Do 31.10. mají firmy možnost využít zvýhodněné ceny výstavní plochy na veletrhu Střechy Praha, který se uskuteční 6.- 9. 2. 2013 v PVA EXPO PRAHA spolu s výstavou Solar Praha a novým projektem Řemeslo Praha.
Nové izolační sklo THERMOBEL TG ANTI-FOG je dalším významným krokem společnosti AGC ve vývoji izolačních skel. Téměř dokonalá izolace v podobě užití plastových, dřevěných nebo hliníkových oken, případně hliníkových fasád se zasklením formou izolačních trojskel s sebou přináší některé nepříjemné průvodní jevy, například zamlžení oken z exteriéru.
Cihlový dům bude po dokončení plánovaném na duben 2013 sloužit jako monitorovací objekt z pohledu tepelnětechnické funkce stavby. V objektu bude sledovat spotřeba energie a budou zde probíhat kontinuální měření a zkoumání chování vnitřního prostředí. Projekt, navržený ve spolupráci s Fakultou stavební ČVUT Praha, splňuje všechny požadavky pro dosažení pasivního standardu (dle ČSN 73 0540-2 „Tepelná ochrana budov – Požadavky“ a TNI 73 0329).
Přepracovaný katalog s názvem „Podlahové systémy FERMACELL – plánování a zpracování“ na 80 stranách podrobně představuje použití a návrh suchých podlahových systémů ve stavbách. Je pomůckou nejen pro architekty, projektanty a akustiky, ale také pro montážní firmy, soukromé stavebníky, studenty a další zájemce o moderní suchou výstavbu.
NATURAFLEX® se řadí mezi maloformátové skládané střešní krytiny. Výchozí surovinou pro její výrobu je drcená břidlice, spojená do kompozitní směsi s plastovou složkou. Pohledová plocha desek je nepravidelně strukturovaná a vzhledově je k nerozeznání od přírodní břidlice. Důmyslné složení materiálu propůjčuje krytině jedinečné vlastnosti:
Seriál článků pojednává o způsobu stanovování výpočtové hranice obálky vzduchotěsnosti budovy a jejím vlivu na celkovou hodnotu průvzdušnosti a dále analyzuje vliv započítání prvků uvnitř vnitřního objemu budovy na celkovou hodnotu průvzdušnosti. Analýza byla provedena v rámci vysokoškolské kvalifikační práce na souboru 6 experimentálních rodinných domů a v určitých případech prokázala na celkovou hodnotu průvzdušnosti vliv jak výpočtové hranice obálky vzduchotěsnosti, tak především objemu prvků uvnitř měřeného prostoru jako je nábytek, vnitřní konstrukce nebo ostění otvorů.
Soutěž Nejlepší výrobce stavebnin roku 2011 zná své vítěze. Mezi nejúspěšnějšími výrobními společnostmi, jejichž jména zazněla 4. 10. 2012 na slavnostním vyhlášení v Senátu Parlamentu České republiky, se objevil také přední výrobce fasádních zateplovacích systémů, společnost Baumit, spol. s r. o., a největší tuzemský výrobce komínových systémů, společnost Schiedel, s. r. o.
Koupelny i kuchyně se vyznačují jistými specifiky. V koupelně jde především o zvýšenou vlhkost vzduchu, srážející se páru a přímý kontakt podlahy s vodou. V kuchyních se zase setkáváme s rizikem poničení krytiny či nehody v podobě vyteklé myčky či ledničky. Podívejme se proto na několik praktických rad, které vám pomohou usnadnit mnohdy nesnadný výběr podlahové krytiny.
V prvopočátcích věku, kdy si začal člověk stavět obydlí, sloužila k odvodu kouře od ohně pouhá díra v jeho střeše. Později se ukázalo výhodnější odvádět kouř a kuchyňské páry pomocí sběrače, který usměrňoval většinu spalin ještě stále však ke střešnímu otvoru. A konečně se po nějaké době spaliny počaly odvádět uzavřeným průduchem – komínem tak, jak to známe dodnes.
Trh s okny vstupuje do zcela nové epochy. Magická hranice součinitele prostupu tepla Uw = 0,50 W/m²K, kterou se dosud marně snažila překonat ta nejlepší evropská okna, konečně padla. Nové supertěsné okno SULKO Profi+ se čtyřkomorovým zasklením dosahuje rekordní izolace tepla, v níž dvojnásobně překonává i moderní plastová a dřevěná okna, a splňuje dokonce i evropské požadavky na úsporné domy pro rok 2020.
Pokud uvažujete nad variantou výstavby "na klíč", podívejte se na výhody 20 typových montovaných Domů jedním tahem, které jsou vyrobeny z pevného keramického materiálu (LiaporBetonu). Oproti montovaným dřevostavbám mají nepoměrně vyšší životnost a díky keramickému materiálu garantují příjemné vnitřní klima stejně jako cihlové domy.
V současných stavebních trendech jsou při dokončování fasád s oblibou používány přírodní materiály jako je kámen, dřevo a kov. Tyto materiály se však často ukazují jako velmi drahé, těžko transportovatelné a obtížně zpracovatelné. A tak podle vzhledu kamene, dřeva a kovu připravil Henkel nové omítky a fasádní nátěry Ceresit Visage, které na domě vypadají jako skutečný kámen, dřevo nebo kov.
Moderní úspornou dřevostavbu, postavenou v obci Halouny, si můžete přijít prohlédnout na vlastní oči v sobotu 20. 10. 2012 mezi 9 - 17 hod. Na vaše dotazy budou připraveni odpovídat zástupci společností NOVATOP a 3AE. Budou zde přítomni i majitelé domu, kteří se s vámi rádi podělí o své zkušenosti se stavbou i užíváním. Pokud se chystáte stavět, je to určitě jedinečná příležitost získat informace z první ruky.
Rozvoj dřevostaveb v České republice vychází mimo jiné z požadavku realizovat co nejvíce nízkoenergetické stavby. Stále ale existuje hodně lidí, kteří se dřevostaveb bojí hlavně z důvodu jejich mylné představy o jejich chování za požáru. Pravda ale je, že při požáru, např. na rozdíl od oceli, dřevo neztrácí svou tuhost a únosnost a zbytkové průřezy dřevěných prvků jsou schopny dále přenášet zatížení.