Potřebujete pro váš bytový dům vyřešit
financování oprav
rekonstrukci kotelny
úspory energií
větrání
registrace
Rekonstrukce a provoz bytových domů
Motto: Nové povinnosti k elektromobilitě a vyúčtování vody a tepla.
Zdroje financí z nových dotací.
středa 3. 11. 2021
Praha
registrace
Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
TZB studio
zobrazit program

Ytong zve odborníky k Dialogu o tepelnětechnických otázkách

Společnost Xella CZ zve projektanty a architekty na odbornou konferenci Ytong Dialog, která probíhá v říjnu v několika městech České republiky. Letos se zaměří na tepelnětechnickou stránku výstavby a projektování a představeny budou i nové aplikace pro projektanty. Součástí je opět i praktická ukázka práce se systémem Ytong i celá řada případových studií z praxe odborníků Ytongu.


Odborná veřejnost se seznámí s inovativními prvky sortimentu, mezi nimiž je nejdůležitější tepelněizolační tvárnice Lambda YQ a systémové doplňky, které umožňují stavět celou stěnu tak, aby bylo dosaženo jejích optimálních tepelněizolačních vlastností. Jednou z těchto novinek budou i systémové omítky Ytong. Praktická ukázka se i letos bude týkat unikátního systému masivní střechy Ytong Komfort. Na fragmentu bude předvedena skladba izolačního souvrství nad masivní konstrukcí a hosté konference tak uvidí kompletně celou skladbu střechy.

Hostem konference bude Ing. Libor Hrubý z Centra pasivního domu, jehož tématem budou normy pro získání dotace Nová zelená úsporám a pasivní výstavba. Poskytne návštěvníkům detailní teoretické informace v otázkách tepelné techniky ve vztahu k současnému trhu stavebních materiálů.

Tématu energetické hospodárnosti budov se bude věnovat Ing. Petr Mareček, pracovník technického back officu a inovativního oddělení Ytong, který má za sebou řadu úspěšných realizací pasivních budov. Zaměří se na řešení výstavby pasivního domu formou jednovrstvého zdění bez zateplování. Předvede konkrétní ukázky tepelnětechnických konstrukcí a zaměří se na stránku získání dotací pro tento typ výstavby.

V oddíle věnovanému moderního projektování budou představeny nové aplikace, jako informační model budovy BIM, aplikace pro statistické výpočty Statix a pozornost bude věnována také certifikátům LEED a BREEAM ve vztahu k materiálu Ytong.

Účast pro odbornou veřejnost je bezplatná. Ytong Dialog nyní probíhá v Ostravě, Brně, Praze, Českých Budějovicích a Liberci. Zájemci se mohou přihlásit přes web společnosti www.ytong.cz


Xella CZ, s.r.o.
logo Xella CZ, s.r.o.

Kompletní stavební systém Ytong nabízí ucelené řešení celé hrubé stavby i povrchových úprav. Zahrnuje tepelněizolační řadu tvárnic Lambda YQ, s níž je možné dosáhnout hodnot pasivní výstavby i jednovrstvým zděním bez zateplování.