Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Budovy s téměř nulovou spotřebou energie
Archiv článků od 20.4.2010 do 11.6.2010

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články

11.6.2010
VELUX Česká republika, s.r.o.

Projekt VELUX Model Home 2020 - Aktivní dům zahrnuje výstavbu a následné zkoumání 6 experimentálních aktivních domů v různých částech Evropy. Cílem je energetická úspornost a vytváření kvalitního a zdravého vnitřního prostředí budov. Projekt VELUX Model Home 2020 patří mezi hlavní výzvy současného stavebnictví.

5.6.2010
Energy Centre České Budějovice

Když Energy Centre České Budějovice na podzim minulého roku uspořádalo Základní vzdělávací kurz pro energetické poradce, byl o tento kurz obrovský zájem a počet přihlášených zájemců z celé republiky několikanásobně překročil kapacitu kurzu. Jedná se totiž o ojedinělou akci svého druhu v České republice.

3.6.2010
James Hardie Europe GmbH, o.s.

Významný tuzemský výrobce dřevostaveb, společnost MS HAUS, připravila pro širokou veřejnost "veřejnou stavbu" domu. Stavba se uskuteční v sobotu 5.6. v obci Blešno u Hradce Králové a vítáni jsou všichni fanoušci montovaných dřevostaveb, ať už z řad široké veřejnosti či zájemců o koupi domu.

27.5.2010
Deceuninck, spol. s r.o., Petr Sýs

Okna Deceuninck - tepelněizolační vlastnosti, spárová průvzdušnost, povrchová teplota, doporučené hodnoty tepelné prostupnosti U, program Zelená úsporám. Vývoj a aplikace nových technologií v oblasti materiálů použitých na výrobu profilů nebo skel. Novinka Zendow+ a Inoutic Prestige pro pasivní domy.

26.5.2010
Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize ISOVER

Společnost Saint-Gobain Isover CZ s.r.o. vyhlásila v dubnu roku 2010 poprvé také v České republice již třetí ročník mezinárodní přehlídky Energy Efficiency Best of Awards 2011.

22.5.2010
James Hardie Europe GmbH, o.s.

Systém bydlení ATRIO WOOD byl ve firmě DOMY START ze Zlína vyvinut se základním cílem uspokojit bytové potřeby osob, které se ocitnou v nepříznivé sociální situaci a jejichž snížená soběstačnost je způsobena zejména věkem nebo zdravotním stavem a z něj plynoucími zdravotními a sociálními důsledky.

20.5.2010
Lindab střešní krytiny

Inspirace tradiční skandinávskou architekturou i roubenkami z podještědí, kombinující klasickou zděnou technologii suterénu zapuštěného do terénu s nízkoenergetickou montovanou stavbou přízemí systémem LindabConstruline – to je nově postavený rodinný dům v obci Klínec, na úpatí brdských lesů.

19.5.2010
ROCKWOOL, a.s.

Proč zateplovat? Jakou izolaci použít a ušetřit? Jak a kde výhodně nakoupit izolace pro zateplení? Jak využít dotaci z programu Zelená úsporám při zateplení domu? Odpovědi na tyto a mnohé další otázky získáte na Internetovém portále www.zacnetesetrit.cz

17.5.2010
doc. Ing. arch. Hana Urbášková, Ph.D.

Okno v pasivním domě je výrazným výtvarným prvkem ovlivňujícím celkový charakter domu a zároveň ovlivňujícím i jeho energetickou spotřebu. Okna i dveře jsou díky slunečním ziskům klíčovým prvkem vnějšího obvodového pláště, zejména v pasivním domě.

12.5.2010
Wienerberger s.r.o.

Uspořádání briefingu o nízkoenergetickém stavění, představení odborné publikace pro projektanty a zisk ocenění za provedení. To vše si připsala na svoje konto společnost Wienerberger na veletrhu IBF 2010.

8.5.2010
Stanislav Karásek, Centrum pasivního domu

Dnes by mělo být zcela běžné, současně s rekonstrukcí fyzického stavu budovy provést i rekonstrukci energetickou. Čili snížit energetickou náročnost budovy na přijatelnou mez. Při rekonstrukci domu v Prostějovičkách jsme si stanovili limity spotřeby tepla, které se nám jevily jako cenově přijatelné řešení.

6.5.2010
ing. Karel Melichárek, redakce

V rámci textů z oblasti osobních zkušeností se stavbou pasivního domu nabízíme příspěvek inženýra Karla Melichárka ze Šenova. Příspěvek zazněl na semináři Dřevostavby ve Volyni.

2.5.2010
Ing. Petr Živný, Pro Windows, s.r.o.

Víte podle čeho vybírat dodavatele oken a montážní firmu? Článek odpoví na důležité otázky spojené s výběrem oken, samotného rámu, zasklení, kování, parapetů a doplňků, jako jsou stínicí prostředky apod. Autor vychází zejména z vlastních zkušeností dodavatele, výrobce a technického dozoru.

26.4.2010
prof. Ing. Jiří Vaverka. DrSc., VUT v Brně, Fakulta stavební

Základním významem použití inertního plynu v meziskelním prostoru izolačních skel je jeho nižší tepelná vodivost, tedy schopnost poskytnout větší odpor plynu proti přestupu tepla. Příspěvek analyzuje proměnnost součinitele prostupu tepla skla Ug v závislosti na změně koncentrace inertních plynů.

23.4.2010
IP IZOLACE POLNÁ, s.r.o.

Na veletrhu IBF byla představena novinka v technologiích pro zateplování MAGMARELAX® ECO. Má nadstandardní vlastnosti a překvapuje svým vzhledem. „Jde o revoluční řadu minerální izolace, která klade důraz na ekologii. Netradiční bílá barva ukazuje na čistotu materiálu,“ uvádí Ing. Radim Vaněk, jednatel spol. IP Izolace Polná.

22.4.2010
TROCAL

Známé úsloví praví, že lepší je nepřítelem dobrého... Stejně jako v ostatních odvětvích lidské činnosti, tak i v oblasti výplní otvorů - tedy oken a dveří - je snaha o "lepší" neustálým motorem vývoje. Před několika málo lety jsme se rozplývali nad vynikajícími parametry 5komorových profilů a dnes je tato technologie na prahu smetiště dějin...

20.4.2010
REHAU, s.r.o., Ivo Zeman

V oblasti výroby a dodávek otvorových výplní přetrvává a s krizí se ještě prohlubuje výrazný přetlak dodavatelských kapacit, a to ani ne v oblasti prvovýroby českých producentů, ale především v dovozech ze zahraničí. Ty jsou zpravidla levnější, ovšem často také méně kvalitní a mají za cíl jedno: prodat.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama