Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál
Tepelné izolace
Archiv článků od 21.11.2013 do 7.4.2014

Archiv recenzovaných článků

zpět na aktuální články

7.4.2014
doc. Ing. František Kulhánek, CSc., ČVUT Praha

Článek je úvodem hlavních zásad návrhu šikmých střech především z pohledu tepelné ochrany budov. Zabývá se skladbou těchto konstrukcí s ohledem na polohu tepelněizolační vrstvy a probírá zásady, jejichž dodržení je nezbytné pro kvalitní návrh jednotlivých vrstev i střešního souvrství jako celku.

25.3.2014
KNAUF INSULATION, spol. s r.o.

Podle hlasů z publika bylo znát, že i když jsou kurzy určeny především těm, kteří zateplování na stavbách přímo aplikují, účastní se ho i stavbyvedoucí, projektanti a investoři. Účastníci kurzů získali osvědčení o zaškolení, které mohou uplatnit například v programu Nová zelené úsporám.

24.3.2014
Ing. Ivan Misar, Ph.D., A.W.A.L. Praha

Lze říct, že střešní plášť je asi nejvíce namáhanou konstrukcí obálky budov. Hlavním úkolem je chránit objekt před většinou klimatických jevů, především však před srážkovou vodou v obou v úvahu připadajících skupenstvích. Zajímavou variantou je použití tzv. extrudovaného polystyrénu, který díky vypěňování pod vysokým tlakem má uzavřenou buněčnou strukturu, tím pádem velmi nízkou nasákavost. Může být tedy použit v tzv. obrácených skladbách.

24.3.2014
IP IZOLACE POLNÁ, s.r.o.

Jaro už je cítit ve vzduchu a sluníčko vás vytáhlo ven. A jak už to bývá každý rok, i letos se budete chystat na jarní úklid vašeho domu. Okna, koberce, skříně, záclony – nic se neubrání horečné očistě.

19.3.2014
URSA CZ s.r.o.

Ceny energií rostou, a proto se zvyšuje důležitost tepelné izolace v konstrukci obálky budovy. Izolačních materiálů je nepřeberné množství. Podle čeho ale poznat, který je ten nejvhodnější pro Vaši aplikaci? To vždy záleží na funkci, kterou má izolace v konstrukci plnit. Dobře zaizolovaná stavba s použitím kvalitních výrobků URSA vám snížením tepelných ztrát zaručí každoroční úspory za vytápění.

27.2.2014
ROCKWOOL, a.s.

Společnost ROCKWOOL, a.s., tradiční výrobce kamenné izolační vlny, modernizuje ve svém bohumínském závodě výrobní linku. Zároveň s tím probíhá i rekonstrukce skladových prostor. Firma současně rozšíří i počet zaměstnanců, jednat by se mělo především o pracovníky ve výrobním sektoru.

25.2.2014
KNAUF INSULATION, spol. s r.o.

Evropská komise znovu popřela svá vlastní slova o potřebě efektivního a nezatěžujícího přístupu ke klimatu a energetice tím, že odmítla stanovit slibované jasné a dlouhodobé cíle pro energetickou efektivitu v rámcových dokumentech.

19.2.2014
IP IZOLACE POLNÁ, s.r.o.

Infračervená termografie je zajímavý vědní obor, který se zabývá analýzou rozložení teplotního pole na povrchu tělesa, a to bezkontaktním způsobem. K tomu nám pomáhá termovizní kamera. V oblasti stavebnictví nám termokamera dokáže spolehlivě objevit zvýšené tření nebo namáhání konstrukčních materiálů.

17.2.2014
Ing. Jitka Hroudová, Ing. Jiří Zach, Ph.D., Vysoké učení technické v Brně, Fakulta stavební

Ve stavebnictví lze stále více pozorovat snahu využívat ekologické stavební materiály. Tento trend úzce souvisí se snížením energetické náročnosti budov a také se snižováním ekologické zátěže průmyslu vůči životnímu prostředí. Jednou z možností snížení energetické náročnosti budov je využití přírodních materiálů. Příspěvek je věnován studiu vlhkostního chování vláknitých tepelně izolačních materiálů na bázi vláken, modifikovaných chemickými přísadami, s cílem vylepšit jejich vlhkostní citlivost, případně i požární odolnost.

11.2.2014
HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.

Zlatá oštěpařka Bára Špotáková se stala na dva roky oficiální tváří české firmy HELUZ. Důvodů ke vzájemnému propojení bylo několik. Cihly HELUZ jsou špičkou v českém stavebnictví, stejně jako Bára Špotáková v českém sportu. Navíc se oštěpařka rozhodla postavit vlastní rodinný dům právě z těchto cihel.

10.2.2014
Doc. Ing. Jaroslav Solař, Ph.D., Ing. Zdeněk Peřina, Ph.D., Ing. Filip Čmiel, Ing. Radek Fabian, Ph.D., VŠB-TU Ostrava, Fakulta stavební

Při zjišťování hodnot povrchových teplot stavebních konstrukcí pomocí infračerveného radiometrického dlouhovlnného systému působí celá řada okolních vlivů. Na Fakultě stavební VŠB-TU Ostrava zkoumají technické zařízení, které jednoduše a spolehlivě odražené záření při měření termokamerou eliminuje. Funkčnost byla ověřena praktickými měřeními.

5.2.2014
Mgr. Jiří Zilvar, redakce

Lze povzbudit české stavebnictví pomocí prostředků veřejné podpory? Je tato podpora účinná a efektivní? Zkušenosti s jejím dosavadním průběhem v ČR stejně jako trendy a očekávání v této oblasti byly tématem konference Stavebnictví, dotace, inovace pořádané k soutěži Building efficiency awards (BEFFA).

27.1.2014
KNAUF INSULATION, spol. s r.o.

Kurzy Zateplování v praxi jsou určeny především realizačním firmám. Kurzy se budou věnovat zateplení kontaktních i provětrávaných fasád, zateplení a provádění vnitřních konstrukcí, tedy podlah, podhledů a příček a zateplování šikmých střech. Součástí kurzů jsou krátké teoretické přednášky a praktické části s diskusí.

16.12.2013
KNAUF INSULATION, spol. s r.o.

Akademie zateplování 2014 se bude konat v Ostravě, Brně a Praze. Je opět určena architektům, projektantům, realizačním firmám a všem zájemcům, kteří se chtějí dozvědět, jak správně navrhovat zateplení podle aktuálních a chystaných norem.

29.11.2013
A-Z výstavba fotovoltaických elektráren
na klíč od PRE

K detailnímu zjištění úniku tepla se stále častěji používá termovizní měření. Jedná se o bezkontaktní způsob kontroly kvality stavebních prací a odhalení vad stavebních konstrukcí a prvků. Měření umožňuje získat přehled o rozložení povrchových teplot v jednotlivých bodech snímaného povrchu.

29.11.2013
LIKO-S, a.s.

V poslední době se v souvislosti se zateplením domů klade stále větší důraz nejen na snížení provozních nákladů objektu, ale také na komfort užívání a zdravé životní prostředí. Velmi vhodnou variantou takového řešení je investice do tzv. „Živé fasády“.

21.11.2013
IP IZOLACE POLNÁ, s.r.o.

Pokud by existoval způsob, jak ušetřit 30 % za topení, tak by ho jistě každý majitel domu rád znal. Dobrá zpráva je, že to jde. Řešení je již na světě a opravdu funguje. Když si představíme dům, kde za topení vydáváme kolem 35 tisíc ročně, tak dokážeme každý rok ušetřit až 10 tisíc korun.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama