Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Budovy s téměř nulovou spotřebou energie
Archiv článků od 20.10.2010 do 6.12.2010

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články

6.12.2010
Ing. Viktor Zwiener, Ph.D., DEKPROJEKT s.r.o.

V současné době se připravuje změna požadavkové tepelnětechnické normy ČSN 73 0540-2 [2]. Budeme se věnovat části kapitoly 7 zabývající se průvzdušností obálky budovy a těsnosti spár, kde se zřejmě dle dosavadního průběhu tvorby revize normy, provedou na rozdíl od jiných kapitol změny pouze "kosmetické". Domníváme se, že hodnota intenzity výměny vzduchu n50 pro objekty s přirozeným větráním by se měla nejenom z doporučení změnit na požadavek, ale také snížit nejméně na v zahraničí obvyklou hodnotu n50,N ≤ 3,0 h-1.

5.12.2010
POROTHERM DŮM Wienerberger

Výstavba dobrého rodinného domu se neobejde bez splnění tří základních podmínek: kvalitního projektu, výborného stavebního materiálu a prověřené stavební firmy. Při výběru těchto nezbytností pomůže publikace „Postavíme vám dům“, kterou vydala společnost Wienerberger v rámci programu POROTHERM DŮM.

4.12.2010
SULKO s.r.o.

Moderní profilový systém oken SULKO HR + umožňuje větrání s rekuperací a je schválen Českým sdružením pro technická zařízení pro výměnu vzduchu v místnostech s plynovými spotřebiči a jeho využití při výměně oken garantuje správné splnění normy TPG.

3.12.2010
VELUX Česká republika, s.r.o.

Na západ od Vídně byl otevřen Sluneční dům (Sunlighthouse) – v pořadí třetí stavba v rámci celoevropského projektu VELUX Model Home 2020 postavená na principu aktivního domu. Sluneční dům nabízí zdravé vnitřní prostředí a uživatelský komfort, je energeticky efektivní a ohleduplný k životnímu prostředí.

29.11.2010
Ing. Petr Bohuslávek

V květnu byla schválena směrnice 2010/31/EU o energetické náročnosti budov – tzv. EPBD II nebo EPBD Recast. Členské země Unie jsou povinny nové požadavky implementovat do svých národních předpisů. Implementací směrnice 2010/31/EU se zabývalo několik konferencí na právě skončeném veletrhu Aqua-therm 2010. V následujícím článku nabízíme nejdůležitější fakta z přednesených prezentací konference EEBW a také odkazy na již publikované informace před a v průběhu Aqua-thermu 2010.

21.11.2010
SEVEn, The Energy Efficiency Center, z.ú.

Na 12. ročníku mezinárodní konference vystoupí mimo jiné Rut Bízková - náměstkyně ministra životního prostředí, Tomáš Hüner - náměstek ministra průmyslu a obchodu, Mirek Topolánek - ex-premiér ČR, Josef Fiřt - předseda Energetického regulačního úřadu a mnoho dalších významných osobností.

21.11.2010
Vlastimil Růžička

V rámci konference Pasivní domy 2010 nabídlo Centrum pasivního domu také zajímavé exkurze. Účastníci mohli navštívit stavby v okolí Brna, nebo cestovat za pasivními domy do sousedního Rakouska. S redakcí jsme navštívili moravské stavby.

20.11.2010
HOTJET CZ, s. r. o.

HOTJET uvádí na trh nejmodernější způsob modulace výkonu tepelných čerpadel s technologií digital scroll od firmy Copeland. Ačkoliv většina instalací si vystačí s klasickým tepelným čerpadlem, jsou situace, kdy se může regulace výkonu tepelného čerpadla hodit.

16.11.2010
A-Z výstavba fotovoltaických elektráren
na klíč od PRE

Otázka snížení nákladů na vytápění je trvale aktuální. S pomocí odborných poradců a interaktivní expozice v Centru energetického poradenství PRE je cesta k úsporám snazší. Můžete využít kalkulátory tepelných ztrát, informace k monitoringu úniků tepla a informace k oknům, tepelným čerpadlům, ohřevu vody, elektrickému vytápění a další.

9.11.2010
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Konferenci otevřel Ing. Petr Kučera, CSc., první přednášky přednesli JUDr. Jan Wagner, Ing. Irena Plocková a Ing. Petr Sedlák, Ph.D. Zazněla kritika zpracování energetického hodnocení budov i zpracovaných žádostí o dotace v titulech Nový panel i Zelená úsporám.

8.11.2010
Oknoplastik, s.r.o.

Pokud plánujete ve svém domě, bytě či na chatě výměnu stávajících oken za novější a kvalitnější, jistě zvažujete, zdali se rozhodnout pro plastová okna s nízkou údržbou anebo vsadit na "klasiku" a pořídit si dřevěná okna.

3.11.2010
KNAUF INSULATION, spol. s r.o.

I v současnosti jsou z praktického hlediska velmi oblíbené šikmé střechy, které nabízí rodinám další prostor k bydlení. Kvalitně realizovaná stavba vyžaduje použití vhodného kvalitního izolačního materiálu pro danou aplikaci. Tím je minerální izolace UNIFIT pro aplikaci do šikmých střech.

30.10.2010
ThermWet s.r.o.

ThermWet je česká společnost zabývající se rekuperací vzduchu a tepla v rodinných a bytových domech a výrobou dostupných kondenzačních rekuperátorů. Z mnoha realizací našich systémů jsme vybrali několik referencí, které si nyní můžete prostudovat na našich stránkách.

27.10.2010
Ing. Kateřina Koťarová, ADAN-úspory energie, s.r.o.

7. října 2010 uspořádala firma ADAN-úspory energie, s.r.o. v Praze odborný seminář na téma: "Současné trendy systémové techniky v domech nízkoenergetických a pasivních standardů - Zelená úsporám". Akce se uskutečnila ve spolupráci s ČKA a pod záštitou SFŽC České republiky. Hlavním mediálním partnerem akce bylo TZB info.

22.10.2010
ThermWet s.r.o.

Chystáte se rekonstruovat dům či byt? Uvažujete o tom, jak v rekonstruovaném domě snížit náklady na jeho vytápění? Díky systému řízeného větrání s rekuperací tepla zamezíte únikům tepla, ušetříte náklady na vytápění a navíc budete mít doma stále čerstvý vzduch. S rekuperačním systémem můžete získat i vyšší dotaci ze státního programu Zelená úsporám.

20.10.2010
Insight Home, a.s.

Inteligentní domy a byty již nejsou hudbou budoucnosti pro několik technických nadšenců nebo nedostupným luxusem pro pár vyvolených. Díky systému inHome jsou inteligentní systémy dostupnou možností pro všechny, kdo chtějí moderně bydlet, šetřit prostředky na provoz a zvýšit zabezpečení domácnosti.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama