležitý výběr materiálů

20.1.2016 | Knauf Praha s.r.o.
V Mladé Boleslavi v areálu Klaudiánovy nemocnice byl v září 2015 otevřen zcela nový pavilon, ve kterém najde zázemí oddělení onkologie, nukleární medicíny a také pacienti, kteří budou docházet na analýzu. Pro tuto stavbu byla stěžejní nejen špičková technologie a lékařské vybavení, ale také kvalita samotné stavby a výběr materiálů.

Bydlet pasivně a šetřit prostor? Přijďte se přesvědčit na vlastní oči

18.1.2016 | Kingspan Izolace
Navštivte stánek Kingspan Izolace na Veletrhu Střechy Praha 2016. Fenomén nízkoenergetického a pasivního stavění je dostatečně známý. Při využití obvyklých izolačních materiálů ale každý stavebník dříve či později stojí před rozhodnutím, zda zvolit budoucí úsporu nákladů na vytápění, ale obětovat cenný prostor v interiéru. Ultratenké a vysoce účinné resolové izolace Kingspan Insulation tento problém řeší bez kompromisů.

Lepené spoje skleněných konstrukcí namáhané smykem

11.1.2016 | Ing. Klára Machalická, Ph.D., Ing. Iva Pravdová, doc. Ing. Martina Eliášová, CSc., ČVUT Praha
Při každém použití skla jako konstrukčního prvku je zapotřebí řešit spoj mezi jednotlivými skleněnými prvky, nebo sklem a prvkem z jiného materiálu. Klíčovou roli v těchto prvcích hraje spoj křehkého skla a výztužného prvku, neboť je zapotřebí zajistit nejen spolupůsobení spojovaných materiálů, ale umožnit například i různou teplotní roztažnost spojovaných materiálů.

Nový web Podlaha.cz: Vše o litých podlahách

11.1.2016 | CEMEX Czech Republic, s.r.o.
Lité potěry jsou čím dál častěji používaným řešením, jelikož umožňují rychlé zhotovení pevné, dokonale rovné a velmi spolehlivé podlahy. Pro návrh či výběr konkrétního typu řešení podlahy je určen portál podlaha.cz .

Příčná a torzní stabilita skleněných nosníků

4.1.2016 | Ing. Iva Pravdová, Doc. Ing. Martina Eliášová, CSc., ČVUT Praha, fakulta stavební
Štíhlé prvky ze skla, jako jsou nosníky či výztužná žebra, bývají náchylné ke ztrátě stability, jsou-li namáhané ohybem. Článek se zabývá výzkumem zaměřeným na ztrátu příčné a torzní stability skleněných nosníků z jednovrstvého a vrstveného skla.

Odborné semináře Knauf Praha a Knauf Insulation pro rok 2016

21.12.2015 | Knauf Praha s.r.o.
Na rok 2016 pro vás společnost Knauf připravila odborné semináře, které jsou zaměřeny na Systémy suché výstavby – základní školení a Materiály pro opravu betonových konstrukcí – TS. Ve spolupráci se společností Knauf Insulation je opět připraven cyklus odborných přednášek Akademie zateplování a Zateplování v praxi.

Pěnobeton Poroflow při rekonstrukcích izoluje, vyplňuje i vyrovnává

11.12.2015 | CEMEX Czech Republic, s.r.o.
Nerovnosti všude, kam se podíváte, kdežto pravý úhel byste hledali jen těžko. To bývá společným prvkem nemovitostí určených k rekonstrukci. Ten, kdo nechce podkládat nohy stolu novinami, nebo investovat značné peníze do podlahových vyrovnávacích vrstev, volí jednoduché řešení – pěnobeton Poroflow.

Výroba a montáž dřevěného schodiště

10.12.2015 | Ing. Jaroslav Štok, SFS intec s.r.o.
Návrh, projektování a realizace schodišť je v české legislativě upravena normou ČSN 73 4130, ve které je řešena geometrie a bezpečnost jednotlivých prvků i celku. Pro projektování, navrhování únosnosti a výpočetní postupy dřevěného schodiště a komponentů ze dřeva platí od června 2015 rámcová norma ČSN EN 16481.

Další výrobky Thomsit s certifikátem nízkých emisí EC1

10.12.2015 | HENKEL ČR - divize THOMSIT
Kvalitu vzduchu v interiéru ovlivňují i použité materiály. Henkel proto dlouhodobě usiluje o co nejlepší kvalitu svých výrobků z hlediska emisí. Řada našich produktů již dosáhla certifikátu EMICODE EC1, který je nejvyšší značkou kvality pro stavební výrobky s nízkými emisemi. Patří mezi ně i disperzní lepidlo Thomsit.

Legendární dříč za nepřekonatelnou cenu! Ford Transit s LeasePlan Go již od 6050 Kč měsíčně

7.12.2015 | LeasePlan Česká republika,s.r.o.
Asi těžko bychom na poli dodávkových automobilů hledali ikoničtější vozidlo než je Ford Transit. Za dobu své padesátileté existence má na kontě miliony tun převezeného materiálu a mnoho generací nadmíru spokojených uživatelů. S LeasePlan Go při akontaci 60 000 Kč a měsíční taxe 6050 Kč bude tento neúnavný pomocník sloužit i vám.

Jednodušší montáž a kotvení prvků s montážní a opravnou hmotou Ceresit CX 20

3.12.2015 | HENKEL ČR - stavební chemie CERESIT
Do nabídky stavební chemie Ceresit řady CX přibyla k montážnímu cementu, PU lepidlu a montážní maltě i nová montážní a opravná hmota Ceresit CX 20. Také u tohoto výrobku oceníte vysokou pevnost po vytvrzení a maximální komfort při práci.

další články

Projekty 2016

Související rubriky

Reklama
Rádce Rigips

E-mailový zpravodaj

WebArchiv - stránky archivovány národní knihovnou ČR

Nejnovější články

 
 

Aktuální články na ESTAV.czMagistrát souhlasí s demolicí domu v Revoluční, proti jsou památkářiSpolehlivý pomocník pro hlídání vlhkosti v obytném prostoruPorovnání nákladů na zateplovací systém – ovčí vlna