Potřebujete pro váš bytový dům vyřešit
financování oprav
rekonstrukci kotelny
úspory energií
větrání
registrace
Rekonstrukce a provoz bytových domů
Motto: Nové povinnosti k elektromobilitě a vyúčtování vody a tepla.
Zdroje financí z nových dotací.
středa 3. 11. 2021
Praha
registrace
Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
TZB studio
zobrazit program

Schüco na BAU 2015: tepelná izolace, automatizace a minimalismus

Lednová prezentace společnosti Schüco International KG na stavebním veletrhu BAU přiblížila návštěvníkům z celého světa řadu zajímavých novinek v portfoliu hliníkových okenních, dveřních a fasádních systémů pro rezidenční i komerční výstavbu. Kvalitní zpracování přesvědčuje svobodným, individualizovaným přístupem i efektivitou při výrobě a instalaci. Samozřejmostí je energetická účinnost systémových řešení.

Parametrická fasáda
Parametrická fasáda
Stánek Schüco
Stánek Schüco
V pozadí prototyp fasády Design Cover Concept
V pozadí prototyp fasády Design Cover Concept

 

V oblasti rezidenčního bydlení Schüco přináší širokou nabídku produktů, které splňují náročné požadavky architektů i investorů. Čistý, elegantní a minimalistický design, vynikající tepelně izolační vlastnosti, vysoká úroveň zabezpečení a nejmodernější technologie pro automatizované ovládání a spokojené užívání objektů, to jsou hlavní oblasti, kterými se okna, dveře a posuvné systémy ubírají.

Schüco AWS 90.SI+
Schüco AWS 90.SI+

Dobrým reprezentantem vynikajících tepelně izolačních vlastností je hliníkový okenní profil Schüco AWS 90.SI+, v Mnichově poprvé představený s certifikátem potvrzujícím vhodnost pro pasivní domy. Systém disponuje také designovou variantou blokových oken bez viditelných okenních křídel a ekologickou alternativu AWS 90.SI+ Green, která respektuje požadavek na využívání ekologických materiálů.

Schüco AWS 75.SI s kováním PASK
Schüco AWS 75.SI s kováním PASK
 

Mezi důležité předpoklady stavebních projektů dále patří bezbariérový přístup. Kromě moderních prvků automatizace s možností ovládání oken a dveří jednoduchým stisknutím tlačítka nebo na dálku přes počítač a chytrý telefon jsou v tomto ohledu základem bezprahové konstrukce velkoformátových oken a posuvných systémů. Řešení nabízí inovované kování PASK pro paralelně posuvné sklápěcí balkonové dveře a velkoformátová okna, nově představené v bezprahovém provedení.

 
Schüco ASS 77 PD.HI
Schüco ASS 77 PD.HI

Čistý minimalistický vzhled a maximální transparentnost dokonale naplňuje řada velkoformátových posuvných systémů ASS 77 PD s panoramatickým designem. Profily, vyráběné v několika úrovních tepelné izolace, mají rámy skryté ve stavební konstrukci, umožňují elektrické i manuální ovládání a atraktivní 90° rohové provedení.

Alespoň zmínkou představme také technologie SmartStop a SmartClose pro bezpečné zacházení s posuvnými systémy, základním principem je zpomalený dojezd a bezpečné brždění posuvného křídla.

Schüco Door Control System
Schüco Door Control System

Na nejnovějších technologiích si zakládá modulární systém pro ovládání, kontrolu vstupu a zabezpečení vchodových dveří Schüco Door Control System. Jednoduše řečeno jde o sofistikovaný ovládací panel z černého skla, elegantně zapuštěný nejčastěji přímo do dveřního profilu. Letošním vylepšením je integrace vybraných modulů do jediného pole s dotykovým displejem, a to včetně číselné klávesnice, u které se při každém novém vstupu číslice z bezpečnostních důvodů přeházejí, aby nebylo možné rozklíčovat vstupní kód. Systém je kompatibilní s chytrými telefony, IP adresami i inteligentními systémy řízení budov.

Schüco FWS 35 PD
Schüco FWS 35 PD
 

Významnou pozornost si zaslouží také inovace v sortimentu fasádních systémů Schüco pro komerční objekty. Po lednovém veletrhu v portfoliu bezesporu vyniká nový vysoce tepelně izolovaný subtilní systém FWS 35 PD, díky kterému lze realizovat téměř bezrámové prosklené opláštění. Panoramatický design s minimální pohledovou šířkou profilu 35 mm garantuje nerušený výhled zvnějšku i zevnitř. Profil navíc splňuje kritéria pasivní výstavby.

 
Schüco FWS 60 CV
Schüco FWS 60 CV

Maximálně transparentní architekturu podporuje také nový systém FWS 60 CV (Concealed Vent). Jedná se o revoluční řešení skrytě integrovaných otvíravých prvků ve fasádě, opět v kombinaci minimální pohledové šířky a výborných hodnot tepelné i zvukové izolace. Otvíravě výklopná část, instalovaná od stropu až na zem, je tak od pevné fasády zvnějšku k nerozeznání, při vnitřním pohledu rozdíl prozradí pouze klika.

Pro více informací navštivte www.schueco.cz.


Schüco International KG
logo Schüco International KG

Společnost Schüco International KG nabízí systémy pro okna, dveře a fasády, které splňují vysoké požadavky na design, komfort a bezpečnost. Zároveň díky energetické efektivitě redukují emise CO2 a přispívají tak k šetření přírodních zdrojů.