Tepelná ochrana domů a využívání solárních zdrojů tepla

Seminář portálu TZB-info na veletrhu For Arch 2011
Datum: 7.9.2011  |  Autor: redakce

Zveme Vás na seminář, kde zazní informace o právě vycházející revizi tepelnětechnické požadavkové normy 73 0540-2, a to z úst člena normalizační komise Tepelná ochrana budov. Dále zazní přednášky s názornými příklady chyb při zateplování budov, o výzkumu průběhu teplot v inverzní skladbě střechy, principech jejího navrhování a o navrhování solárních kolektorů na bytové domy a jejich montáži na fasády bytových domů.

Seminář se koná 22. 9. 2011 od 10.30 hod. v Pražském veletržním areálu Letňany,
veletrh For Arch 2011, vstupní hala I, konferenční sál 3

Podrobný program:

10.30-11.00 Ing. Petr Bohuslávek (TZB-info): Provádění zateplovacích systémů a chyby v praktických příkladech
Od návrhu zateplovacího systému, jeho založení včetně přípravy až po provádění detailů.

11.00-11.30 Ing. Tomáš Kupsa (DEKPROJEKT s.r.o., energetický auditor, člen TNK Tepelná ochrana budov): Nová ČSN 73 0540-2:2011 Tepelná ochrana budov, Část 2: Požadavky
Nové tepelnětechnické požadavky na budovy a jejich důsledek na projektování a revitalizace budov; definice nulových domů a domů blízkých nule v nové normě podle požadavků EPBD II.

11.30-12.00 Ing. Vladimír Vymětalík (MONTAKO s.r.o.): Principy návrhu střech s opačným pořadím izolačních vrstev
Návrh systému inverzních střech vyžaduje pozornost z důvodu přímého působení vnějšího prostředí na souvrství nad hydroizolací a samotnou konstrukci střechy. Zazní úskalí jak z podhledu materiálového složení, tak konstrukčního uspořádání.

12.00-12.20 Jiří Kalina (oddělení projektů a realizace Regulus spol.s r.o.): Solární soustavy pro přípravu teplé vody v bytových domech
Nejen díky dotacím se podařilo v minulých letech vybudovat několik solárních soustav pro přípravu teplé vody v bytových domech. Nyní přinášíme první poznatky a zkušenosti z provozu.

12.20-12.40 Ing. Václav Frolík (Brilon CZ a.s.): Efektivní využití stávající plochy střechy a možnosti solárních kolektorů na fasády bytových domů
Kolektory VARISOL nabízejí nové možnosti architektům nejen v tom, aby rozhodli o jejich nejvhodnějším umístění, ale aby je kreativně použili jako vícefunkční části objektů. Často není možné anebo vhodné umístit kolektory na střeše a architekt může bez problémů navrhnout umístění na fasádu.

12.40-13.00 doc. Ing. Tomáš Matuška, Ph.D., Ing. Petr Bohuslávek: Doplnění informací a diskuze, projekt Solární kolektory na TZB-info

13.00-13.20 Ing. Ladislav Jůna (výkonný ředitel - Středoevropská asociace environmentálně efektivních a inteligentních budov), Ing. Jaromír Homola (marketing manažer): Vyhlášení začátku soutěže v návrhu environmentálně vyspělého a efektivního rodinného domu "nové generace"
Soutěž je určena pro týmy studentů vysokých škol z ČR a SR a je organizována. Středoevropskou asociací environmentálně efektivních a inteligentních budov AEEIB (www.aeeib.com/soutez).

Vstup zdarma. Těšíme se na Vaši účast

 

Hodnotit:  

Datum: 7.9.2011
Autor: redakceSdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcíchDiskuse (žádný příspěvek, přidat nový)


 
 

Aktuální články na ESTAV.czTřebíč plánuje rekonstrukci zimního stadionu za 200 milionů, pokud dostane dotaciVěznice nebo hotel? Architekti navrhli vězení, které nemá trestat ale napravovatObecné požadavky na nádrže dešťové, šedé nebo bílé vody - I.Lavmi for Primalex: Harmonické řešení interiéru