Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Budovy s téměř nulovou spotřebou energie
Archiv článků od 30.8.2010 do 20.10.2010

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články

20.10.2010
Insight Home, a.s.

Inteligentní domy a byty již nejsou hudbou budoucnosti pro několik technických nadšenců nebo nedostupným luxusem pro pár vyvolených. Díky systému inHome jsou inteligentní systémy dostupnou možností pro všechny, kdo chtějí moderně bydlet, šetřit prostředky na provoz a zvýšit zabezpečení domácnosti.

18.10.2010
doc. Ing. Josef Chybík, CSc., Centrum pasivního domu

Termín hrubá stavba není v současné legislativě nikde zakotvený. Jedná se o pojem zvykový, který je však ve stavební teorii i v praxi běžně používán. Pochází z období centrálně plánovaného hospodářství, kdy se stavební činnosti členily na hlavní stavební výrobu - HSV a přidruženou stavební výrobu - PSV. Hrubá stavba se týká prací HSV - základů, vertikálních a horizontálních nosných konstrukcí a nosných prvků zastřešení, což jsou krovy nebo vazníkové soustavy.

17.10.2010
HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.

V prostorách pivovaru Černá Hora byly 16. září 2010 již tradičně vyhlášeny výsledky 3. ročníku soutěže Nejlepší výrobce stavebnin roku. Společnost HELUZ cihlářský průmysl v. o. s. slavila úspěch hned dvakrát – objevila se v užší nominaci soutěže v kategorii nad 150 zaměstnanců a zároveň vyhrála cenu časopisu Stavebnictví.

13.10.2010
BETONOVÉ STAVBY - GROUP s.r.o. Klatovy

Použitím zdiva firmy BETONOVÉ STAVBY-GROUP s.r.o. a zateplovacího sytému firmy MAXIT franken maxit gruppe dosáhneme výborné izolační schopnosti zdiva a zároveň akumulace tepla. Systém ULTRA THERM lze zařadit do kategorie B - Energeticky úsporný až Nízkoenergetický dům.

12.10.2010
Deceuninck, spol. s r. o.

Společnost Deceuninck nabízí jako první na českém trhu šestikomorové plastové okenní profily Eforte, které při použití běžné ocelové výztuhy nabízí řešení pro okna do pasivních domů. Domy v pasivním standardu vyžadují okna, které splňují ty nejnáročnější tepelně-technické požadavky. Tyto nároky jsou kladeny nejen na okna jako celek, ale i na jejich dílčí části, a to včetně okenních profilů.

12.10.2010
Ing. Petr Bohuslávek, redakce

Energoklastr, ČVUT a CVVI uspořádali ve dnech od 13. do 17. září 2010 v Praze workshop a konferenci Advanced HVAC Control 2010 na téma pokročilé řízení systémů vytápění, větrání a klimatizace. Poslechněte si nejzajímavější přednášky z konference.

4.10.2010

Poptávka investorů po pasivních domech se neustále zvyšuje. Nově se o pasivní domy zajímají i instituce veřejné správy. Tento trend nesporně podpořila také nová Směrnice o energetické náročnosti budov. Již šest let pořádaná Centrum pasivního domu mezinárodní konference o pasivních domech. Letošní ročník - PASIVNÍ DOMY 2010 - začíná již 14. října!

1.10.2010
Vlastimil Růžička, redakce

Centrum pasivního domu se sídlem v Brně uspořádalo v rámci doprovodného programu stavebního veletrhu For Arch 2010 seminář Pasivní domy. Zájemci mohli navštívit také výstavní stánek sdružení, kde získali ústní i tištěné informace a mohli si domluvit individuální konzultace s těmi nejpovolanějšími.

27.9.2010
VELUX Česká republika, s.r.o.

Podkroví domu je třeba dokonale ochránit proti slunečnímu žáru v létě, proti chladu v zimě, a po celý rok proti dešti a nepohodě. Výběr vhodných skel, která přesně odpovídají našim požadavkům, je proto mimořádně důležitý.

27.9.2010
Ing. Lucie Šancová, Mgr. František Macholda, MBA, Ing. Jan Antonín, Ing. Petr Vogel, EKOWATT, Ing. Petr Kotek, Ph.D., Ing. Gabriela Krajcarová, doc. Ing. Hana Gattermayerová, CSc.

Tepelnětechnické vlastnosti obvodových konstrukcí významně ovlivňují energetickou náročnost panelových domů. V současné praxi často dochází k podceňování dimenzování zateplovacích systémů. Článek se zabývá návrhem optimální tloušťky tepelné izolace z hlediska ekonomiky a energetické náročnosti.

22.9.2010
Vlastimil Růžička, Ing. Petr Bohuslávek, redakce

Doprovodný program 21. mezinárodního stavebního veletrhu For Arch 2010 (21. až 25. září) v pražském veletržním areálu Letňany hostil první den svého konání konferenci Revitalizace bytových domů. Exkluzivně nabízíme nejdůležitější postřehy z konference.

20.9.2010
doc. Ing. Josef Chybík, CSc.

Současnost charakterizují aktuální témata spojená s ubývajícími zásobami surovinových a energetických zdrojů, s globálními klimatickými změnami a s nadměrným znečišťováním půd, vody a ovzduší. Tyto procesy významně ovlivňují produkty stavební výroby. Je známo, že výstavba a vlastní provoz budov patří mezi hlavní spotřebitele materiálových a energetických zdrojů a významné znečišťovatele životního prostředí, a to nejen v období realizace, ale v průběhu všech fází jejich existence. Podívejme se na některé přírodní materiály.

17.9.2010
Wienerberger s.r.o.

Chystáte se stavět dům nebo jen rekonstruovat či přistavovat? Přijďte se od 21. do 25. září podívat do Prahy – Letňan na mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH a seznamte se s novinkami POROTHERM!

9.9.2010
REHAU, s.r.o.

Říká se, že po zdraví je pro většinu obyvatel druhou nejvýznamnější věcí bydlení. Zejména v poslední době se do popředí diskusí o bydlení dostává téma provozních nákladů. Stále více majitelů a uživatelů nejen rodinných domů začíná pociťovat potřebu odpovědi nejen na výši úhrady za stále se zvyšující ceny energií, ale hlavně zda existují účinná řešení.

8.9.2010
HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.

Nepálené cihly mají velmi dlouhou tradici, teprve v 19. století je začaly vytlačovat cihly pálené. Nyní se však nepálená hliněná cihla opět vrací. S její průmyslovou výrobou začala v květnu cihelna v severočeských Libochovicích patřící české společnosti HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. Ocení ji zejména milovníci ekologie a vyznavači přírodního stylu života a bydlení.

6.9.2010
Ing. Jiří Skřipský, DiS., Ing. Viktor Zwiener, Ph.D.

Na diagnostickém pracovišti Atelieru DEK jsme za poslední čtyři roky provedli měření těsnosti Blower-Door test na více než 150 objektech. Sledovali jsme souvislosti mezi naměřenou hodnotou intenzity výměny vzduchu (n50) stanovenou metodou Blower-Door test a konstrukčními aspekty. Cílem bylo zhodnotit potenciál jednotlivých konstrukčních principů pro dosažení požadované vzduchotěsnosti. Dále bylo naším záměrem určit u jednotlivých konstrukčních principů charakteristické netěsnosti, které se u nich často opakují. V příspěvku uvádíme závěry naší analýzy.

3.9.2010

Vysoká pevnost bloků VAPIS umožňuje výrazné snížení tloušťky zdiva, přičemž vysoká objemová hmotnost zajišťuje výbornou vzduchovou neprůzvučnost. Vápenopískové zdivo VAPIS se uplatňuje při výstavbě obvodových nebo vnitřních stěn, nosných i nenosných, které se zdí s vysokou přesností na tenkovrstvou maltu v ložné spáře.

31.8.2010
Wienerberger s.r.o.

Plánujete výstavbu rodinného domu a váháte, zda začít na podzim a riskovat první mrazíky? Rozhodli jste se pustit do stavění sami a potřebujete poradit třeba s technologií zdění na pěnu? Jestliže budete stavět z POROTHERMu, nic z toho pro vás nebude problém!

30.8.2010
Ing. Zuzana Fišarová, Ing. Karel Šuhajda, Ph.D., Ing. David Bečkovský, Ing. Radim Kolář, VUT v Brně, Fakulta stavební, Ústav pozemního stavitelství

Využití dřeva v oblasti stavebnictví je velmi aktuálním tématem, zejména s ohledem na možnost realizace často diskutované nízkoenergetické či pasivní výstavby. Význam při využití stoupá také s ohledem na charakter dřeva jako poměrně bezproblémově dostupného obnovitelného a lehce recyklovatelného stavebního materiálu.Podívejme se na některé možnosti. Článek vznikl za podpory VVZ MSM 0021630511 Progresivní stavební materiály s využitím druhotných surovin a jejich vliv na životnost konstrukcí.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama