Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
TZB studio
zobrazit program

Krupský závod hlásí milion tun vyrobené vaty

Továrna na výrobu minerální vaty v Krupce pokořila na podzim milník milionu tun vyrobené izolace.

Krupský výrobní závod překonal v říjnu hranici milionu tun vyrobené tepelné izolace. Závod distribuuje izolaci z Podkušnohoří do 23 zemí střední a východní Evropy. Zhruba 15 % kapacity pak zlepšuje energetickou bilanci v českých budovách.

Výrobní proces enormního množství izolace trval déle než 15 let. Izolace ze skelného vlákna se u lidí stále těší velké oblibě. „Věříme obecně, že minerální izolace je materiálem budoucnosti, bez ohledu na to, zda se využije na rodinné domy, nebo průmyslové budovy,” říká ochodní ředitel Knauf Insulation Vladimír Boroš. Závod na maximální proveditelný výkon podle něj vyrobí tak 100 000 tun izolace ročně. Při práci je respektován princip udržitelného výrobního procesu.

Vzhledem k rostoucí poptávce otevřela v létě v Krupce firma novou výrobní linku na foukané izolace. Moderní technologie využitá v novém podkrušnohorském závodě nemá podle Boroše ve střední a východní Evropě obdoby.KNAUF INSULATION, spol. s r.o.
logo KNAUF INSULATION, spol. s r.o.

KNAUF INSULATION, spol. s r.o. dodává klientům izolace ze skelné a kamenné vlny. Nabízí široké spektrum produktů pro bytové a nebytové budovy a zaměřuje se na komplexní řešení ve snižování energetické náročnosti. Staví na 30 letech zkušeností a patří ...