Fasády nových pražských bytových domů s omítkami a nátěry Ceresit Ceretherm

Datum: 28.11.2013  |  Organizace: HENKEL ČR - stavební chemie CERESIT  |  Firemní článek

HENKEL ČR - stavební chemie CERESIT
U Průhonu 10
170 04 Praha 7

tel.:220 101 145
e-mail:
web:www.ceresit.cz

Fasádní zateplovací systémy Ceresit Ceretherm zajišťují dlouhotrvající a vysoce kvalitní tepelnou izolaci, díky širokému výběru omítek a nátěrů nabízí investorům a realizačním firmám atraktivní vzhled fasády. Potvrzují to i nedávno dokončené bytové domy v Letňanech a Modřanech, jejich fasády zdobí díky spolupráci firem Henkel ČR a Trigema Building (součást skupiny Trigema) omítky a nátěry Ceresit Ceretherm.

Skupina Trigema staví bytové a polyfunkční domy a jednotlivé společnosti skupiny vystupují v projektech jako investor, developer i generální dodavatel stavby. Dodavatelem stavební části projektu bývá společnost Trigema Building a.s., která má s kontaktními zateplovacími fasádními systémy a omítkami Ceresit Ceretherm dlouholeté zkušenosti. Výsledkem této spolupráce je i letošní start vlastního míchacího centra Ceresit, které Trigema Building spustila letos na jaře v rámci spolupráce se společností Henkel ČR.

2Barevné Letňany jsou volným pokračováním úspěšného bytového projektu Barevné Letňany. Nové Barevné Letňany si do erbu vetkly barvu zelenou a modrou a vycházejí tak vstříc poptávce po ekologickém bydlení. Novostavby, které v současnosti v Letňanech vznikají, uspokojí všechny, kteří mají rádi kvalitní a pohodlné bydlení, a zároveň myslí na budoucnost a prostředí, ve kterém žijeme.

Při výstavbě bytového projektu v Letňanech se projektant společně s investorem zaměřili na moderní technologie a na nejnovější trendy současného bydlení. Díky své poloze a velmi příjemnému designu jsou 2Barevné Letňany ideálním projektem pro všechny, kdo žijí aktivně a záleží jim na kvalitě jejich bydlení. Na své si přijdou především rodiny s dětmi, které ocení ohrazenou zelenou zónu, ve které si mohou hrát děti v bezpečné vzdálenosti od ulice. Další výhodou je klid, který Letňany nabízí (spolu s dobrou dopravní dostupností) i blízký Letňanský lesopark. Díky tomu všemu získal projekt ocenění v soutěži „Realitní projekt roku“.
Na fasádě nových letňanských bytových domů je použit základní penetrační nátěr Ceresit CT 16, lepicí malta pro lepení desek z minerální vlny Ceresit CT 180, lepicí a stěrková malta pro lepení izolantu Ceresit CT 190 a silikonová omítka struktura „hlazená“, zrno 1,5 mm Ceresit CT 74.

 

Rezidence 3D Praha-Modřany je komorní bytový projekt, který zahrnuje 29 bytů, rozdělených do tří viladomů. Domy se nacházejí v ulici Dolnocholupická v Modřanech v Praze 4.

V projektu převažují velké byty 4+kk o výměrách kolem 100 m2, ke každému bytu jsou přiřazeny až dvě podzemní garáže. U přízemních bytů jsou předzahrádky, u bytů ve vyšších podlažích terasy. Všechny tři domy jsou vybaveny výtahem. V listopadu 2012 získal projekt Rezidence 3D ocenění v soutěži Nejlepší z realit – Best of Realty“ (3. místo), která je jednou z nejprestižnějších ve svém oboru.

Na fasádě tří viladomů v Modřanech je použita lepicí malta pro lepení desek z EPS Ceresit ZU, lepicí a stěrková malta pro lepení izolantu Ceresit CT 85, PU pěna Ceresit CT 84 Express pro lepení EPS a minerální vlny na železo, víceúčelový tmel na lepení pancéřové perlinky přes kastlíky rolet Ceresit FT 101, základní penetrační nátěry Ceresit CT 16 a CT 17. Vnější část fasády tvoří silikon-silikátová omítka struktura „hlazená“, zrno 1,5  mm Ceresit CT 74, silikonový nátěr Ceresit CT 48 probarvený a mozaiková omítka Ceresit CT 77 zrno 0,8–1,2 mm.

 

Datum: 28.11.2013
Organizace: HENKEL ČR - stavební chemie CERESITSdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


 
 

Aktuální články na ESTAV.czTřebíč plánuje rekonstrukci zimního stadionu za 200 milionů, pokud dostane dotaciVěznice nebo hotel? Architekti navrhli vězení, které nemá trestat ale napravovatObecné požadavky na nádrže dešťové, šedé nebo bílé vody - I.Lavmi for Primalex: Harmonické řešení interiéru