Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Chystáte se na stavbu zapuštěného bazénu?

Datum: 21.3.2017  |  Organizace: LIAPOR Lias Vintířov - LSM, k.s.  |  Firemní článek

Jaro je nejvhodnější doba pro stavbu zapuštěného bazénu. Motivací k zahájení prací nemusí být jen teplejší počasí, ale třeba také výprodeje bazénů, které v různých hobby marketech právě vrcholí. Začnete-li s výstavbou v těchto dnech, nemusíte se ani bát, že byste nestihli začátek koupací sezony.

LIAPOR Lias Vintířov - LSM, k.s.
Vintířov 176
357 44 Vintířov

tel.:352 324 444
e-mail:
web:www.liapor.cz

Nezapomeňte, že péči byste při výběru neměli věnovat jen bazénu samotnému, ale také materiálům, které zvolíte pro stavbu.

Izolujte, ušetříte!

U venkovních zapuštěných bazénů v našich zeměpisných šířkách záleží především na dobré tepelné izolaci. Dobře zvolený izolant může významně snížit náklady na ohřev vody. V případě, že plánujete bazén bez ohřevu, pak si ve správně izolovaném bazénů můžete prodloužit koupací sezonu!

Jako ideální materiál pro tepelnou izolaci zapuštěných bazénů se osvědčil Liapor - lehké keramické kamenivo, které lze využít jak pro základy bazénu, tak především pro jeho obsyp. Kromě toho, že má skvělé izolační vlastnosti, také zbytečně nezatěžuje skořepinu bazénu a zabraňuje tak nechtěné deformaci stěn.

Postup stavby bazénu

Přesný postup stavby bazénu závisí do jisté míry na zvoleném typu bazénu, vybraných technologiích a pokynech výrobce. Základní postup bývá ale stejný u betonového, foliového i sklolaminátového zapuštěného bazénu.

  1. Vyhloubení stavební jámy.
  2. Vyrovnání podkladu kamenivem (už zde lze použít Liapor) následované obvykle betonáží základové desky s armaturou - dle typu bazénu.
  3. Usazení bazénu - sklolaminátové bazény se usazují na připravenou betonovou desku, u fóliových předchází montáž konstrukce, instalace fólie a její zajištění, u betonových bazénů stavba obvodových zdí…
  4. Zabudování technologie a potrubí.
  5. Obsyp bazénu kamenivem Liapor, které se hutní ve vrstvách po 30 cm (ideálně lehkou vibrační deskou). Vznikne homogenní vrstva se skvělými izolačními vlastnostmi.
  6. Překrytí Liaporu geotextilií a finální úprava okolí bazénu.

Pro obsypy bazénů je vhodné použít kamenivo Liapor frakce 4-8 /350, který lze zakoupit v balení po 50 l přes e-shop obchod.liapor.cz. Liapor lze dodat ale i ve větším balení - ve velkoobjemových vacích o objemu 1 000 l, případně volně ložený.

Obchodně-distribuční centra Liapor najdete po celé ČR.
 

Datum: 21.3.2017
Organizace: LIAPOR Lias Vintířov - LSM, k.s.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích