Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Vakuové izolační panely Kingspan OPTIM-R® řeší tepelné mosty v kritických částech konstrukce

Ve většině projektů architekti řeší splnění normou požadované hodnoty tepelné izolace s důrazem na pohledovou, estetickou stránku navrhované stavby. Důležité jsou přitom nejen tloušťky obvodových zdí, ale i řešení tepelných mostů v dalších kritických částech konstrukce – třeba na balkonech a lodžiích.

Příklad instalace vakuové izolace Kingspan OPTIM-R® na balkoně nebo na terase

Špičková vakuová izolace Kingspan OPTIM-R® od společnosti Kingspan® tepelné mosty řeší nejlépe v kritických částech konstrukce (například na balkonech a lodžiích), a to s vysokou účinností a ve srovnání s jinými izolačními materiály pouze se zanedbatelnou tloušťkou izolantu.

Společnost Kingspan® vyrábí vysoce kvalitní tepelněizolační desky OPTIM-R® pro použití v občanské a průmyslové výstavbě. Společnost Kingspan Group je světový lídr ve výrobě sendvičových panelů, tepelných izolací na bázi PIR (polyisokyanurát) a fenolických pěn. Izolační desky na bázi vakuových panelů patří k tomu nejprogresivnějšímu, co se na trhu tepelných izolací objevuje a společnost Kingspan Izolace patří mezi lídry této technologie u nás i v Evropě.

Izolační desky Kingspan® jsou nejúčinnějším tepelným izolantem, běžně dostupným na stavebním trhu a současně použitelným ve všech myslitelných stavebních aplikacích. Výrobky Kingspan® mají vynikající mechanicko-fyzikální parametry jako je například velmi nízká tepelná vodivost a objemová hmotnost, dostatečná pevnost v tlaku, zanedbatelná nasákavost, dostatečná tvarová stálost a snadná zpracovatelnost.

Izolace s tepelnou vodivostí jen 0,007 W/m·K

Kingspan OPTIM-R® je panel s vakuovou izolací, který poskytuje třikrát lepší izolační vlastnosti ve srovnání se stávajícími vysoce kvalitními tepelněizolačními materiály a až pětkrát lepší vlastnosti než běžně dostupné tepelněizolační materiály. Jeho hlavní výhodou je, že vynikajících výsledků, doporučených normou, dosahuje při minimální tloušťce do 50 mm. Tepelná vodivost (EN 12667:2001) je 0,007 W/m·K.

Panel Kingspan OPTIM-R® se skládá z mikroporézního jádra, z něhož je vyčerpán vzduch a které je uzavřeno a utěsněno v tenkém hermeticky uzavřeném obalu. Tímto se dosáhne vynikající tepelné vodivosti při nejtenčím provedení k řešení specifických izolačních problémů. Pokud je výrobek správně instalován a chráněn proti poškození a penetraci, poskytuje Kingspan Optim-R spolehlivou a dlouhodobou tepelnou izolaci po celou dobu životnosti budovy. Vakuové izolační panely Kingspan Optim-R tedy poskytují zejména řešení pro případy spojené s nedostatkem místa.

izolační deska izolační panel VIP izolace Kingspan OPTIM-R
Izolační panely Kingspan OPTIM-R®
izolační deska izolační panel VIP izolace Kingspan OPTIM-R
Kingspan OPTIM-R® je panel s vakuovou izolací, který poskytuje třikrát lepší izolační vlastnosti ve srovnání se stávajícími vysoce kvalitními tepelněizolačními materiály a až pětkrát lepší vlastnosti než běžně dostupné tepelněizolační materiály
izolační deska izolační panel VIP izolace Kingspan OPTIM-R průřez, příklad uplatnění na balkoně
Vakuový izolační panel Kingspan OPTIM-R®, průřez. Příklad uplatnění na balkoně

Další použití izolačních panelů Kingspan OPTIM-R®

Vzhledem k jeho specifickým vlastnostem je možné vakuové panely Kingspan OPTIM-R® využít i pro zateplení fasád i provětrávaných střech. Největší uplatnění ale v současné době nacházejí právě v oblasti balkonů a teras. Pokud si zvolíte i další výrobky z portfolia společnosti Kingspan® (například účinnou izolaci řady Kooltherm®), lze kombinací těchto materiálů dosáhnout mimořádných tepelnětechnických parametrů při odpovídajících nákladech, a hlavně s tloušťkou, která nechá vyniknout hmotu objektu přesně podle architektova návrhu.

Vybrané technické a tepelné vlastnosti výrobků

  • Tloušťka výrobku (mm): 20 – 54 *
  • Délka výrobku (mm): 300 – 1200 *
  • Šířka výrobku (mm): 300 – 600 *
  • Objemová hmotnost: 180 – 210 kg/m3
  • Pevnost v tlaku ≥ 150 kPa  a 10% deformaci
  • Provozní teplota (°C): -40 až +80
  • Tepelná vodivost (EN 12667:2001): 0,007 W/m·K (klasický konstrukční parametr **)
  • Tepelný odpor (hodnota R): 2,86 m2·K/W (tloušťka 20 mm), 3,57 m2·K/W (tloušťka 25 mm), 4,29 m2·K/W (tloušťka 30 mm), 5,71 m2·K/W (tloušťka 40 mm), 7,141 m2·K/W (tloušťka 50 mm)
VIP Panel VIP deska, vakuová izolace Kingspan Optim-R detail
Vakuový izolační panel Kingspan OPTIM-R®, detail

* Další rozměry desek k dispozici na objednávku v závislosti na dodávaném množství.
** Klasický konstrukční parametr umožňující hranový jev


Stáhněte si produktový katalog Kingspan OPTIM-R®


VIDEO: Využití vakuového izolantu Kingspan OPTIM-R® v tepelněizolační skladbě terasy na youtube kanálu společnosti AZ Promo. Podívejte se na záznam z webináře

Technické údaje

Základní charakteristiky Vlastnost
Součinitel tepelné vodivosti λD 0,007 W/m·K
Standardní rozměry* 300,400 x 300 mm
400,600 x 600 mm
300, 400,600 x 1 200 mm
Výrobní tloušťky 20-25-30-40-50 mm
Opracování hran Standardně s rovnou hranou
Třída reakce na oheň EN 13501-1 E
Prohlášení o vlastnostech1 1000.CPR.2016.OPTIM-R.001
Objemová hmotnost ca. 180 do 210 kg/m3 (podle tloušťky desky)
Pevnost v tlaku ≥ 150 kPa (při 10% deformaci)
Provozní teplota - 40 °C až  + 80 °C
Informace o zpracování Dbejte prosím pokynů k manipulaci OPTIM-R®

* Ostatní tloušťky a rozměry na vyžádání, více informací na www.kingspaninsulation.cz.

Tloušťka výrobku
(mm)
Součinitel tepelné vodivosti λD
(W/m·K)
Tepelný odpor
(m2·K/W)
Součinitel prostupu tepla U*
(W/m2·K)
20 0,007 2,86 0,335
25 0,007 3,57 0,270
30 0,007 4,29 0,225
40 0,007 5,71 0,170
50 0,007 7,14 0,135

* Hodnoty U musí být v případě aplikace do konkrétní skladby ověřeny výpočtem.


Kingspan®, divize Izolací
logo Kingspan®, divize Izolací

Společnost Kingspan Izolace vyrábí a prodává vysoce kvalitní izolační desky pro obytné a užitkové budovy, které jsou vhodné i k dalším průmyslovým účelům v celé Evropě. V porovnání s tradičními izolačními materiály poskytují naše izolační desky nejvyšší ...