Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
TZB studio
zobrazit program

Fasády nových pražských bytových domů s omítkami a nátěry Ceresit Ceretherm

Fasádní zateplovací systémy Ceresit Ceretherm zajišťují dlouhotrvající a vysoce kvalitní tepelnou izolaci, díky širokému výběru omítek a nátěrů nabízí investorům a realizačním firmám atraktivní vzhled fasády. Potvrzují to i nedávno dokončené bytové domy v Letňanech a Modřanech, jejich fasády zdobí díky spolupráci firem Henkel ČR a Trigema Building (součást skupiny Trigema) omítky a nátěry Ceresit Ceretherm.

Skupina Trigema staví bytové a polyfunkční domy a jednotlivé společnosti skupiny vystupují v projektech jako investor, developer i generální dodavatel stavby. Dodavatelem stavební části projektu bývá společnost Trigema Building a.s., která má s kontaktními zateplovacími fasádními systémy a omítkami Ceresit Ceretherm dlouholeté zkušenosti. Výsledkem této spolupráce je i letošní start vlastního míchacího centra Ceresit, které Trigema Building spustila letos na jaře v rámci spolupráce se společností Henkel ČR.

2Barevné Letňany jsou volným pokračováním úspěšného bytového projektu Barevné Letňany. Nové Barevné Letňany si do erbu vetkly barvu zelenou a modrou a vycházejí tak vstříc poptávce po ekologickém bydlení. Novostavby, které v současnosti v Letňanech vznikají, uspokojí všechny, kteří mají rádi kvalitní a pohodlné bydlení, a zároveň myslí na budoucnost a prostředí, ve kterém žijeme.

Při výstavbě bytového projektu v Letňanech se projektant společně s investorem zaměřili na moderní technologie a na nejnovější trendy současného bydlení. Díky své poloze a velmi příjemnému designu jsou 2Barevné Letňany ideálním projektem pro všechny, kdo žijí aktivně a záleží jim na kvalitě jejich bydlení. Na své si přijdou především rodiny s dětmi, které ocení ohrazenou zelenou zónu, ve které si mohou hrát děti v bezpečné vzdálenosti od ulice. Další výhodou je klid, který Letňany nabízí (spolu s dobrou dopravní dostupností) i blízký Letňanský lesopark. Díky tomu všemu získal projekt ocenění v soutěži „Realitní projekt roku“.
Na fasádě nových letňanských bytových domů je použit základní penetrační nátěr Ceresit CT 16, lepicí malta pro lepení desek z minerální vlny Ceresit CT 180, lepicí a stěrková malta pro lepení izolantu Ceresit CT 190 a silikonová omítka struktura „hlazená“, zrno 1,5 mm Ceresit CT 74.

 

Rezidence 3D Praha-Modřany je komorní bytový projekt, který zahrnuje 29 bytů, rozdělených do tří viladomů. Domy se nacházejí v ulici Dolnocholupická v Modřanech v Praze 4.

V projektu převažují velké byty 4+kk o výměrách kolem 100 m2, ke každému bytu jsou přiřazeny až dvě podzemní garáže. U přízemních bytů jsou předzahrádky, u bytů ve vyšších podlažích terasy. Všechny tři domy jsou vybaveny výtahem. V listopadu 2012 získal projekt Rezidence 3D ocenění v soutěži Nejlepší z realit – Best of Realty“ (3. místo), která je jednou z nejprestižnějších ve svém oboru.

Na fasádě tří viladomů v Modřanech je použita lepicí malta pro lepení desek z EPS Ceresit ZU, lepicí a stěrková malta pro lepení izolantu Ceresit CT 85, PU pěna Ceresit CT 84 Express pro lepení EPS a minerální vlny na železo, víceúčelový tmel na lepení pancéřové perlinky přes kastlíky rolet Ceresit FT 101, základní penetrační nátěry Ceresit CT 16 a CT 17. Vnější část fasády tvoří silikon-silikátová omítka struktura „hlazená“, zrno 1,5  mm Ceresit CT 74, silikonový nátěr Ceresit CT 48 probarvený a mozaiková omítka Ceresit CT 77 zrno 0,8–1,2 mm.

 
 
Reklama