Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
TZB studio
zobrazit program

--:--

Nové podlahy ihned – bez vysychání a prasklin

Ať už jste se pustili do rekonstrukce nebo do stavby, jistě jste už zjistili, že se z času stalo nedostatkové zboží. Bohužel na většině staveb nevychází všechno podle původního časového plánu, jednotlivé práce tak nenavazují, termíny se odsouvají… I ve stavebnictví ale platí, že ta nejjednodušší cesta bývá často ta nejlepší.

Lehké keramické kamenivo Liapor - detail 1 - 4 mm
Lehké keramické kamenivo liapor - detail 1 - 4 mm

Při realizaci podlah může výběr správné technologie znamenat časový rozdíl od započetí prací do položení finálního povrchu nejen dny, ale i týdny! U litých podlah je vysychání závislé do značné míry na možnosti větrání a počasí (teplotě, vlhkosti) a proto se jeho doba může případ od případu lišit. Betonové podlahy s sebou navíc nesou riziko prasklin. Všem těmto problémům a průtahům se lze vyhnout se “suchými podlahami”.

Aplikace podsypu z Liaporu
Aplikace podsypu z Liaporu

Úprava podsypu z Liaporu do potřebné výšky

Rychlé řešení podlah pro novostavby i rekonstrukce

Podlahy realizované suchou cestou se hodí jak pro novostavby, tak i pro rekonstrukce. Hlavní výhodou je bez pochyby rychlost realizace. Podlahu v menší místnosti, která je ihned po dokončení připravena na položení finální vrstvy (vinyl, lamino, dlažba apod.), lze stihnou za odpoledne. Montáž není složitá, lze ji zvládnout svépomocí.

U suchých podlah se jako podkladní vyrovnávací vrstva používá keramické kamenivo Liapor (keramzit) frakce 1-4 mm. Vrstva kameniva se ručně urovná, zhutní a zakrývá podlahovými deskami (systém pero-drážka), které se následně prošroubují a přetmelí. Na podlahové desky může přijít finální povrch (koberec, dlažba, lamino...), případně lze jako mezivrstvu na Liapor vložit ještě kročejovou izolaci. Realizace je rychlá - podlaha je ihned plně pochozí. V rodinném domě lze všechny podlahy zvládnout v během několika dnů.

Kontrolní přeměření
Kontrolní přeměření

Výhody lehkého keramického kameniva

Kamenivo Liapor, použité pro vyrovnávací vrstvu, přináší i další výhody. Je to 100% přírodní materiál bez chemických příměsí, má dobré akustické i tepelně izolační vlastnosti a velmi nízkou hmotnost. V porovnání s betonovou podlahou zatěžuje mnohem méně nosnou konstrukci, proto je ideální pro rekonstrukce starších staveb, podlahy v půdních vestavbách apod. S materiálem se díky nízké hmotnosti taky mnohem lépe na stavbě manipuluje.

Přečtěte si více o výhodách lehkého keramického kameniva Liapor při realizaci podlah na webu www.liapor.cz a s případnými dotazy se obraťte na obchodně technické poradce Liapor.

Kamenivo Liapor pro realizaci podlah suchou cestou zakoupíte v obchodní síti Liapor, nebo on-line v e-shopu obchod.liapor.cz.

Zpracování podsypu z Liaporu
Zpracování podsypu z Liaporu
Hotová suchá podlaha s vytmelenými spárami připravená pro finální nášlapnou vrstvu
Hotová suchá podlaha s vytmelenými spárami připravená pro finální nášlapnou vrstvu


LIAPOR Lias Vintířov - LSM, k.s.
logo LIAPOR Lias Vintířov - LSM, k.s.

Klíčovým materiálem výroby je lehké keramické kamenivo Liapor. Nahrazujeme jím běžné kamenivo v celém našem sortimentu. Kamenivo Liapor vyrábíme výpalem a expandací třetihorních jílů v rotačních pecích. Vznikají tak keramické perly Liapor, u nás také známé ...