Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Zbrusu nové módní odstíny mozaikových omítek Cemix

Nabídka barevných odstínů mozaikových omítek Cemix se v sezoně 2017 zásadně rozrostla. Součástí sortimentu je nejen 40 základních odstínů, ale také 9 jednobarevných odstínů nové barevné řady FULLCOLOR. Souběžně s úpravou receptury omítek a zlepšením jejich zpracovatelnosti tak zákazník získává zcela nové možnosti použití a kreativního ztvárnění fasád i interiérů.

Mozaikové omítky Cemix se mezi stavebníky těší stále větší oblibě. Jsou tvořené směsí barevných kamínků a umělopryskyřičné emulze. Vyznačují se pružností a odolností proti nárazům, mají výrazný dekorativní efekt, jsou stálobarevné a lehce čistitelné. Uplatňují se především při povrchové úpravě soklových partií budov nebo jako odolné dekorativní omítky do zátěžových prostor – ve vstupních halách, na frekventovaných schodištích apod. Tento typ omítky může posloužit i jako funkční a dekorativní prvek v interiérech (např. ke zvýraznění sloupů nebo výklenků apod.).

Základní řada o 40 odstínech

Základní řada mozaikových omítek byla rozšířena o 24 nových unikátních odstínů a v současné době čítá celkem 40 barevných provedení. V nabídce jsou odstíny v teplých, přírodních tónech, ale i studenější odstíny šedé, modré či zelené. Barevná škála mozaikových omítek odpovídá aktuálním trendům při navrhování fasád. Většina odstínů mozaikových omítek je navíc vhodná pro aplikaci na zateplovací systémy (ETICS).

Nová řada FULLCOLOR

Pro novou řadu jednobarevných mozaikových omítek FULLCOLOR od výrobce LB Cemix je příznačná elegance a jednoduchý styl. Dají se kombinovat s teplými i studenými tóny fasádních omítek, ladit budou k sytým odstínům i více neutrálním. Jednobarevné řešení soklu fasádu nenápadně podtrhne. Nové mozaikové omítky FULLCOLOR sází na přírodní až zemité tóny a stavba může ideálně splynout s okolní zahradou. Naopak v případě požadavku na výrazný estetický dojem ho lze také dosáhnout přimícháním přírodní nebo černé DECOR slídy a docílit tak třpytivého efektu v omítce.

Přehled barevných odstínů mozaikových omítek (PDF)LB Cemix, s.r.o.
logo LB Cemix, s.r.o.

Jsme přední výrobce a dodavatel materiálů pro stavbu: zateplení, fasády, malty, stěrky, omítky, potěry, penetrace, lepidla, podlahové stěrky, sanační systémy, zahradní program. Pomůžeme vám vybrat vhodný materiál pro vaši stavbu, čerpat dotace na zateplení ...