Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Použití glazovaných dlaždic podle otěruvzdornosti

Při aplikaci na podlahy doporučujeme věnovat pozornost deklarovanému stupni otěruvzdornosti a vždy používat keramické glazované obkladové materiály.

  • Stupeň PEI 1 – je určen pro podlahy bez možnosti poškrábání a měkkou obuv, např. koupelny, ložnice, WC bytů a obklady bazénů a stěn.
  • Stupeň PEI 2 – je určen pro podlahy zřídka vystavené uvedenému znečištění a běžnou obuv, např. obytné místnosti kromě vstupních a jim podobných prostor.
  • Stupeň PEI 3 – je určen pro podlahy vystavené častějšímu znečištění, např. v bytech a v rodinných domech, s výjimkou vstupů. Je určen pro předsíně, lodžie, balkony, chodby, kuchyně bytů, hotelové pokoje, sanitární a terapeutické místnosti v nemocnicích.
  • Stupeň PEI 4 – je určen pro intenzivnější frekvenci chodců a silnější znečištění, např. vnitřní prostory správních budov a chodby hotelů, obchodní místnosti a kanceláře.
  • Stupeň PEI 5 – je určen pro podlahy vysoce namáhané otěrem a znečištěním, např. obchody, restaurace, schodiště hotelů.

Pozn.: Dlažbu s vyšším stupněm otěruvzdornosti lze použít i do míst, která vyžadují nižší stupeň otěruvzdornosti (například dlažbu se stupněm otěruvzdornosti 5 na místo, které vyžaduje minimálně stupeň otěruvzdornosti 3 - byty, rodinné domy).

zdroj: LASSELSBERGER, s.r.o. - značka RAKO


 
 
Reklama