Ytong zve odborníky k Dialogu o tepelnětechnických otázkách

Datum: 8.9.2016  |  Organizace: Xella CZ, s.r.o.  |  Firemní článek

Společnost Xella CZ zve projektanty a architekty na odbornou konferenci Ytong Dialog, která probíhá v říjnu v několika městech České republiky. Letos se zaměří na tepelnětechnickou stránku výstavby a projektování a představeny budou i nové aplikace pro projektanty. Součástí je opět i praktická ukázka práce se systémem Ytong i celá řada případových studií z praxe odborníků Ytongu.

Xella CZ, s.r.o.
Vodní 550
664 62 Hrušovany u Brna

tel.:547 101 124, zákaznická info linka 800 828 828
e-mail:
web:www.ytong.cz

Odborná veřejnost se seznámí s inovativními prvky sortimentu, mezi nimiž je nejdůležitější tepelněizolační tvárnice Lambda YQ a systémové doplňky, které umožňují stavět celou stěnu tak, aby bylo dosaženo jejích optimálních tepelněizolačních vlastností. Jednou z těchto novinek budou i systémové omítky Ytong. Praktická ukázka se i letos bude týkat unikátního systému masivní střechy Ytong Komfort. Na fragmentu bude předvedena skladba izolačního souvrství nad masivní konstrukcí a hosté konference tak uvidí kompletně celou skladbu střechy.

Hostem konference bude Ing. Libor Hrubý z Centra pasivního domu, jehož tématem budou normy pro získání dotace Nová zelená úsporám a pasivní výstavba. Poskytne návštěvníkům detailní teoretické informace v otázkách tepelné techniky ve vztahu k současnému trhu stavebních materiálů.

Tématu energetické hospodárnosti budov se bude věnovat Ing. Petr Mareček, pracovník technického back officu a inovativního oddělení Ytong, který má za sebou řadu úspěšných realizací pasivních budov. Zaměří se na řešení výstavby pasivního domu formou jednovrstvého zdění bez zateplování. Předvede konkrétní ukázky tepelnětechnických konstrukcí a zaměří se na stránku získání dotací pro tento typ výstavby.

V oddíle věnovanému moderního projektování budou představeny nové aplikace, jako informační model budovy BIM, aplikace pro statistické výpočty Statix a pozornost bude věnována také certifikátům LEED a BREEAM ve vztahu k materiálu Ytong.

Účast pro odbornou veřejnost je bezplatná. Ytong Dialog nyní probíhá v Ostravě, Brně, Praze, Českých Budějovicích a Liberci. Zájemci se mohou přihlásit přes web společnosti www.ytong.cz

 

Datum: 8.9.2016
Organizace: Xella CZ, s.r.o.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


 
 

Aktuální články na ESTAV.czČeský ostrovní dům zve na Pohled do budoucnosti, seminář o domě v roce 2030Při stavbě v Hradci Králové objevili archeologové opevnění, projekt investor upravíRoudnice nabídne pozemky na stavbu domů v centru městaBudování nejvyšší stavby světa jde zatím podle plánu