Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

V Dejvicích oblékl první činžovní dům dlouhovousou omítku

Datum: 25.11.2017  |  Organizace: LB Cemix, s.r.o.  |  Firemní článek

Novou pastovitou omítku Activcem můžete od letošního roku obdivovat na jednom z bytových domů v Dejvicích. Ačkoliv dům není plně památkově chráněný, ke konečnému řešení fasády dospěli projektanti ve spolupráci s památkáři.

LB Cemix, s.r.o.
Tovární 36
37312 Borovany

tel.:387 925 275
e-mail:
web:www.cemix.cz

Ti původně požadovali použití břízolitu a dokonce se počítalo s odstraněním původních omítek a s nanášením nových vrstev na kompletně obnažené cihelné zdivo.

Skvěle však zafungovalo technické poradenství společnosti LB Cemix. Naši odborní poradci navrhli provést lokální opravy Cemix 012 Jádrovou omítkou strojní a následnou celoplošnou aplikaci Cemix 155 Vyrovnávací stěrky MULTI s vláknem.

Navržené řešení zároveň umožnilo použít na špaletách a římsách fasádní lišty.

Jako vnější povrchová vrstva se aplikovala vlákny plněná dlouhovousá omítka Cemix Activcem v zrnitosti 2,0 mm, do níž byla zamokra nastříkána jemná Cemix DECOR Slída v přírodním odstínu. Skvělý efekt, který pohledově konkuruje břízolitu! A pak už dali památkáři tomuto řešení zelenou.

Dům v Dejvicích ukázal, jaký smysl má spolupráce výrobců s památkáři a s realizačními firmami (v konkrétním případě SSG stavební s.r.o. Chomutov). Zvítězila technologická inovace, která je na první pohled atraktivní, přináší uživatelské výhody, ale investorovi také ušetřila náklady.

Přečtěte si více, jaké výhody přináší omítka Activcem!

 

Datum: 25.11.2017
Organizace: LB Cemix, s.r.o.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích