TZB-info připravilo v letošním roce novinku, své brány otevírá virtuální hala veletrhu FOR ARCH Praha.
Společnost Roto představuje v Kolíně nad Rýnem se svým integrovaným střešním solárním systémem Roto Sunroof kompletní sortiment produktů pro získávání solární energie na šikmých střechách. Solární termika, fotovoltaické moduly a střešní okna dokonale integrované do střechy. Nahrazení části nebo celé střechy, kombinace různých funkcí nebo jedna jediná funkce.
VEKRA, nejsilnější domácí značka otvorových výplní, poskytuje ve spolupráci s firmou ESSOX s.r.o., významným poskytovatelem spotřebitelských úvěrů, možnost financovat nákup nových oken prostřednictvím výhodného úvěru a jeho splácení v pravidelných měsíčních splátkách. Nabídky mohou využít jak koncoví zákazníci, tak i bytová družstva (BD).
Rekonstrukce domku či bytu v paneláku znamená pro většinu z nás v první řadě výměnu starých oken za nová. Ty tam jsou časy, kdy neměl nikdo na výběr a musel prostě vzít to, co bylo. O to těžší je teď ale vybírání. Investice do oken je totiž celkem zásadní a každý chce vybrat to, co mu bude nejvíce vyhovovat a to po dobu mnoha desítek let. Rozhodování jaká okna vybrat proto není vůbec snadné.
Pod pojmem "inteligentní dům" si obvykle představíme moderní kancelářskou budovu vybavenou sofistikovanými klimatizačními systémy, s kamerami, senzory a čtečkami čipových karet na každém rohu, u každých dveří, případně jako moderní vilu s bazénem a garáží, prošpikovanou elektronickými systémy. Ale málokdo si jako inteligentní dům představí obyčejný panelák.
Každý už ví, že ke správné montáži oken nebo balkonových dveří nestačí pouze polyuretanová pěna. Bez sofistikovanějších těsnění se dnes již neobejdete. Rizikům vzniku nebezpečných plísní, nadměrnému hluku nebo úniku tepla předejdete použitím těsnicí pásky a fólie. Firma Illbruck přichází s novinkami mezi páskami i fóliemi.
Jedním z hlavních ukazatelů kvality pasivní dřevostavby je zajištění kvalitního zdravého vnitřního prostředí. Velký důraz je kladen na výběr nejvhodnějších materiálů a to nejen pro samotnou konstrukci stavby, ale i pro jednotlivé komponenty. Dřevo, jako ekologický stavební materiál, je velmi vhodné pro výstavbu pasivních domů. Podívejte se na několik příkladů a možností kvality pasivního domu.
Chcete stavět nebo renovovat svůj dům či byt? Máte představu vlastního domu, ve kterém nechybí velké prosklené plochy, jimiž proudí do prostoru dostatek přirozeného světla? A co teprve nádherný výhled do zahrady, francouzské dveře, zimní zahrada, skleněná fasáda? Zní to velice hezky, ale co když se sklo rozbije?
Sofistikované řešení otopných soustav vede k tomu, že když se jednou a v jakémkoliv stádiu zateplení správně osadí TRV a seřídí a současně se instaluje sofistikovaně řešená předávací stanice, která „umí“ připravit a hlavně udržet požadované parametry v průběhu celé otopné sezony, pak již do doby životnosti otopné soustavy (vč. stanice) není třeba nic rekonstruovat a jiného řešit, než správně upravit teplotní a hydraulické parametry v této stanici.
V rámci odborných stavebních seminářů jsme navštívili akci s názvem Stavební zákon č. 183/2006 Sb. - příklady z praxe, novely a připravované změny a s laskavýmn svolením JUDr. Václavy Koukalové, členky představenstva České společnosti pro stavební právo. Text je souhrnenem důležitých prováděcích vyhlášek a vysvětlením frekventovaných pojmů v oblasti stavebního práva.
Řešíte v rámci rekonstrukce nebo stavby domu i otázku nových oken? Jistě se zabýváte jejich cenou, kvalitou zasklení, materiálem či velikostí a členěním. Po zodpovězení všech těchto otázek a definitivní volbě oken se ale často podceňuje to nejdůležitější - jejich správná montáž. Ta má ale, jak si níže ukážeme, zcela zásadní význam.
Otvorová prosklená výplň je dnes samostatnou kapitolou ve vzhledu každého domu či bytu. Není pouze funkční součástí pláště budovy, ale svými možnostmi nabízí stále nová a inovativní řešení na poli energetických úspor, ale i designu. Konkrétním příkladem ověřeným praxí jsou systémy zasklení INTERM® z dílny českého výrobce, společnosti Izolační skla.
Útlumu zvuku ohybem vlnění se využívá při návrhu protihlukových stěn, clon, bariér a valů podél komunikací s intenzivní pozemní dopravou (silniční, tramvajovou i železniční). Do míst za překážkou v cestě šíření zvuku se zvukové vlny šíří ohybem. Při ohybu dochází ke snížení intenzity zvuku oproti stavu, kdy by v cestě šíření překážka nebyla.
Česká komora architektů (ČKA) uspořádala ve spolupráci se Státním fondem životního prostředí (SFŽP) 14. června 2010 v Národní technické knihovně (NTK) v Praze-Dejvicích konferenci Architekti a Zelená úsporám. Název akce koresponduje s názvem publikace, kterou se obě instituce chystají pro projektanty i klienty programu vydat v říjnu letošního roku.
Nařízení Evropského parlamentu a Rady, kterým se stanoví harmonizované podmínky pro uvádění stavebních výroků na trh, přinese řadu změn i pro Českou republiku. Tomuto tématu věnujeme zvýšenou pozornost a v dalším textu na toto téma nabízíme aktuální informace formou otázek a odpovědí přímo z Bruselu. Autorka je z Úřadu pro technickou normalizaci, metrologii a státní zkušebnictví v Praze.
Při záplavách jsou stavební konstrukce vystaveny podmínkám, které nemohou při běžném provozu nastat. Zaplavené podzemní a částečně i nadzemní prostory způsobují plné nasycení vodou obklopujících stavebních konstrukcí, v jejímž důsledku zůstává i po opadnutí vody v konstrukcích rovnoměrně rozložená vysoká vlhkost.
Tato budova má celkem 102 pater, je vysoká přibližně 381 m a sluneční paprsky do ní vnikají celkem 6500 okny. Jen jejich umytí by trvalo zhruba 45 dní. Rozhodně zde není řeč o ničem jiném než o newyorském mrakodrapu Empire State Building, kde co nevidět započne rekonstrukce všech oken. V hlavní roli izolační skla a technologie Heat Mirror.