Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
TZB studio
zobrazit program

Získejte typový projekt domu zdarma: vyberte si z 25 typových domů

Pro všechny, kteří teprve hledají svůj vysněný dům, připravila společnost Dům jedním tahem skvělou nabídku. Vyberte si některý z 25 typových domů a získejte projektovou dokumentaci zcela zdarma!

Objednáte-li si u Dům jedním tahem hrubou stavbu nebo dům k dokončení, získáte typový projekt včetně řemesel, v rozsahu pro stavební povolení a projekt osazení domu na pozemek zcela zdarma. V katalogu Dům jedním tahem nyní najdete 25 typových domů z přírodního keramického materiálu. Ve všech typových projektech, stejně jako v technologii výstavby, se odráží léta zkušeností výrobce a nejčastější požadavky zákazníků. Pokud by vám přeci jen typové řešení nevyhovovalo, je možné v projektech provést různé úpravy dispozice, zrcadlové otočení domu apod.

Co je Dům jedním tahem

Jedná se o montované domy vyrobené z pevného keramického materiálu (LiaporBetonu). Napadne-li vás podobnost s dřevostavbami, pak vězte, že je jen v rychlosti výstavby. Díky keramickému materiálu garantují Domy jedním tahem (DJT) příjemné vnitřní klima podobně jako cihlové domy. Keramické dílce mají navíc výborné tepelné i akustické izolační vlastnosti. Technologie výstavby zahrnuje navíc minimum mokrých procesů, takže do domu se budete moci nastěhovat okamžitě po jeho dokončení.

Jak probíhá stavba Domu jedním tahem

Realizace hrubé stavby patrového domu trvá (na připravené základové desce) pouhé 4 dny. U přízemních domů jsou to jen 2 dny.

  • 1. den: montáž stěn v přízemí, montáž dílců polostropu a schodiště, zalití styků
  • 2. den: odšalování spár a začištění, dokončení pokládky vrchní výztuže, zašalování schodů a otvorů, betonáž stropu
    – poté následuje technologická přestávka (7–10 dnů dle klimatických podmínek), aby mohl strop vytvrdnout.
  • 3. den: montáž stěn 2. NP, zašalování svislých a vodorovných spár + zabetonování
  • 4. den: ukončení výstavby hrubé stavby, odstranění stojek, předání staveniště.

Video ze stavby Domu jedním tahem

Další možností je Dům k dokončení

Po dokončení hrubé stavby si mohou investoři stavbu převzít a pokračovat v jejím dokončení sami, nebo pokračovat s DJT až do fáze domu k dokončení, která netrvá déle než 2 měsíce. V tom případě bude následovat montáž krovu a pokládka střešní krytiny s okapovým systémem Bramac (30 let záruka na střešní tašky, 15 let záruka na kompletní střešní systém). Nakonec zbývá osazení oken a vchodových dveří. Po předání domu k dokončení na vás zbudou už jen méně náročné řemeslnické práce. Ve stěnách jsou již připraveny drážky pro rozvody, stěny hladké, takže dům dokončíte s daleko menší pracností a náklady pomocí známých a zručných řemeslníků tak, jak časové a finanční možnosti dovolí.

Dům lze dokončit do 6 měsíců od zahájení výstavby. Díky minimu mokrých procesů stavba nepotřebuje „vymrznout“ přes zimu a je ihned po dokončení připravena k nastěhování.

Pro více informací navštivte web www.dumjednimtahem.cz nebo kontaktujte naše obchodně technické poradce.

Doprava stěn 1. podlaží
Doprava stěn 1. podlaží
Montáž 1. podlaží
Montáž 1. podlaží
Montáž stropní kostrukce
Montáž stropní kostrukce

Montáž stěn 2. podlaží
Montáž stěn 2. podlaží
Připravené rozvody z výroby
Připravené rozvody z výroby
Hotová hrubá stavba
Hotová hrubá stavba

Hotový dům k dokončení
Hotový dům k dokončení
Hotový dům na klíč
Hotový dům na klíč
Typový dům Helena DTJ
Typový dům Helena DTJ

Energeticky úsporný dvojdomek Paris
Energeticky úsporný dvojdomek Paris
Energeticky úsporný Poseidon
Energeticky úsporný Poseidon
Energeticky úsporný bungalov Plutos
Energeticky úsporný bungalov Plutos


LIAPOR Lias Vintířov - LSM, k.s.
logo LIAPOR Lias Vintířov - LSM, k.s.

Klíčovým materiálem výroby je lehké keramické kamenivo Liapor. Nahrazujeme jím běžné kamenivo v celém našem sortimentu. Kamenivo Liapor vyrábíme výpalem a expandací třetihorních jílů v rotačních pecích. Vznikají tak keramické perly Liapor, u nás také známé ...