Zázemí pro zaměstnance KOMA MODULAR s materiály fermacell na podhledech, stěnách i podlahách

16.4.2014 | Fermacell GmbH, org. složka
Promyšlená koncepce z dílny architektonické kanceláře Chybík+Krištof AA, nejmodernější materiály včetně sádrovláknitých desek fermacell greenline dokáže oslovit nejen architekty a projektanty, ale také širokou veřejnost. V modulární výstavbě vidí mladí architekti budoucnost výstavby a dokazují to i novou ryzí modulární stavbou v areálu společnosti.

Nový Ski servis v obci Pstruží postavila ve velmi krátké době firma RD Rýmařov

7.4.2014 | Fermacell GmbH, org. složka
V říjnu 2012 započala výstavba dlouho očekávaného lyžařského areálu Plešivec v Krušných horách. Areál vznikl na „zelené louce“. Od listopadu do prosince loňského roku se na výstavbě podílela i společnost RD Rýmařov, která v obci Pstruží u Merklína (okres Karlovy Vary) postavila nový Ski servis.

Požární ochrana je celkem obtěžující záležitost – dokud nehoří

31.3.2014 | Miroslav Nyč,  Knauf Praha s.r.o.
Zdrojem nikdy nekončících změn jsou změny ve zkušebních normách v rámci CEN, v pravidlech pro rozšířené aplikace, v normách projektových a v neposlední řadě je nekonečnou inspirací k novým či zpřesňujícím řešením samotná odborná veřejnost. A každý podnět z reálných staveb je pro Knauf cenný.

Na co se připravit před rekonstrukcí podlahy?

24.3.2014 | LIAPOR Lias Vintířov - LSM, k.s.
Chcete vyměnit starou podlahu za novou s modernějším povrchem? Pak možná jako většina ostatních narazíte na problém – podklad podlahy je křivý a před instalací nového povrchu ho bude nutné vyrovnat. Rovný podklad je totiž důležitý nejen pro správné položení nových podlahových desek, ale také pro umístění nábytku a dalšího vybavení místnosti.

Nová extra hladká stěrka Thomsit DM pro vrstvy 0,5-10 mm

20.3.2014 | HENKEL ČR - divize THOMSIT
Nová samonivelační vyrovnávací hmota Thomsit DM vyniká vysokou pevností, dobrým rozlivem, hladkostí a nízkým vnitřním pnutím při schnutí. Stěrka je určena k dokonalému vyrovnání všech druhů potěrů a v jedné pracovní operaci s ní lze realizovat vrstvu 0,5–10 mm.

Předváděcí akce "Fermacell – lepší sádroš" v průběhu 3 měsíců navštíví 60 prodejen stavebnin

17.3.2014 | Fermacell GmbH, org. složka
Ve 37 českých a moravských městech a v 60 prodejnách stavebnin se v průběhu března až června 2014 představí na předváděcí akci „Fermacell – lepší sádroš“ sádrovláknité materiály Fermacell. Jak už název projektu napovídá, zákazníkům stavebnin budou velmi názorně předvedeny výhody materiálů fermacell ve srovnání s klasickým sádrokartonem.

Publikace "Fermacell: Navrhování a provádění dřevostaveb"

12.3.2014 | Fermacell GmbH, org. složka
Publikace „Fermacell: Navrhování a provádění dřevostaveb“ je určena nejen architektům, projektantům a prováděcím firmám, ale také statikům, stavebním úřadům a školám. Na téměř 140 stranách prezentuje expertní tým Fermacell své znalosti a praktické zkušenosti. Zdarma je ke stažení ve formátu PDF, případně si objednejte zpoplatněnou tištěnou verzi.

Nátěry na beton: typy, požadavky, normové parametry

3.3.2014 | Ing. Petr Tůma, Ph.D., Betonconsult Praha
Příspěvek popisuje základní rozdělení nátěrů na beton, které definuje norma ČSN EN 1504-2. Hodnotí jednotlivé předepsané parametry ve vztahu k požadavkům obvyklých konstrukcí a úvádí vhodná použití jednotlivých nátěrů. Uvedeny jsou příklady prováděných kontrol a posuzovaných závad.

Suché podlahy fermacell v prvorepublikovém hotelu Slunný dvůr

17.2.2014 | Fermacell GmbH, org. složka
Zchátralou budovu z 30. let 20. století, téměř k demolici, nynější majitelé citlivě zrekonstruovali s cílem navázat na dávné časy slávy tohoto hotelu. K vysokému komfortu hostů přispívají i podlahové prvky fermacell, které byly při rekonstrukci instalovány na ploše cca 620 m2 v hotelových pokojích

Unikátní luxusní moduly Comfort Line popírají kontejnerový vzhled stavby

4.2.2014 | Fermacell GmbH, org. složka
Řada referencí dokazuje vysokou kompetenci výrobce KOMA MODULAR s.r.o., letošní nové školky v Brně a Otrokovicích jsou přesto pozoruhodné. Unikátní moduly Comfort Line, vyvinuté vizovickým výrobcem, nemají mezi jinými moduly konkurenci – není totiž vidět typický kovový rám a ani fasáda nepřipomíná kontejner.

Měření povrchové teploty podlahových krytin při podlahovém vytápění a výpočet měrného tepelného toku podlahy

27.1.2014 | Ing. Iva Ambrožová, Ing. Petr Horák, Ph.D.
Článek se zabývá měřením povrchové teploty šesti podlahových krytin při podlahovém vytápění, výpočtu měrného tepelného toku podlahy dle metodiky normy ČSN EN 1264 a porovnáním získaných hodnot.
diskuse: 13 příspěvků, poslední 17.03.2014 16:44

Výpočet vzduchové a kročejové neprůzvučnosti mezi místnostmi v obytných budovách

13.1.2014 | Ing. Jiří Nováček, Ph.D., Stavební fakulta, ČVUT v Praze
V článku je provedeno vzájemné porovnání vybraných výpočtových postupů pro stanovení vzduchové a kročejové neprůzvučnosti mezi místnostmi. Na základě výsledků výpočtů je pro referenční vzorek obytných budov stanoven teoretický vliv bočního přenosu zvuku na celkový přenos zvuku mezi místnostmi. Dále jsou představeny nové zjednodušené postupy pro odhad korekcí na boční přenos zvuku a kročejového zvuku v běžných případech.

Praktické řešení podlah s epoxidovým ochranným nátěrem Ceresit CF 43

8.1.2014 | HENKEL ČR - stavební chemie CERESIT
Nový vodou ředitelný dvousložkový epoxidový nátěr Ceresit CF 43 se snadno zpracovává a vytváří odolnou, snadno čistitelnou hladkou nebo protiskluzovou vrchní vrstvu. Umožnuje tak pohledné řešení i tam, kde se očekává zvýšené zatížení – garáže, parkoviště, průmyslové podlahy, sklady.

Vytápění prostřednictvím podlahového topného systému optimalizuje cirkulaci teplého vzduchu v místnosti

26.12.2013 | Kratochvíl parket profi, s.r.o.
Rozlišujeme dva základní typy topných podlahových systémů: teplovodní a elektrické. V rámci ČR se s podlahovým vytápěním jako hlavním zdrojem tepla setkáváme u více než 50 % novostaveb rodinných domů. Přičemž součástí těchto realizací jsou i projekty s instalací dřevěných podlahových krytin.

Materiály Sika pro podlahy a dekorativní povrchy

17.12.2013 | Sika CZ s.r.o.
Sika nabízí široké možnosti řešení podlahových ploch v moderním vzhledu lité podlahy. Co do vzhledu i užitných vlastností je lze rozdělit do dvou základních skupin. Systémy na bázi cementu jsou pro vodivost tepla ideální při použití podlahového topení. Systémy na bázi pryskyřice umožňují originální design, nespoutanou barevnost či hygienickou čistotu.
Hotel Davídek

Stavební chemie Ceresit se uplatnila v prostorách hotelu Davídek a jeho wellness centra

4.12.2013 | HENKEL ČR - stavební chemie CERESIT
Cílem investora bylo vybudování ubytovacího, wellness a kongresového komplexu. Dvousložkové utěsnění Ceresit CL 50 je spolu s flexibilní lepicí maltou Ceresit CM 16, spárovací hmotou Ceresit CE 40 a sanitárním silikonem CS 25 součástí systémového řešení pro veřejné sprchy a lázně.

Vliv vlhkosti podkladu na vady nášlapných vrstev podlah

25.11.2013 | Doc. Ing. Jiří Dohnálek, CSc., Betonconsult Praha, Ing. Pavel Dohnálek, Ph.D., Betosan Praha
Příspěvek popisuje důvody pro ověřování vlhkosti podkladních vrstev a upozorňuje na nelogičnost stávajícího přístupu, kdy je ověřována pouze vlhkost relativně tenké povrchové vrstvy v tloušťce 10 až 20 mm a zcela je opomíjen vliv vlhkosti, uzavřené v celém objemu podkladu. Příspěvek doporučuje používat in situ měření dynamické vlhkosti podkladu tak, jak to například popisují americké normy ASTM F1869-11 a ASTM D4263-83. Pouze takto zjištěné vlhkosti umožní zhotovitelům, ale i investorům vyhnout se často fatálnímu dodatečnému selhání povrchových úprav.
diskuse: 1 příspěvek, 25.11.2013 12:05

Plovoucí podlaha – základ zvukové pohody v interiéru

25.11.2013 | ROCKWOOL, a.s.
Systémy plovoucích podlah sestávají ze tří základních vrstev – izolační, roznášecí a nášlapné. V případě systému AKUFLOOR bývá roznášecí vrstva i vrstvou nášlapnou.
Podlaha z PVC

PVC a kontaminace vnitřních prostor budov toxickými ftaláty

18.11.2013 | RNDr. Jindřich Petrlík, Arnika Praha, Mgr. Jiří Kristian, Arnika Ostrava
V poslední době se stále častěji diskutuje o tom, jak zdravé jsou vnitřní prostory budov, a jedním z používaných hledisek je i přítomnost toxických látek, které se do nich uvolňují z použitých materiálů pro stavbu, pro vnitřní úpravu místností či z nábytku. K nejvíce diskutabilním materiálům patří některé plasty a mezi nim pak především polyvinylchlorid (PVC).

Rychlá realizace a rekonstrukce podlah – suchou cestou

11.11.2013 | LIAPOR Lias Vintířov - LSM, k.s.
Chystáte se na realizaci nových nebo rekonstrukci starých podlah v bytě, rodinném domě či na chalupě? Máme pro vás tip, jak to udělat rychle a snadno bez zdlouhavého vylévání betonem či cementovou stěrkou. Vyvarujte se prasklin. Vyrovnejte podlahu elegantně suchou cestou. Použijte lehké keramické kamenivo Liapor (keramzit).

další články

Projekty 2014

Související rubriky

Reklama
Partneři oboru

logo Ceresit logo LIAPOR
logo FERMACELL logo Condecor Construction logo CEMEX

E-mailový zpravodaj

Nejnovější články