Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

URSA představuje inovovanou minerální izolaci URSA PUREONE

Společnost URSA, přední evropský výrobce stavebních izolačních materiálů, představila inovovanou minerální izolaci URSA PUREONE. Patentovaná technologie vychází z předchozí produktové řady a umožňuje dosáhnout nadstandardních izolačních vlastností při naprosté zdravotní nezávadnosti a nehořlavosti.

Výrobek neobsahuje ani povolené zbytkové formaldehydy, běžně se vyskytující ve stavebních produktech.

Profesionálům vychází URSA PUREONE vstříc snadnou manipulací: materiál je kompaktní, nedráždivý, biologicky neutrální a příjemný na dotek.

Společnost URSA nabídne tuto prémiovou minerální izolaci za běžnou cenu, takže novinka bude cenově dostupná pro všechny.

Novinka na trhu stavebních izolací

URSA PUREONE postupně zcela nahradí produktovou řadu URSA GLASSWOOL. Jako první bude na trhu dostupná skupina výrobků URSA PUREONE DF 39 a postupně budou uváděny další produktové řady.

Nová URSA PUREONE je moderní izolace vyrobená ze směsi písku a recyklovaného skla. Disponuje vynikajícími tepelně-izolačními vlastnostmi, je lehká, kompaktní, nedráždivá a pachově neutrální. Navíc je vysoce stlačitelná, takže se snadno přepravuje a uskladňuje. Novou izolaci nabídneme za běžné ceny,“ shrnuje Emil Pavlovič, obchodní ředitel společnosti URSA. Díky výbornému poměru „cena/tepelný odpor“ je nový materiál preferován i v případě nejnáročnějších konstrukčních řešení.

Použití URSA PUREONE DF 39

  • Izolace šikmých střech
  • Izolace stropů a podhledů
  • Izolace příček
Technické specifikace URSA PUREONE DF 39
Deklarovaná hodnota součinitele
tepelné vodivosti (λD)
0,039 W/m.K
Třída reakce na oheňA1
Třída tolerance tloušťkyT2
Rozměrová stabilitaDS(70,-)
Propustnost pro vodní páruMU1; μ = 1
Odpor při proudění vzduchuAFr5; ≥ 5

URSA šetří životní prostředí již při výrobě

Společnost URSA dosahuje vysokých ekologických a hygienických standardů již při výrobě. Hlavní výrobní surovinou je totiž písek a až 50 procent tvoří recyklované sklo. Samotný produkt může být po dosloužení snadno recyklován.

URSA PUREONE během své životnosti ušetří až 600krát více energie, než kolik je jí potřeba k jeho výrobě. Zároveň formou tepelných úspor sníží emise CO2 více než 250krát (v porovnání s množstvím CO2 vyprodukovaného během výroby a dopravy).

Více informací o novém produktu URSA PUREONE

Redakce položila Ing. Emilu Pavlovičovi doplňující otázky, děkujeme za komentář.

Které prodejní kanály jsou pro prodej izolačních materiálů URSA nejzásadnější?

URSA je preferovaným dodavatelem minerálních izolací již 20 let. Postupně se nám podařilo navázat naši činnost na všechny distribuční cesty, které u nás existují. Všechny jsou pro nás, bez rozdílu, důležité a jsou vzájemně propojeny a navzájem se inspirují. Každá z nich vyžaduje specifický přístup a komunikaci. Jednoznačně se naše strategie ukázala správná, náš rozvoj je určován rozvojem naší prodejní sítě a děláme všechno proto, abychom jí svou aktivitou zajistili odbyt ve stavebních zakázkách.

Kde se izolace PureOne uplatní nejlépe? Pro jaké aplikace si vaši zákazníci izolaci PureOne pořizují nejčastěji?

Tepelná izolace je investičně nejefektivnějším prvkem stavební konstrukce. Pokud v sobě dokáže spojit i další přidanou hodnotu, což je v případě URSA PUREONE její jedinečnost vyjádřená čistotou, vysokou vjemovou kvalitou a vynikajícími mechanickými vlastnostmi, pak ji dokážou ocenit ti, kteří rozhodují o skladbě stavební konstrukce z hlediska nákladového optima. Jednoznačně to jsou investoři, stavební firmy a koncoví uživatelé, kterým záleží na kvalitě vnitřního prostředí.

 
 
Reklama