Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Přehled bezúdržbových střešních krytin LINDAB

Bojíte se, že Vám střecha další zimu nevydrží? Ještě není pozdě, naopak podzim je pro pokládku střechy ideální. S akčními cenami mnohdy ušetříte a navíc materiál i klempířskou firmu seženete bez dlouhého čekání. Novou střechu přitom můžete mít položenou za několik dní! Pro inspiraci nabízíme přehled bezúdržbových krytin vhodných do města, na venkov i na hory.

Profesionální střecha jako skádačka

Hlavní výhoda unikátní bezúdržbové krytiny Lindab Click spočívá v unikátním zámkovém spoji, díky kterému se lamely jednoduše spojují – zaklikávají. Střecha je hotová ve velmi krátkém čase bez strojů, ohýbání, letování či jiné profesní dovednosti – jednoduše bez falcování.

Bezúdržbové lamely Lindab Click se přitom vzhledově téměř neliší od klasické, profesionálně pokládané falcované krytiny a lze je položit na střechy se sklonem již od 7°.

Cena Lindab Click v povrchové úpravě Classic 395 Kč/m2 vč. DPH se zárukou 15 let, v povrchové úpravě Elite 510 Kč/m2 vč. DPH se zárukou 30 let. K dostání v lesklé i matné variantě.

 
Oblouk, vikýř, věž – nic není problém

Drážková (falcovaná) krytina Lindab Seamline je léty prověřený způsob zastřešení, vhodný zejména do horských oblastí a do míst se ztíženými povětrnostními podmínkami (např. exponované fasády, návětrné střešní plochy). Elegantní vzhled, velký výběr barev, dlouhá životnost, nízká váha a nulová údržba předurčují falcovou krytinu pro široké využití při rekonstrukcích i novostavbách.

Krytina Lindab Seamline je již při výrobě opatřena extrémně odolným a bezúdržbovým systémem povrchové úpravy Premium nebo Elite se zárukou až 30 let bez nutnosti natírání po dobu nejméně 40 let. V nabídce je 15 různých barevných odstínů včetně metalických nebo barvy mědi.

Jistota do hor – elegance do města

Pružná, ale přitom pevná a extrémně odolná krytina Lindab Seamline je vhodná pro ploché i obloukové střechy se sklonem od 4°. Ocelový plech má nadčasový vzhled a možnosti jeho použití jsou téměř neomezené. Velice dobře se přizpůsobuje požadavkům moderní architektury, stejně tak jako stylům 18. a 19. století. Díky ultra hladkému povrchu se na střeše neudrží sníh, mech, listí ani jiné nečistoty.

Cena Lindab Seamline v povrchové úpravě Premium 375 Kč/m2; 450 Kč/m2 vč. DPH se zárukou 20 let, Lindab Seamline v povrchové úpravě Elite 495 Kč/m2; 594 Kč/m2 vč. DPH se zárukou 30 let.

Rodinný domek rychle pod střechou

Bydlíte na vesnici, v rodinné zástavbě nebo snad v historicky chráněné lokalitě, kde je jiná krytina než skládáná tzv. „nepřípustná“? Jste si opravdu jisti, že všichni sousedi mají na střeše skutečně pálenou nebo betonovou tašku? Podívejte se zblízka na aktuální nabídku pozinkovaných taškových tabulí. V sortimentu je nepřeberný výběr tvaru a výšky vlny, desítky odstínů v lesku, matu nebo s minerálním posypem. Díky tomu si každý najde to nejlepší pro svůj dům.

Italský venkov na českém dvorku

Neodolatelný půvab italských či španělských haciend přičaruje obyčejnému domu profilovaná krytina s povrchem s minerálními zrny Lindab Roca. Rustikální vzhled je k nerozeznání od skládané krytiny. Přitom 10× nižší váha (pouhých 5 kg/m2) se nabízí pro rekonstrukce starších objektů, a to i v památkových zónách.

Bezúdržbová krytina s minerálním posypem

terra cotta
terra cotta
sand stone
sand stone
desert rose
desert rose

Lindab Roca Toscana ve 3 barevných odstínech je ideální volbou pro domy se středomořskou architekturou. Barevné žíhání dodává střeše vzezření tradičních italských sídel.

 
antracite
antracite
teak
teak
cappucino
cappucino
forest green
forest green
garnet
garnet

Lindab Roca Rustica v 5 odstínech je správnou volbou pro majitele, kteří hledají tradiční venkovský styl s nejmodernějšími technickými vlastnostmi. Charakteristický vzhled kamenných tašek se hodí pro rekonstrukce a novostavby uprostřed přírody.

 

Pro zákazníky hledající kvalitu a originál je určena vysoce kvalitní bezúdržbová tašková tabule Lindab Topline, věrně imitující klasickou skládanou tašku. Řadí se mezi krytiny s nejvyšším profilem na trhu, díky výšce vlny 42 mm se při montáži neprohýbá, neláme a celkově je velmi pevná. Vstupním materiálem je jako u ostatních švédských krytin Lindab vysoce kvalitní moderní ocelový plech. Lze ji použít pro střechy se sklonem již od 14°.

Cena od 311 Kč/m2 vč. DPH, k dostání se systémem povrchových úprav Classic, Premium i Elite s garancí 15, 20 nebo 30 let.

Atraktivní a výrazně plastický vzhled s nejvyšší vlnou na trhu 48 mm dělá krytinu Lindab Goodlock nerozeznatelnou od klasické skládané krytiny. Tato krytina je unikátní tím, že se nešroubuje v ploše a odpadají tedy obavy zákazníků ze zatékání v místech kotvení. Ta jsou v tomto případě totiž překryta samotnou krytinou, čímž se také maximálně eliminuje působení povětrnostních vlivů na životnost krytiny.

Cena od 414 Kč/m2 vč. DPH, k dostání se systémem povrchových úprav Classic, Premium i Elite s garancí 15, 20 nebo 30 let.

Máte omezené finanční prostředky na novou střechu? Lindab Ideal je cenově nejdostupnější krytinou ve své kategorii. Díky nízké ceně, široké paletě odstínů a přirozenému vzhledu je velmi žádanou variantou. Matné odstíny tmavě hnědé nebo černé nejblíže imitují staré krytiny používané na přelomu předminulého století a jsou tudíž vhodné například i na rekonstrukce historických dřevěnic.

Cena od 283 Kč/m2 vč. DPH, k dostání se systémem povrchových úprav Classic, Premium i Elite s garancí 15, 20 nebo 30 let.


Zákazníkům preferujícím krytinu s výrazným vzhledem v románském stylu za dostupnou cenu je určena Lindab Mega. Pro taškové tabule Lindab Mega je typická snadná montáž, bezúdržbovost a použití na sklony od 14°.

V nabídce je ve 14 barvách, 6 matných odstínech, cena od 295 Kč/m2 vč. DPH, k dostání se systémem povrchových úprav Classic, Premium i Elite s garancí 15, 20 nebo 30 let.

S chutí do toho, brzy je hotovo

Pokládka plechové profilované krytiny je otázkou několika dnů. Technické oddělení Lindab vypracuje přesný kladečský plán a krytina se pak vyrábí v metr širokých pásech, v přesně definovaných rozměrech na míru konkrétní střechy. Vše do sebe perfektně zapadá. Pokud je přeci jen třeba, zejména u atypických střešních konstrukcí, lze krytinu na místě jednoduše doupravit stříháním. Prověřená životnost materiálu je minimálně 40 let, v závislosti na podmínkách jakým je vystavena. To vše bez nutnosti natírání nebo jiné zvláštní údržby. Jednodušší už to nemůže být! Chce to jen odhodit obavy, nechat se inspirovat a najít chuť a sílu ke změně! Zbytek je hračka.

Na závěr 10 výhod bezúdržbových plechových střešních krytin:

  • vyjimečně lehké, pouhých 5 kg/m2
  • absolutně nenasákavé
  • materiálově variabilní
  • snadno a rychle montovatelné
  • finančně nenáročné
  • barevně přizpůsobivé
  • dlouhodobě odolné
  • skládané z šablon
  • kompletní s doplňky
  • atraktivního vzhledu

Více o produktu a službách firmy Lindab: www.lindab.czwww.lindabstrechy.cz


Lindab střešní krytiny
logo Lindab střešní krytiny

Lindab je mezinárodní skupina se sídlem ve Švédsku, která vyvíjí, vyrábí a prodává výrobky pro stavebnictví z ocelového plechu: lehké střešní krytiny, okapové systémy, bezpečnostní prvky střech, trapézové plechy, systémy pro opláštění budov a konstrukční ...