Pavilóny jsou vůči sobě pootočeny o 90° a vytvářejí tak mezi sebou zajímavé polouzavřené prostory pro pobyt dětí. Jednotlivá oddělení jsou doplněna velkými dřevěnými terasami.
Modrá pro kluky a růžová pro děvčata už dávno nejsou pravidlem! V dětských pokojích se na stěnách stále častěji objevují nejrůznější barevné odstíny. „Barvami použitými v dětském pokoji ovlivňujeme náladu a chování našich dětí, můžeme podpořit jejich hravost a kreativitu, ovlivnit jejich soustředění, a zároveň umožnit jim relaxovat,“ říká interiérová designérka Hana Zmitková. Moderní interiérové barvy navíc dokáží také ochránit dětské zdraví.
Probíhají práce na zateplení, výměnách oken a svítidel. Dodavatelem úsporného projektu v 9 objektech menz a kolejí ČVUT je společnost ENESA, dcera ČEZ ESCO. Konkrétně jde o Koleje Strahov, Hlávkovu kolej, Koleje Podolí, Masarykovu kolej, Sinkuleho kolej, Dejvickou kolej, Kolej Orlík a Kolej Bubeneč.
I při použití vysoce kvalitních stavebních materiálů dochází postupem času ke změnám na povrchu fasád domů. Stejně je tomu u železobetonových konstrukcí, například teras či balkonů. Není to však důvod k obavám, neboť společnost Baumit nabízí celou řadu svých výrobků pro renovaci a obnovu, a to vždy v systémovém řešení.
Moderní architekturu a design ovládá již několik let minimalismus. Stylotvorným prvkem interiéru jsou nepochybně skryté zárubně, které dotahují koncept estetické čistoty a přímých linií k dokonalosti. Dveře a skryté zárubně Dorsis Fortius 52 pak představují naprostou špičku v segmentu dveří a skrytých zárubní.
Současný trh stavebních materiálů nabízí řadu velmi atraktivních materiálů. Jedním z nich jsou i trojrozměrné fasádní prvky StoDeco z minerálního granulátu Verolith, které na českém trhu nabízí společnost Sto. Díky svým vlastnostem a nabídce sériových i na míru vyrobených dílů představují ideální cestu k dokonale provedeným fasádním profilům, šambránám, římsám, obloukům, bosážím a dalším dekorativním prvkům fasády.
Odborný Novela vyhlášky o energetické náročnosti (nově vyhláška č. 264/2020 Sb.) mění požadavky na budovy s téměř nulovou spotřebou energie (tzv. NZEBy). Od roku 2022 se zvyšuje důraz na koncepční přístup architekta či projektanta i důraz na využití obnovitelných zdrojů energie. Zpřísnění požadavků zasáhne především rozlehlé, nekompaktní a nevhodně orientované budovy. Ty svůj „energetický handicap“ budou muset dohnat realizací úspornějších technologií nebo obnovitelných zdrojů energie. Budovy s kvalitním energetickým konceptem naopak změny požadavků zasáhnou jen okrajově. Nově tak budou investiční náklady novostavby více závislé na šikovnosti a kvalifikaci projekčního týmu.