Zahrada dneška - funkční a estetická

Datum: 20.8.2012  |  Organizace: NOVABRIK CZECH, s.r.o.  |  Firemní článek

NOVABRIK CZECH, s.r.o.
Lezník 133
572 01 Polička

tel.:461 722 585, Fax: 461 721 553
e-mail:
web:www.novabrik.cz

V současné době se do popředí dostává zahradní architektura. Lidé si uvědomují, že i tento venkovní prostor je součástí jejich bydlení. Jak se říkávalo dříve, zahrada je vizitkou obyvatele domu. Většinou je ovšem pro vytvoření dobré vizitky nutno vynaložit i trochu naší pomoci. Mnozí již přišli na to, že zahrada je uchopitelným prvkem, který se dá formovat a není pouze zelenou rovinou s několika stromy.

Je mnoho krajinných prostor, které si o určitý druh úprav přímo říkají. Pomocí prvků Stavoblock postavíte opěrné zídky pro různě vysoké svahy nebo přímé dělicí zdi, využívané především jako ploty. Tyto prvky vám pomohou vytvořit skutečně reprezentativní zahradu.

Důležitou vlastností, díky které jsou zahradní bloky Stavoblock unikátní, je to, že i ty nejvyšší možné zdi postavíte bez “kapky“ betonu. Zkrátka suchou cestou. Obdobně jako se dříve stavěly zídky z opukových kamenů. Neděste se, i tato technologie výstavby prošla svým vývojem a nyní v 21. století je důmyslnější a staticky bezpečná.

Stabilitu opěrných zdí zajišťují táhla, která jsou dimenzována dle výšky a provázána s terénem. Dělicí zeď má obdobnou filozofii jako opěrná, pohledová část je ale oboustranná a uvnitř provázána táhly.

Je samozřejmé, že čím je zahrada rozmanitější, tím lépe se v ní cítíme. Proto Stavoblock disponuje prvky a doplňky, z nichž je možné postavit schodiště, kapsy pro okrasné i užitkové rostliny, posezení či zahradní kuchyň. Opěrné zdi mohou mít organicky zakřivený tvar. U dělicích zdí, zejména tedy plotů, se jedná většinou o pravoúhlá řešení.

Prvky Stavoblock, na kterých časem ulpí patina, zapadnou do přirozeného rázu krajiny a budou tam užitečnou součástí vaší zahrady desítky let.

 

Datum: 20.8.2012
Organizace: NOVABRIK CZECH, s.r.o.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Blogger  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Projekty 2017

Partneři - Hrubá stavba

logo KNAUF
logo Českomoravský beton

logo LIAPOR
 
 

Aktuální články na ESTAV.czLesy ČR zvýší investice do vodních staveb o 66 pct na 200 mil. KčEnergie spolknou více než pětinu rodinného rozpočtu. Pomůže kvalitní zatepleníDveře Masonite zahajují stavební sezónu s online konfigurátorem a novým webemMezinárodní koncern Lindab: čisté tržby v roce 2016 vzrostly na 824 mil. EUR