Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Lindab Click – moderní krytina pro každou střechu za jarní cenu

Lindab Click je unikátní krytina, velmi podobná tradiční falcované střešní krytině, vyznačuje se ale výrazně jednodušší montáží. Díky svým vlastnostem a vzhledu je vhodná pro všechny druhy klasicky i moderně architektonicky pojatých staveb, pro rodinné domy i komerční objekty. Krytina Click je založena na moderním způsobu spojování plechu na zacvakávací drážku.

Krytina Click je vyrobena z ocelového pozinkovaného plechu s barevnou povrchovou úpravou a patří mezi lehké krytiny s hmotností cca 4,5 kg/m2. Lindab Click představuje funkční a estetické řešení s dlouhou životností. K dostání je ve třech různých povrchových úpravách, Classic, Premium a Elite, v lesklém nebo matném provedení, celkem ve 12 barevných odstínech. V jarních měsících lze Lindab Click v povrchové úpravě Premium pořídit za zvýhodněnou cenu 329 Kč/m2 bez DPH.

Ideál pro střechy rodinných domů

Bezúdržbová krytina Lindab Click je vhodná zejména pro rodinné domy, ať už moderní novostavby, nebo rekonstruované starší objekty. Svým vzhledem se přizpůsobí oběma typům domů a svou nízkou váhou ulehčí krovům při rekonstrukcích. Šířkou ani délkou není krytina limitována rozměrem střešní plochy. Krytina je vyráběna v pásech o pevné šířce 500 mm a délce, podle aktuální střechy až do 8000 mm. Na delších střechách se lamely krytiny bezpečně napojují. Jak název krytiny napovídá, hlavní výhoda spočívá v podélné zaklapávací drážce, kterou se lamely vzájemně spojují – zaklikávají. Jednotlivé lamely jsou k sobě pevně zaklapnuty díky chytře tvarovanému zámku. Otvory pro vruty, které připevňují krytinu k podkladu, jsou ukryty v drážce a jsou tím pádem chráněny před povětrnostními vlivy a nejsou viditelné, takže neruší hladký vzhled krytiny. Díky použité technologii duté drážky nehrozí vzlínání vlhkosti pod krytinu a můžeme si dovolit krytinu položit na sklon střechy 14° a více. U jednoduchých pultových, nebo sedlových střech je možné minimální sklon rozšířit až na 7°. Již v základu má krytina vysokou těsnost proti vnější vodě a ani u nízkých sklonů není třeba instalovat dodatečné pojistné vrstvy střešního pláště, nad rámec běžné difuzně otevřené membrány.

Tradice a moderna v jednom

Lamely Click jsou vyrobeny z tradičního materiálu Lindab, tedy předlakovaného ocelového plechu s různým typem povrchové úpravy a širokou škálou barev. Ocel jako základní materiál je, kromě jiného, výhodná svou pružností, která hraje při zaklapnutí drážky hlavní roli. Po zaklapnutí drážky a přikotvení lamely na opačné straně, není prakticky možné spoj znovu rozdělit. Krytina se může klást jak na latě, tak na plnoplošné bednění. Z pohledu montáže je nespornou výhodou stavebnicové pojetí, které prakticky vylučuje poškození povrchové úpravy při montáži krytiny i doplňků. Velký důraz je kladen na dilataci krytiny i příslušenství. Veškeré spoje jsou plně dilatační a přitom těsné proti vzlínání vody.

Kvalita na dosah

Z pohledu majitele domu je významná bezúdržbovost krytiny, 3 typy povrchových úprav – Classic, Premium a Elite a široká škála barev, v níž se krytina nabízí, a díky které může střechu dobře sladit s fasádou a ostatními prvky domu. Na krytinu Lindab Click v povrchové úpravě Elite je poskytována záruka 30 let, povrchová úprava Premium nabízí záruku 20 let a Classic 15 let.

Nyní v jarních měsících je krytina Lindab Click v povrchové úpravě Premium k dostání za akční cenu 329 Kč/m2 bez DPH.

Lindab Click v povrchové úpravě Premium

Lindab střešní krytiny
logo Lindab střešní krytiny

Lindab je mezinárodní skupina se sídlem ve Švédsku, která vyvíjí, vyrábí a prodává výrobky pro stavebnictví z ocelového plechu: lehké střešní krytiny, okapové systémy, bezpečnostní prvky střech, trapézové plechy, systémy pro opláštění budov a konstrukční ...