Pomalu bude začínat sezóna napuštění bazénů. A právě proto bychom se v tomto článku chtěli zaměřit na správný výběr bazénové hadice.
Největší výrobce perlinky v Evropě, společnost Saint-Gobain Adfors CZ, přechází od dubna postupně na inovativní styl výroby tohoto materiálu. Nová technologie, která je na trhu zcela unikátní, se obejde bez tzv. dutinky, na niž byla perlinka doposud navíjena. Díky tomu dojde k úspoře 800 tun papírových trubic, což znamená cca 1 000 stromů ročně.
Novinku, která usnadňuje i zrychluje zdění a přitom zajistí dodržení všech technologických požadavků, představuje společnost Wienerberger. Ocení ji všichni, kdo se rozhodli pro stavbu svépomocí, ale i profesionální zedníci, jimž výrazně ulehčí a zjednoduší práci. Nanášení tenkovrstvé malty chce přece jen trochu cviku a zručnosti. S válečkem Porotherm Easy to zvládnou i vaše děti.
Do českého prostředí přichází sílící světový trend - udržitelné stavitelství. Nová výstavba se začíná koncipovat v širších souvislostech, klade se důraz na chytré umisťování budov do území a k lokálním podmínkám se přistupuje citlivěji. 27. dubna a 11. května se uskuteční první dvě části z cyklu online konferencí, na které vás zve Frank Bold spolu s partnery.