Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Fenolická pěna a PIR od společnosti Kingspan Izolace na českých stavbách

Kingspan Izolace, renomovaný světový výrobce tepelných izolací, plně vstupuje na český trh. Divize nejúčinnějších tepelných izolací na bázi PIR a fenolické pěny pro všechny stavební konstrukce doplňuje u nás již známé sendvičové panely pod stejnou značkou Kingspan.

Tradice v Evropě i ve světě

Fenolická pěna Kooltherm od společnosti Kingspan Izolace

Akciová společnost Kingspan Group plc se výrobou a prodejem izolačních a zateplovacích sendvičových panelů začala zabývat v roce 1970, tedy pět let poté, co ji v Irsku založil Eugene Murtagh.

Od té doby jsou přednosti izolačních a zateplovacích systémů Kingspan Izolace všeobecně uznávány a jsou s úspěchem využívány v mnoha oblastech stavebnictví, zejména při projektech obchodních a distribučních středisek, komerčních a průmyslových celků, středisek pro volný čas, nemocnic, škol a v neposlední řadě i rodinných domů.

V současné době působí Kingspan Izolace v padesáti zemích světa, na čtyřech kontinentech. Nejvíce aktivit má ve střední Evropě, za kterou následuje Asie, Severní Amerika a Austrálie s Novým Zélandem.

Tepelné izolace pro český trh

Značka Kingspan zastupuje celosvětově čtyři samostatné divize – Sendvičové panely, Tepelné izolace, Zdvojené podlahy a Solární a obnovitelné zdroje.

Divize Kingspan Izolace uvedla na trh v České republice a na Slovensku čtyři skupiny tepelněizolačních produktů.

Kooltherm – deska z tuhé fenolické pěny se součinitelem tepelné vodivosti od λD = 0,020 W/mK

Therma – deska z tuhé pěny na bázi polyisokyanurátu (PIR) se součinitelem tepelné vodivosti od λD = 0,022 W/mK

OPTIM-R – vakuová tepelná izolace (zkratka VIP) se součinitelem tepelné vodivosti λD=0,007 W/m∙K

Selthaan z tuhé polyisokyanurátové pěny (PIR) – výrobky pro tepelné izolace zemědělských staveb

Výrobky Kooltherm z fenolické pěny a Therma z polyisokyanurátu (PIR) se uplatňují na všech obalových konstrukcích staveb. Systémy zahrnují speciální výrobky pro fasády, šikmé i ploché střechy, stropy a podlahy. Díky extrémně nízkému součiniteli tepelné vodivosti, který začíná již na hodnotě 0,020 W/m.K, lze dosáhnout požadovaného součinitele prostupu tepla při podstatně nižší tloušťce izolační vrstvy.

Tato výhoda se uplatní např. v detailech zateplovacích systémů, jako je ostění a nadpraží oken a dveří, v izolačních skladbách teras, kde je tloušťka vrstev často limitována, a v zateplovacích systémech obvodových stěn s požadavkem co nejmenší tloušťky v místě balkonů a lodžií.

Porovnání tlouštěk tepelných izolací se stejným tepelněizolačním účinkem
Porovnání tlouštěk tepelných izolací se stejným tepelněizolačním účinkem

Fenolická pěna Kooltherm a PIR Therma vynikají vedle výborné tepelněizolační schopnosti i v dalších parametrech, které umožňují jejich uplatnění v konstrukcích s náročnými požadavky z hlediska požární bezpečnosti, pevnosti a dalších. Již nyní se uplatňují v kontaktních zateplovacích systémech předních výrobců působících v České republice.
Tepelné izolace Kingspan naleznete v ETICS značek Weber, Baumit, Caparol, Knauf, Sto a dalších.

Polyisokyanurátové desky ThermaPolyisokyanurátové desky ThermaPolyisokyanurátové desky Therma
Desky z fenolické pěny KoolthermDesky z fenolické pěny KoolthermDesky z fenolické pěny Kooltherm

Uplatňují se také jako izolace šikmých střech v nadkrokevních systémech, jako izolace kotvených i lepených plochých střech, kde s vybranými povlakovými hydroizolačními materiály splňují požadavek na šíření požáru střešním pláštěm Broof t3, a v neposlední řadě jako systém tepelné izolace ve spádu pro dokonalý odvod vody ze střechy.

Jednotlivé materiály a systémy si postupně představíme na TZB-info.

Rozvoj společnosti Kingspan Izolace na českém stavebním trhu je dalším z řady kroků za posledních více než čtyřicet let směrem ke spokojeným zákazníkům. Pro více informací www.kingspan.cz

 
 
Reklama