Zahrada dneška - funkční a estetická

Datum: 20.8.2012  |  Organizace: NOVABRIK CZECH, s.r.o.  |  Firemní článek

NOVABRIK CZECH, s.r.o.
Lezník 133
572 01 Polička

tel.:461 722 585, Fax: 461 721 553
e-mail:
web:www.novabrik.cz

V současné době se do popředí dostává zahradní architektura. Lidé si uvědomují, že i tento venkovní prostor je součástí jejich bydlení. Jak se říkávalo dříve, zahrada je vizitkou obyvatele domu. Většinou je ovšem pro vytvoření dobré vizitky nutno vynaložit i trochu naší pomoci. Mnozí již přišli na to, že zahrada je uchopitelným prvkem, který se dá formovat a není pouze zelenou rovinou s několika stromy.

Je mnoho krajinných prostor, které si o určitý druh úprav přímo říkají. Pomocí prvků Stavoblock postavíte opěrné zídky pro různě vysoké svahy nebo přímé dělicí zdi, využívané především jako ploty. Tyto prvky vám pomohou vytvořit skutečně reprezentativní zahradu.

Důležitou vlastností, díky které jsou zahradní bloky Stavoblock unikátní, je to, že i ty nejvyšší možné zdi postavíte bez “kapky“ betonu. Zkrátka suchou cestou. Obdobně jako se dříve stavěly zídky z opukových kamenů. Neděste se, i tato technologie výstavby prošla svým vývojem a nyní v 21. století je důmyslnější a staticky bezpečná.

Stabilitu opěrných zdí zajišťují táhla, která jsou dimenzována dle výšky a provázána s terénem. Dělicí zeď má obdobnou filozofii jako opěrná, pohledová část je ale oboustranná a uvnitř provázána táhly.

Je samozřejmé, že čím je zahrada rozmanitější, tím lépe se v ní cítíme. Proto Stavoblock disponuje prvky a doplňky, z nichž je možné postavit schodiště, kapsy pro okrasné i užitkové rostliny, posezení či zahradní kuchyň. Opěrné zdi mohou mít organicky zakřivený tvar. U dělicích zdí, zejména tedy plotů, se jedná většinou o pravoúhlá řešení.

Prvky Stavoblock, na kterých časem ulpí patina, zapadnou do přirozeného rázu krajiny a budou tam užitečnou součástí vaší zahrady desítky let.

 

Datum: 20.8.2012
Organizace: NOVABRIK CZECH, s.r.o.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


 
 

Aktuální články na ESTAV.czDo 3. ročníku České ceny za architekturu se přihlásilo 145 realizacíDveře bez rušivých detailů pro dokonalý interiérSpolečnost HELUZ byla oceněna na veletrhu ConecoNa chatě po zimě zkontrolujte navlhlé zásuvky či prodlužovací kabely