6 rodinných domů z Ytongu za 25 pracovních dní - výstavba v přímém přenosu

Unikátní projekt TZB-info - sledování výstavby 6 rodinných domů v Ostravě
Datum: 14.10.2014  |  Autor: Ing. Petr Bohuslávek, redakce

V Ostravě odstartoval projekt třech rodinných dvojdomků zděných ze systému Ytong. Hrubá stavba začala 29. září, dokončena bude do 25 pracovních dní. Hotové domy budou předány majitelům v dubnu 2015.

O projektu

Rodinné domy jsou jedno a dvoupodlažní a jsou určené jak pro starší páry, tak pro mladé rodiny.
Cílem akce je ukázat, že i zděnou technologií lze postavit rodinný dům v bleskovém termínu několika málo týdnů.


Stavbu provádí společnost DK1, dlouholetý partner společnosti Xella pro realizaci staveb ze systému Ytong.
„Zděné domy běžně realizujeme za dva měsíce. Celé je to jen o skvělé přípravě a organizaci práce,“ vysvětluje majitel firmy, pan Daniel Kozel a dodává: „Neřeším, zda sádrokarton stojí o korunu víc nebo míň. Řeším, abych ho měl na stavbě od blízkého dodavatele a ve správný okamžik. Čas je to, co mě stojí opravdové peníze.“

Zděné domky rostou doslova před očima. V době naší návštěvy se u prvního již realizoval strop, rovněž ze systému Ytong, u druhého se dokončovalo zdivo prvního nadzemního podlaží. U dalších se začalo zdít a u posledního se dokončovaly přípravy základové desky pro zdění.

Harmonogram

29. 9. 2014 - základové konstrukce
8. 10. 2014 - zahájení zdění
30. 11. 2014 - dokončení hrubých staveb
duben 2015 - dokončení a předání novým majitelům

Hrubá stavba v přímém přenosu

Ostatně celý průběh hrubé stavby můžete díky on-line přenosu ze stavby sledovat kdykoliv i vy, a to na stránkách TZB-info nebo Xella. Přenos realizuje portál TZB-info. Současně jsou pořizovány snímky stavební kamerou BRINNO od firmy BOSTAR.

Stavba 6 rodinných domů z Ytongu - závod s časem v Ostravě v on-line přenosu

VIDEO: Stavba šesti rodinných domů pokračuje instalací podlahového vytápění
Stavbu šesti rodinných domů v Ostravě Porubě jsme na konci roku zastihli při montáži elektrického podlahového vytápění výrobce FENIX.

DK1 již jeden podobný projekt perfektně zvládla

Firma DK1 i Xella mají již zkušenost s podobným rekordním projektem Dům za 24 hodin. Dům za 24 hodin získal v nejprestižnější soutěži v oblasti public relation SABRE mezi více než 2000 přihlášenými ocenění Golden Sabre a byl oceněn jako jediná práce z České republiky. Důležité je, že se nejednalo o nějaký spociální objekt, rodinný dům je běžně obýván.

 

Hodnotit:  

Datum: 14.10.2014
Autor: Ing. Petr Bohuslávek, redakce   všechny články autoraSdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcíchDiskuse (žádný příspěvek, přidat nový)


 
 

Aktuální články na ESTAV.czDo 3. ročníku České ceny za architekturu se přihlásilo 145 realizacíDveře bez rušivých detailů pro dokonalý interiérSpolečnost HELUZ byla oceněna na veletrhu ConecoNa chatě po zimě zkontrolujte navlhlé zásuvky či prodlužovací kabely