další redakční články >>>REDAKČNÍ RECENZOVANÝ ČLÁNEK
Laminátová podlaha

Vnitřní prostředí staveb a chemické látky

28.4.2014 | Ing. Milan Havel, Arnika

Kvalitu vnitřního prostředí staveb bezesporu ovlivňuje celá řada chemických látek, jež si pouštíme do domovů, kanceláří a mnoha dalších prostor. Následující text pojednává o látkách, které se do vzduchu uvolňují z předmětů, jimiž jsou místnosti vybaveny, tedy nábytek, podlahy a podlahové krytiny, tapety, tkaniny a podobně, nebo se při zařizování bytu používají – typicky nátěrové hmoty, lepidla, tmely.

další články DENNÍ ČLÁNKY

Spolehlivé výsledky s výrobky Thomsit v kancelářích unikátní Gehryho budovy

25.7.2014 | HENKEL ČR - divize THOMSIT
Problematika trvale udržitelného rozvoje při obnově a rekonstrukci soukromých objektů je stále více a více důležitá. Při zadávání veřejných zakázek pro rekonstrukce státních nebo velkých projektů se často od zadavatelů objevuje požadavek na práce se stavebními materiály s velmi nízkými emisemi, plnícími požadavky EC1 dle GEV EMICODE a s certifikátem Blue Angel.

starší zprávy >>>

Partneři oboru

logo Thomsit logo LIAPOR
logo FERMACELLlogo Condecor Constructionlogo CEMEX

Články

Suchá výstavba nebo klasické zdění? Ekonomické a technické porovnání konstrukcí

14.7.2014 | Dipl.-Ing.(FH) Jaroslav Benák,  Fermacell GmbH
Jednou z hlavních výhod dělících stěn ze sádrovlákna je rychlost a komplexnost jejich montáže. Při použití těchto materiálů nevznikají žádné prostoje čekáním na vyschnutí mokrých procesů. Prostory jsou ihned obyvatelné. Předností je také jednoduché a čisté zpracování.
diskuse: 1 příspěvek, 16.07.2014 07:24

Zkoušení a vývoj betonů, malt a potěrů, cementu, kameniva a příměsí

10.7.2014 | BETOTECH s.r.o.
Ucelené a přehledné informace o zkoušení betonu, kontrole vstupních surovin pro výrobu betonu i navrhování optimální receptury najdou stavební firmy, zástupci betonáren nebo individuální stavebníci na nových stránkách www.betotech.cz. Web společnosti BETOTECH s.r.o. umožňuje nabízené služby a výkony rovnou poptat a objednat.

Dřevostavba VESPER HOMES v Žatčanech by si bez fermacellu ani „neškrtla“

6.7.2014 | Ing. Petr Novák, Vesper Frames,  Fermacell GmbH, org. složka
Další individuální dřevostavba VESPER HOMES u Brna byla opět o přizpůsobení stavby požadavkům klienta, v kombinaci s možnostmi pozemku a poměrně dlouhé komunikaci se stavebním úřadem. Obzvláště při řešení umístění stavby na pozemku by si tentokrát realizátoři z VESPER FRAMES bez Fermacellu ani „neškrtli“.
Vítězka soutěže Moderní koupelna Jana Compel´ová, AGC Flat Glass Czech a SIKO KOUPELNY & KUCHYNĚ

Vyhlášení výsledků studentské soutěže na téma: „Moderní koupelna“

5.7.2014 | AGC Flat Glass Czech a.s., člen AGC Group
Společnosti AGC Flat Glass Czech a SIKO KOUPELNY & KUCHYNĚ, ve spolupráci s katedrou architektury stavební fakulty ČVUT, organizovaly v Praze ve stylovém showroomu SIKO na Zličíně slavnostní vyhlášení studentské soutěže.

Výběrem vhodné podlahy ušetříte náklady na vytápění

30.6.2014 | Českomoravský beton, a.s.
Lité podlahy výborně vedou teplo a pomáhají tak zvýšit účinnost podlahového topení a usnadnit jeho regulaci. Podlaha, která se jednoduše realizuje nalitím směsi, může být podkladem pro další nášlapné vrstvy nebo i velmi odolným finálním povrchem. Kvalitní materiály pro realizaci litých podlah nabízí na našem trhu skupina Českomoravský beton.

Nová podlaha v podkroví starší stavby

24.6.2014 | LIAPOR Lias Vintířov - LSM, k.s.
Koupili jste chalupu nebo starší domek a hodláte rekonstruovat podkroví? Ve většině případů jsou v horních prostorách objektu staré podlahy opravdu mizerné, a tak je musíte vyměnit. Pokud tam vůbec jsou. Stropy však nemůžete příliš zatěžovat, protože zejména u starších domů je jejich nosnost opravdu nízká.

Řešení skladby stěnových desek v roubence vedoucího výroby Tesařství ŽAKO

24.6.2014 | Fermacell GmbH, org. složka
Když člověk něco dělá pro sebe, je jasné, že to chce mít uděláno nejlíp, jak jen to jde. Platí to i pro roubený rodinný dům, který si postavil v obci nedaleko Jablonce nad Nisou vedoucí výroby Tesařství ŽAKO. Fermacell je v rodinném domě Michala Žáka použitý na předstěnách obvodových stěn a na podlahách v patře.

DURAMO - podlahy, které mají vysokou pevnost a odolnost a snadno se udržují

23.6.2014 | CEMEX Czech Republic, s.r.o.
Finální vrstva podlahy by měla vždy splňovat několik základních požadavků, a to i s ohledem na to, kde bude realizována. Je to předně moderní a estetický vzhled, trvanlivost a odolnost podlahy, její snadná údržba a v neposlední řadě by měla splňovat veškeré bezpečnostní požadavky, jako je například protiskluznost.

Ražený beton či omítka při rekonstrukcích - výběr projektů

19.6.2014 | CONDECOR Construction a.s.
Dekorativní povrchy nejsou jen doménou novostaveb. Na příkladu následujících šesti aplikací ukážeme, jak konkrétně byly dekorativní povrchy použity při rekonstrukcích starších objektů.

Obklady a dlažba wellness zóny v AZ Fitness centru

16.6.2014 | HENKEL ČR - stavební chemie CERESIT
Z výrobků stavební chemie Ceresit se v prostorách relaxační části centra při lepení a spárování 600 m2 obkladů a cca 350 m2 dlažby uplatnila lepicí malta Ceresit CM 16, na spáry použili obkladači Keraservisu Brno spárovací hmotu Ceresit CE 43 Grand'Elit.

Twinson v sobě spojuje odolnost a trvanlivost PVC s hřejivým pocitem dřeva

12.6.2014 | Inoutic / Deceuninck, spol. s r.o.
V interiéru trávíme většinu života, léto je však ideální čas užívat čerstvý vzduch a slunce. Udělejte něco pro sebe s novou terasou, o kterou se navíc nebudete muset skoro starat. Zvolte prověřený materiál, u něhož vám je prodejce schopen doložit výsledky zkoušek, certifikáty nebo hygienické atesty.

Systémy suché výstavby – předváděcí akce: Fermacell – lepší sádroš

10.6.2014 | Ing. arch. Petr Brandejský, redakce
Náš redaktor ověřoval reklamní hesla sádrovláknitých desek fermacell - mě neprorazíš, nezapálíš, nepřekřičíš, nestrhneš, nepromáčíš, nezdvojuješ. Jak dopadl? "Kdybych znal produkci fermacellu před lety, ušetřil bych si spoustu starostí s předěláváním našeho bytu."

Kalitelná lakovaná skla Lacobel T od AGC si můžete vybrat v 15 módních barvách

10.6.2014 | AGC Flat Glass Czech a.s., člen AGC Group
AGC Glass Europe odpovídá na nové požadavky a rostoucí nároky zpracovatelů, architektů a spotřebitelů škálou kalitelných lakovaných skel Lacobel T. Nabídka je rozšířena o dalších 11 nových módních barev, které jsou k dispozici od května 2014.

Veřejné prostory, design a nerez

6.6.2014 | Sanela spol. s r. o.
Zbytečně je při vybavování zdravotechnického zázemí veřejných prostorů, nejrůznějších sportovišť a bazénů, škol, kulturních domů apod. podceňováno designové řešení. Základem inovativně řešených interiérů toalet, umyváren nebo koupelen v antivandalovém provedení je konstrukce z nerezové oceli.

další články

Projekty 2014

Související rubriky

Reklama
E-mailový zpravodaj

Nejnovější články