Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
TZB studio
zobrazit program

Nová požárně technická řešení firmy Knauf

V uplynulém roce 2011 jsme se v Knauf Praha velmi pilně věnovali rozšiřování našich požárních řešení, abychom nabídli co nejekonomičtější a pro zákazníka nejvýhodnější variantu nosných stěn a požárních předělů.

Samonosné podhledy Knauf D131 – Podhledy ve funkci samostatných požárních předělů

Protipožární příčky Knauf
Tab. 1

Rozšířili jsme nabídku protipožárních samonosných podhledů D131 o variantu EI 60 min. se dvěma vrstvami desek Knauf RED 15 mm bez izolace pro požár zdola.

 

Podhledy s klasifikací EI – Podhledy ve funkci samostatných požárních předělů při požáru zdola

Protipožární příčky Knauf
Tab. 2

Zavěšené podhledy jsou bohatší o podhled D 112 se dvěma vrstvami desek Vidiwall 10 mm bez izolace pro klasifikaci EI 30 zdola.

 

Nosné stěny symetricky opláštěné – podle ČSN EN 1365-1

Protipožární příčky Knauf
Tab. 3

Pro příznivce obnovitelných zdrojů stavění máme pro změnu dvě varianty nosné stěny na bázi dřevěných prvků. První z nich je nosná stěna dřevostaveb Knauf W551 opláštěná z každé strany jednou vrstvou tvrzených akustických desek Knauf Diamant 12,5 mm bez izolace v klasifikaci REI 45 DP 3. Druhou je nosná stěna dřevostaveb Knauf W551 opláštěná z každé strany jednou vrstvou sádrovláknitých desek Knauf Vidiwall 12,5 mm se skelnou izolací Knauf Insulation v klasifikaci REI 45 DP 3. Třetí řešení vyplývá ze dvou předchozích – to znamená možná je i kombinace z jedné strany sádrovláknité desky Knauf Vidiwall 12,5 mm a z druhé strany Knauf Diamant 12,5 mm se skelnou izolací Knauf Insulation v klasifikaci REI 45 (na klasifikaci nyní pracujeme).


Knauf Praha s.r.o.
logo Knauf Praha s.r.o.

Společnost KNAUF Praha s.r.o. působí na českém stavebním trhu od roku 1991. Je jedním z nejvýznamnějších výrobců stavebních materiálů v oblasti sádrokartonových produktů a systémů. Značka Knauf je vždy spojována s vysokou kvalitou a nadstandardním ...