Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

„Vybrala jsem si HELUZ, protože to jsou kvalitní české cihly,“ říká Bára Špotáková

Zlatá oštěpařka Bára Špotáková se stala na dva roky oficiální tváří české firmy HELUZ. Důvodů ke vzájemnému propojení bylo několik. Cihly HELUZ jsou špičkou v českém stavebnictví, stejně jako Bára Špotáková v českém sportu. Navíc se oštěpařka rozhodla postavit vlastní rodinný dům právě z těchto cihel.

Oštěpařka Bára Špotáková novou tváří firmy HELUZ

Vybrala jsem si HELUZ, protože to jsou kvalitní české cihly Bára Špotáková

„Připravili jsme nový katalog našich výrobků pro rok 2014, kde si zákazníci budou moci vybrat z naší široké nabídky. Na titulní straně je fotografie krásné Báry Špotákové. Další marketingové aktivity jsou rozpracované,“ prozradil obchodní ředitel společnosti Jan Krampl. Dosud firma nepracovala při své prezentaci s žádnou známou osobností. Bára Špotáková tak bude historicky první známou osobností, která bude tváří české cihlářské firmy. „Vybrala jsem si HELUZ, protože to jsou kvalitní české cihly,“ vysvětluje své rozhodnutí Špotáková.

Dobrá volba stavebního materiálu vám může ušetřit nemalé peníze na provozních nákladech. Záleží na obvodové konstrukci domu, způsobu vytápění a větrání. Důležitou vlastností jsou tepelněizolační parametry materiálů pro obvodové zdivo. Když se pouštíte do stavby rodinného domu, nejprve zvažte, jaký materiál zvolíte pro hrubou stavbu. Je to základ celého budoucího domu a už nikdy nebude možné jej vyměnit. Zkrátka tady platí, že cihlu ničím lepším nenahradíte.

Ideální bydlení je takové, které je zdravé, pohodlné a úsporné. Všechny tyto podmínky umí cihly HELUZ zajistit. Cihly jsou vyráběny bez přídavků jakýchkoliv chemických přísad, proto bydlení v domech z těchto cihel je absolutně zdravé. Bydlet úsporně znamená bydlet v energeticky nenáročném domě. Nástavbou jsou energeticky aktivní domy, které si umí z obnovitelných zdrojů samy energii vyrobit. Nízkoenergetické domy spotřebovávají o polovinu méně energie než běžné stavby. A to už jsou výrazné úspory, které můžete investovat jinam. Například do volného času a do sportu.

Pojítkem je zlatá medaile

Českou firmu HELUZ a oštěpařku Báru Špotákovou spojují zlaté medaile. Každý je má z oboru, kterému se věnuje celý život. Bára se atletice věnuje od páté třídy základní školy, HELUZ úspěšně pokračuje ve výrobě cihel, které mají v Dolním Bukovsku více než stotřicetiletou tradici.

Bára Špotáková je dvojnásobná vítězka olympijských her v Pekingu (2008) a Londýně (2012). HELUZ je nositelem několika zlatých medailí – za zdivo, překlady, cihly a komíny. V anketě Atlet roku zvítězila Bára po šesté v řadě a po šesté převzala zlatou cihličku. HELUZ získal ocenění Nejlepší výrobce stavebnin roku 2008 a 2012, tedy ve stejných letech jako Bára zlaté medaile na olympiádě.

Vybrala jsem si HELUZ, protože to jsou kvalitní české cihly Bára Špotáková HELUZ FamilyVybrala jsem si HELUZ, protože to jsou kvalitní české cihly Bára ŠpotákováVybrala jsem si HELUZ, protože to jsou kvalitní české cihly Bára Špotáková HELUZ Family

Další novinkou na rok 2014 je slogan, který koresponduje s kampaní – Stavte s těmi nejlepšími. HELUZ uvedl na trh novou generaci cihel pod názvem HELUZ Family, která má nejlepší tepelněizolační vlastnosti na českém trhu v porovnání s ostatními materiály. Jsou určené pro výstavbu domů s nízkou spotřebou tepla na vytápění, tedy pro nízkoenergetické a pasivní domy.

HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.
logo HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.

Společnost HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. je největším českým výrobcem cihelného materiálu. Zákazníkům nabízí komplexní cihelný systém pro hrubou stavbu, který zahrnuje: cihly pro obvodové, nosné, příčkové a akustické zdivo, keramické stropy a překlady, ...