Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Archiv zpráv od 27.7.2018 do 9.8.2018

zadejte vlastní zprávu

zpět na aktuální zprávy

9.8.2018
AC Heating - tepelná čerpadla s invertorem

Tepelná čerpadla jsou všeobecně chápána pouze jako zdroje tepla, nikoliv chladu. Požadavky zákazníků se postupem času mění. Hledají možnosti, jak využít jeden zdroj jako pro vytápění,tak pro chlazení.

Ilustrační obrázek, foto D.Kopačková, redakce
6.8.2018

Stavební produkce v červnu 2018 po očištění o vliv počtu pracovních dnů reálně meziročně vzrostla o 8,9 %, bez očištění se zvýšila o 7,5 %.

6.8.2018
Sto s.r.o.

Sto-Ecoshapes jsou prefabrikované omítkové prvky pro fasádu, které i přes svou sériovou výrobu mohou být upravovány architekty a dávat fasádě neopakovatelný vzhled. Jejich použití urychluje procesy na stavbě a díky neměnné kvalitě povrchu zajišťuje maximální jistotu výsledku.

5.8.2018

Zásah si vyžádal značné úsilí všech zasahujících, především hasičů z 34 jednotek požární ochrany. Ačkoli škoda způsobená požárem v konečném důsledku dosahuje desítek milionů, účinným zásahem se podařilo zabránit rozšíření do dalších objektů a uchránit tak majetek mnohem větších hodnot.

Vak na zalévání stromů a keřů Treegator®, foto obchod.zavlazovacivaky.cz
4.8.2018

Zavlažovat efektivně, znamená zavlažovat do hloubky. Vak není závislý na stálém vodním zdroji a je opakovatelně použitelný. Je vhodný pro novou výsadbu i k zalévání starších stromů v době sucha.

3.8.2018
Pipelife Czech s.r.o.

Jednou přívalové deště, jindy extrémní vedra a ničivé sucho. Tyto extrémy se dnes po Zemi stěhují, a obojího se časem dostane téměř každému. Jsou ohroženy životy lidí nebo úroda.

2.8.2018

Hasební zásah si vyžádal nasazení velkého počtu jednotek požární ochrany (PO), celkové škody jsou v desítkách milionů korun. Operátor tísňové linky přijal informaci o požáru motorestu od volajícího personálu v 10:46 hodin.

Novostavba Hrabětice, ilustrační obrázek, foto D.Kopačková, redakce
2.8.2018

V roce 2017 se dokončilo přes 14 tisíc rodinných domů. Oproti roku 2016 registrujeme nárůst o 3,8%. Největší trend představovaly zděné domy, kde průměrné náklady činily 3,5 mil. Kč, co se týče energetické náročnosti převažovala třída B.

Brno, orloj, domy. Foto D.Kopačková, redakce
2.8.2018
Katedra Městského inženýrství, stavební fakulty Vysoké školy báňské - Technické univerzity v Ostravě

Staráte se o budovu nebo budovy? A jak jste na tom se znalostí zákonných povinností? Vyplněním dotazníku se to dozvíte a navíc pomůžete při zpracování diplomové práce.

1.8.2018

Jak vypadají prvky pro ochranu dveří do domu, do garáže a na terasu? Jaké ochranné opatření v případě povodní zvolit pro WC, pračku v přízemí?

30.7.2018
BEST, a.s.

Programem Česká kvalita nám byla udělena certifikační značka Osvědčeno pro stavbu. To znamená, že naše výrobky splňují nadstandardní kvalitativní požadavky.

30.7.2018
IP IZOLACE POLNÁ, s.r.o.

Co pomůže přes den, míjí se účinkem večer a zejména v noci. Doma nenajdeme kýžené ochlazení, ani v noci nabereme síly do nového dne. V ložnici se nedá spát. Vedro bývá nesnesitelné. Známe elegantní řešení, zateplit střechu.

Čištění fasády, zdroj: UMYJEMTO s.r.o.
29.7.2018
UMYJEMTO s.r.o.

Fasády odborně zbavíme povlaku ze smogu a prachu, usazenin z komínů, sazí nebo výparů z kuchyně. Zelený povlak z řas a plísně očistíme šetrně bez poškození fasády, na závěr naneseme fungicidní nástřik.


zpět na aktuální zprávy