Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
TZB studio
zobrazit program

--:--

Jak renovovat balkony a lodžie pomocí epoxidů?

Příprava podkladu na balkonech, kde je již vytvořena spádová vrstva na nosné konstrukci a nebude se zabudovávat okapový plech a hydroizolační cementová stěrka, nebo je odvodnění již vyřešeno před tím na stávající konstrukci.

CHCETE PORADIT VE VAŠEM REGIONU?

Najdeme řešení i pro Váš projekt, v každém regionu jsou specialisté firmy Weber, kteří Vám rádi poradí. Kontaktujte nás emailem info@weber-terranova.cz nebo telefonicky dle příslušného kraje na mapce.

 

Vyspravení podkladu před nanášením finálních vrstev při renovaci


Odstranění stávajících vrstev až na pevnou nosnou konstrukci.

 

Vyspravení výtluků v nosné konstrukci pomocí rychlé opravné hmoty weber.bat opravná hmota, nebo polymerbetonové směsi weber.sys epox PB.

 

Odstranění trhlin ve spojích nosné konstrukce.

 

Již po 12 hodinách je možná další aplikace.

 

  1. Po odstranění stávajících vrstev podklad řádně napenetrujeme (weber.podklad A nebo weber.podklad haft)
  2. Vytvoříme spádovou vrstvu z materiálu weber.bat opravná hmota nebo weber.bat balkonový či weber.bat rapid.
  3. Po řádném vyzrání spádové vrstvy naneseme ve dvou vrstvách cementovou stěrkovou hydroizolační hmotu terizol a zároveň s ní osadíme bandážní pásky weber.BE 14 či Kerdi-Keba. Současně také osadíme okapové plechy, a to buď klasický hliníkový okapový profil weber (povrch. úprava epoxidový nátěr) nebo okapový hliníkový profil weber se zarážkovou perforovanou lištou (povrch. úprava weber.sys epox PB).

Jakmile vyzraje cementová stěrková hydroizolační hmota terizol, napenetrujeme její povrch penetračním nátěrem weber.podklad haft a na přilnutý penetrační nátěr naneseme opět vyrovnávací vrstvu weber.bat opravné hmoty v minimální tloušťce 5 mm, kterou následně upravíme zafilcováním a ponecháme vyzrát.

 
weber.sys epox penetrace rozpouštědlová
+
weber.sys epox nátěr silnovrstvý
+
weber.sys epox chips
+
weber.sys epox PUR
nebo
weber.Polymerbetonový komplet
 

Aplikace


Podklad napenetrujeme hmotou weber.sys epox PR, nebo hmotou weber.sys epox podklad, který pro lepší přilnavost následných vrstev či pro vytvoření protiskluzu lze zasypat weber.LOD křemičitým pískem.

 

Po min. 12 hodinách provedeme vymetení přebytečného křemičitého písku a podklad vysajeme.

 

Aplikujeme epoxidovou kompozici weber.sys epox NS, jako stěrku, nebo nátěr nylonovým válečkem. Epoxidovou kompozici je nutné používat v odstínu RAL 1017 (okrová) z důvodu odolnosti UV záření v exteriérech.

 

Po 24 hodinách je finální nášlapná plocha pochozí, po sedmi dnech je epoxid plně vyzrálý.

 

Ukázka finální úpravy se vsypem s akrylovým chipsem weber.sys epox chips.

 

Konečnou úpravu je v případě aplikace weber.sys epox chips třeba provést hmotou weber.sys epox PUR lak.

 

Ukázka finální úpravy hmotou weber.sys epox PB. Okolo pevných konstrukcí musí být bezpodmínečně vytvořena dilatační spára tl. 8–10 mm pomocí dilatačního provazce a weber.color POLY nebo vhodné dilatační lišty.

 

Hmotu weber.sys epox PB si můžete objednat v 30 různých barevných variantách. Pro tyto účely NEPOUŽÍVAT PŘÍRODNÍ PLASTBETON. Nalitá plocha PB musí být rovněž rozdilatována do obdélníků max. velikosti 2 šířky = 1 délka.

 
 
Reklama